تنها ۴ درصد از بودجه کشور برای روستاهاست!

امروز از خرمشهر تا چابهار را هموطنان ما با کمترین امکانات تشکیل می دهند. این در حالی ست که آنها به آب های آزاد هم دسترسی دارند..

در حال حاضر در کشور ما؛ کمبود امکانات و و پائین بودن کیفیت زندگی از مشکلات اصلی زندگی روستایی ست.

این حرفها، صحبت های معاون سرمایه گذاری اشتغال توسعه روستایی و مناطق محروم کشور است که احساس غم و تأسف در خواننده ایجاد می کند. اولین جمله ای که بعد از شنیدن شان از ذهن خواننده عبور می کند چیزی نیست جز : چرا کاری از دست من برنمی آید؟!

 

روستاهای فقیر.بازارپرس

 

در همین راستا خبرنگاری ایسنا در آذربایجان‌شرقی گزارشی ارائه داد: ناصر زرگر در همایش مشارکت مردمی در راه اندازی واحدهای تولیدی روستایی گفت: عامل اصلی مهاجرت مردم از روستاها به شهرها انقلاب صنعتی است که در ایران نیز در جامعه شهری شکل گرفت ولی متأسفانه با تولید پیوند نخورد.

وی ادامه داد: استراتژِی ناموفق دیگر سرمایه گذاری و بودجه ریزی ناکارآمد است که بر اساس آن فقط چهار درصد بودجه کشوری به روستاها تعلق می گیرد و متأسفانه نظام بودجه ریزی ما شهرمدار است.

معاون سرمایه گذاری و اشتغال توسعه روستایی و مناطق محروم کشور اظهار کرد: مناطق مرزی کشور ما باید پیشانی اقتصادی کشور باشند نه امنیتی چون وقتی سرمایه با نیروهای نظامی مواجه می شود فرار می کند اما اگر با مراکز اقتصادی روبرو باشد جذب می شود.

وی ادامه داد: در رابطه با طرح توسعه ی روستایی و راه اندازی واحدهای تولیدی مشارکتی ۲۰ درصد سهام را نیز به طرح های غیرمشارکتی اختصاص داده ایم که آن هم بیشتر شامل شرکت های دانش بنیان می شود.

او خاطرنشان کرد: سهامداران شرکت‌های تولیدی در روستاها از زمان آغاز فعالیت واحدهای خود به مدت یکسال از حضور مشاوران ما بهره‌مند خواهند شد و آنان وظیفه دارند در راستای راهنمایی های تخصصی و رصد امور شرکتها ایفای نقش کنند.

[تعداد: ۳    میانگین: ۳.۷/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar