• ژانویه 28, 2020

تفاوت کارکنان جوان و مسن چیست؟

تفاوت کارکنان جوان و مسن

 

تفاوت کارکنان جوان و مسن

 

معمولاً سرشتِ دوم ماست که انواع مردم را براساس سن آنها طبقه بندی کنیم. مثلاً اگر کسی در دهه ی دوم زندگی اش باشد، قطعاً باید با تکنولوژی سازگاری داشته و از تناسب اندام برخوردار باشد. مرتباً هم برای تغییر شغل آماده باشد تا به اصطلاح شغلی واقعی و شایسته ی خود را بیابد. یا مثلاً کسانی که در دهه ی ششم و هفتم زندگی شان هستند می بایست کسانی باشند که به کار کردن علاقه ی کم تری داشته، خسته تر بوده و در اوقات فراغتِ حاصل از بازنشستگی، به سر برند.

اینها گمراه کننده و برای درک برچسب های رفتاری آسان اند. اما آیا این فرضیات واقعی و مفیدند؟ آیا ممکن است حتی در مهم ترین شباهت ها هم مبهم باشند؟ آیا باید این برچسب ها را باور کنیم؟ تا چه اندازه اعتبار دارند؟

ما معتقدیم که امروز، در دنیای کاری این یک سوال -که توسط نوآوری های تکنولوژیکی شکل گرفته و با رشد طول عمر، گسترش یافته است.- بسیار مهم بوده و تحولات و دگرگونی های عمیقی را در پی دارد.

برای اینکه بدانیم مردم در زندگی کاریِ خود چگونه به این دگرگونی ها پاسخ می دهند بررسی انجام دادیم که بیش از ده هزار نفر از سراسر جهان (۲۴ تا ۸۰ سال) را شامل می شد. تفاوت های بسیار کمی بین این گروه های سنی (بسیار کم تر از آنچه که فکر می کردیم) یافتیم.

در حقیقت، بسیاری از ویژگی ها و تمایلات متداول که به افراد جوان نسبت داده شد توسط کل نیروی کار به اشتراک گذاشته شده بود. چرا؟ یک دلیل این است که ما فقط طولانی تر زندگی می کنیم. این یعنی طولانی تر و متفاوت تر کار می کنیم. در کتابِ The 100 Year Life محاسبه شده بود که مردم چقدر طولانی کار خواهند کرد. با اینکه نمی توان دقیق گفت، اما واضح است که بسیاری از مردم با توجه به بازنشستگی مالی شان، حالا که در دهه ی پنجم زندگی شان هستند باید تا دهه ی هفتمِ آن کار کنند. کسانی که همین حالا در دومین دهه ی زندگی هستند قادرند تا دهه ی هشتم آن مشغول به کار باشند. این بدین معنی ست که مردم در سنین مختلف، به ناچار و بطور افزایشی در حال کار کردن با یکدیگرند.

این زندگیِ کاریِ طولانی، با تغییرات تکنولوژیکی عمیق، با بی اعتبار کردن مرحله ی قدیمی زندگی فول تایم آموزشی و فول تایم بازنشستگی همراه شده است.

امروز، مردم در تمامی سنین از دگرگونی هایی که به صورت صعودی در دنیای کاری رخ می دهد آگاهند. مجدداً روی مهارت های خود سرمایه گذاری می کنند. مراقب سلامتی شان هستند و درباره ی گزینه های دیگر و تغییرات حرفه ای که برای نسل های پیشین واقعیت نداشت می اندیشند. وقتی از این زاویه نگاه می کنیم، می بینیم که ناپیوستگی کم تری بین سنین مختلف وجود دارد.

این بررسی چنین مشترکاتی را برجسته تر می کند. فرضیاتی بسیار رایج که بخاطر سن افراد صورت می گیرد را بهتر است درنظر بگیریم و در ادامه، باهم ببینیم که نتایج این بررسی کدام یک از باورهای ما را دچار تحول ساخته است:

جوانان بیش تر روی مهارت های جدید سرمایه گذاری می کنند. جوانان نسبت به کارشان، مثبت تر بوده و هیجان بیش تری دارند. آنها برای تناسب اندام خود به سختی تلاش می کنند. افراد مسن، از انرژی کم تری برخوردار بوده و تمایل به فعالیت های آرام تر دارند. کم تر به دنبال اکتشاف هستند.

 

۱- فقط جوانان نیستند که روی مهارت های جدید سرمایه گذاری می کنند!

ما از مردم سوال کردیم که آیا احساس می کنند مهارت ها و دانش شان متوقف شده است یا خیر. همینطور مشتاق بودیم بدانیم که آیا اخیراً روی مهارت های شان سرمایه گذاری کرده اند یا خیر! پس از سی سالگی بسیاری از مردم نگرانیِ خود را درباره ی غیرفعال شدن مهارت های شان ابراز کردند. در واقع هیچ تفاوتی بین کسانی که در دهه های سی، چهل، یا شصت بودند وجود نداشت- بیش از دو سوم آنان نگرانِ این موضوع بودند که مهارت ها و دانش شان با تغییرِ خواسته های شغلی بهبود نمی یابد. نسبت بیش تری از کسانی که ۱۸ تا ۳۰ سال سن داشتند (۹۱ درصد) و کسانی که ۳۱ تا ۴۵ سال سن داشتند (۷۲ درصد) احساس می کردند که روی مهارت های جدید سرمایه گذاری می کنند. به عبارت دیگر، بسیار از مردم به حفظ و نگهداری از مهارت های شان ادامه می دهند و این لزوماً به رده ی سنی خاصی مرتبط نیست!

۲- افراد مسن برای داشتن تناسب اندام، سخت تر تلاش می کنند!

همه ی ما می دانیم که برای داشتن یک زندگی طولانی و باکیفیت و شاد، انرژی و زنده دلی در مرکز اولویت قرار دارد. بسیار راحت است که تصور کنیم این افراد جوان هستند که با اهمیت زیادی که به تناسب اندام می دهند، سرزنده تر باشند. اما این بررسی دریافت که این افراد مسن تر هستند که برای داشتن تناسب اندام سخت تر کار می کنند. حدوداً نیمی از افرادِ زیر ۴۵ سال به صورت فعال در حال تلاش برای کسب تناسب اندام اند. این رقم بطور پیوسته تا به سن بالای ۷۰، در حال افزایش می باشد.

۳- افراد مسن، خسته تر نبوده و از انرژی کم تری برخوردار نیستند!

یکی از دلایلی که باعث می شود شرکت ها افراد جوان را به مسن تر ها ترجیح دهند این باور است که فکر می کنند با افزایش سن خستگی از کار به سراغ شان می آید و در نتیجه بهره وریِ کلی کاهش می یابد. جالب است بدانید که در این بررسی، هیچ مدرک و شواهدی که به رابطه ی خستگی و سن اشاره کند یافت نشده است. در حقیقت، بیش تر کسانی که کم تر از ۴۵ سال داشتند (۴۳ درصد) به خستگی شان اعتراف کردند. این رقم نسبت به کسانی که بالای ۴۵ سال (۳۵ درصد) بوده اند می باشد.

۴- افراد مسن نمی خواهند سرعت خود را کم کنند!

این نظریه می گوید که هرچه مردم پا به سن می گذارند می خواهند آرام تر بوده و به دنبال بازنشستگی بگردند. ما در این بررسی دریافتیم که لزوماً اینطور نیست! بیش از نیمی از کسانی که ۴۶ تا ۶۰ سال سن داشتند خواستارِ روند آرام بودند. در حالیکه فقط ۳۹ درصد از افراد بالای ۶۰ سال و کم تر از ۲۰ درصد از افرادِ بالای ۷۰ سال سن گفته اند که می خواهند سرعت و فعالیت های خود را آرام تر کرده و درباره ی بازنشستگی بیندیشند.

۵- اکتشاف فقط مختصِ جوانان نیست!

وقتی درباره ی شکاف سنی می اندیشید احتمالاً گمان می کنید که افراد در رده ی سنی ۲۰ سال، پس از آموزش فول تایم به ساعات آزاد نیاز دارند. اما چرا فکر می کنید که فقط افراد جوان هستند که برای اکتشاف و یادگیریِ بیش تر درباره ی خودشان و جهان اطراف کنجکاوند؟ بسیار مهم است که دریافتیم: هیچ اختلاف سن قابل توجهی در هیجانات مردم برای اکتشاف گزینه های شان وجود ندارد!

 

 

 

[تعداد: ۴    میانگین: ۴.۳/۵]
Avatar

سحر اعتباری

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar