تفاوت های NEXUS 6P و BlackBerry Priv

 

۹۶۰-battle-of-smartphones-google-nexus-6p-vs-blackberry-priv

 

گوشی BlackBerry Priv، یک گوشی نامجوی کانادایی است که هم اکنون می توان آن را در آمریکا، با اندروید ۵٫۱٫۱ و یک کیبورد QWERTY و کشویی، سفارش داد. این گوشی با قیمت خوبی به بازار می آید. در همین حال، NEXUS 6P که متعلق به Google است و توسط شرکت Huawei ساخته شده، با اندروید ۶٫۰ به بازار می آید. پس می توان تفاوت های بین این دو گوشی هوشمند تازه منتشر شده را بررسی کرد.

گوشی NEXUS 6P دارای صفحه نمایش ۵/۷ اینچی و BlackBerry Priv برابر ۵/۴ اینچ است. رزولوشن هر دو گوشی مشابه و ۲۵۶۰*۱۴۴۰ پیکسل است.

صفحه نمایش Priv با شیشه ی Gorilla محافظت شده و لبه ی آن مشابه  سامسونگ، مدل Galaxy S6 Edge plus ، خمیده است. با این حال، صفحه کلید کشویی اش مانند سامسونگ نیست. همچنین سایت اشاره کرد لبه ی منحنی گوشی، بیش از آنکه سودمند باشد، به منظور زیبایی گوشی طراحی شده است. صفحه کلید کشویی باریک است تا دستان بزرگ به راحتی از آن استفاده کنند. صفحه شیشه ای جلو دارای لبه های فلزی است که اطراف آن را در بر گرفته است و می تواند ایمنی گوشی را تأمین کند. گوشی NEXUS 6P به صورت تمام فلز طراحی شده است و لبه های آن صاف و شیشه ی صفحه نمایش توسط Gorilla محافظت شده است. در پشت گوشی، حاشیه ها خمیده اند و باعث می شود خوش دست باشد.

گوشی NEXUS 6P دارای دوربین ۱۲ مگاپیکسلی و فلش LED است و به علاوه دوربین جلو یا سلفی آن ۸ مگاپیکسل می باشد. در حالی که دوربین مدل BlackBerry Priv برابر با ۱۸ مگاپیکسل است اگرچه سلفی اش ۲ مگاپیکسل می باشد.

باتری Priv قابل حرکت و قدرت آن ۳۴۱۰ میلی آمپر است، در صورتی که باتری گوشی های هوشمند Google غیر قابل حرکت و قدرتش برابر با ۳۴۵۰ میلی آمپر است.

علاقه مندان می توانند BlackBerry را به قیمت ۶۹۹ دلار خریداری نمایند و همچنین مدل ۳۲ گیگابایتی NEXUS 6P در فروشگاه های Google به ارزش ۴۹۹ دلار در دسترس عموم قرار دارد.

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

کارشناس ارشد مهندسی شیمی،که علاقه زیادی به زبان های خارجی دارم

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar