• فروردین ۱۹, ۱۳۹۹

تهدیدات IT که اکثر کسب و کارهای بزرگ و کوچک با آنها مواجه هستند؟!

تهدیدات IT

فقط کسب وکارهای بزرگ با تهدیدات IT مواجه نیستند. بسیاری از کسب و کارهای کوچک نیز قربانی هکرها، ویروس ها و کلاهبرداران می شوند. ما این تهدیدات IT را شناسایی می کنیم و توضیح می دهیم که چگونه می توانید با آنها مقابله کنید.

۱- کسب و کارهای کوچک با کدامیک از تهدیدات IT مواجه می شوند؟

پاسخ: خب، علاوه بر اینکه کسی مخفیانه  به محل کار وارد می شود و سخت افزار کامپیوتر را به سرقت می برد تهدیدات آنلاین متعددی نیز وجود دارند که اکثر آنها بر روی امور مالی و شهرت شرکت ها تمرکز می کنند. بانکداری آنلاین برای شرکت های کوچک حیاتی است؛ با این حال، اگر امنیت حساب شما به خطر افتاده باشد، فاجعه آمیز خواهد بود. هرگز به ایمیل هایی را که از بانک به شما می رسند و از شما می خواهند جزئیات حساب خود را تأیید نمایید اعتماد نکنید، مهم نیست چقدر قانونی به نظر می رسند. بانک شما هرگز چنین اطلاعاتی از شما نمی خواهد.

ویروس ها دسته دیگری از تهدیدات IT هستند؛ اگر شما حفاظت موثر نداشته باشید، می توانند سیستم IT شما را نابود کنند. به علاوه، شاید ناخواسته ویروس ها را به سیستم تامین کنندگان و مشتریان خود منتقل کنید، که می تواند به روابط آسیب برساند. همیشه مطمئن شوید که نرم افزار شما به طور خودکار ایمیل های دریافتی را اسکن می کند و حفاظت از ضد ویروس خود را به روز نگه می دارد.

برای مطالعه بیشتر:

سه استراتژی که استارتاپ ها باید از امنیت سایبری بدانند

۲- ما درباره هک کردن افراد در سیستم های سازمان های بزرگ شنیده ایم، اما آیا واقعا کسب و کارهای کوچک نیز واقعا در خطر هستند؟

پاسخ: به طور بالقوه، تمام مشاغل در معرض خطر هکرها و ویروس ها هستند، به همین دلیل کسب و کارها هزینه زیادی را صرف امنیت شبکه و حفاظت از ویروس می کنند. بسیاری از هکرها کسب و کارهای کوچک را اهداف آسانی می بینند. اگرچه ممکن است موارد سرقتی چندان بزرگ نباشند، امام حجم زیاد کسب و کارهای کوچک به این معنی است که هدف های بیشتری در دسترس قرار دارد. اندازه کسب و کارتان هر چقدر که باشد، حفاظت از آن بسیار حیاتی است.

برای مطالعه بیشتر:

امنیت سایبری : چه کسب وکارهایی امنیت سایبری ندارند؟

۳- اگر کسی به سیستم ما دسترسی پیدا کند، می تواند به شهرت ما آسیب برساند؟

پاسخ: این  مسئله به اطلاعاتی که از مشتریان خود دارید و نحوه استفاده ی آن توسط هکرها بستگی دارد. اما اگر از دیدگاه مشتریان به آن نگاه کنید، ناراحت خواهید شد که اگر شخص ثالث غیر مجازی به اطلاعات مهمی در مورد شما دسترسی پیدا کند. این موضوع می تواند به شهرت شما آسیب برساند، و یقینا شهرت در کسب و کار بسیار مهم است.

برای مطالعه بیشتر:

امنیت سایبری چیست ؟

۴- پرسش: یک کسب و کار کوچک چه اطلاعاتی ممکن است داشته باشد که نیاز به حفاظت دارد؟

پاسخ: اطلاعات شخصی در مورد مشتریان، از جمله نام و آدرس، اسناد و یا عادات خرید و شاید مهم تر از همه، جزئیات کارت اعتباری و یا بدهی! چنین اطلاعاتی برای افراد بی پروایی که مایل به سو استفاده از آن هستند و یا به سایر اشخاص حقیقی می فروشند، ارزشمند خواهد بود. شما همچنین اطلاعات شخصی کارکنان تان را نیز باید محافظت کنید.

برای مطالعه بیشتر:

چطور باید از توسعه دهندگان با مهارت امنیت سایبری استفاده کرد؟

۵- آیا مدیر  نیز اطلاعاتی را دارد که بخواهند از کارکنان پنهان کنند؟

پاسخ: شاید اطلاعاتی در مورد حقوق و دستمزد و یا سایر اطلاعات شخصی، که به احتمال زیاد بر روی کامپیوتر ذخیره می شود از این دست اطلاعات مخفی باشند. هر گونه اطلاعاتی که کارکنان نیازی به آن ندارند باید از دسترس افراد غیر مجاز حفاظت شود. استفاده از امنیت سرور روشی ایده آل است و یا استفاده از یک دستگاه ذخیره سازی خارجی می تواند آن را به شکل ایمنی قفل کرد. حداقل، اسناد مهم باید رمزگذاری شوند، و فقط در دسترس کسانی قرار بگیرد که رمز عبور را می دانند.

۶- ما در مورد “فایروال” شنیده ایم، اما کارایی این برنامه دقیقا چیست؟

پاسخ: فایروال بین کاربران و دنیای فاسد شبکه اینترنت قرار می گیرد و مثل دیواری عمل می کند که مانع دسترسی نفوذ کنندگان به سیستم شما می شود. اگر فایروال روی رایانه های شما وجود داشته باشد و اسناد تحت حفاظت فایروال باشند. هرکدام از هکرها قبل از اینکه بتوانند کامپیوتر شما را هک کنند، باید از دو فایروال عبور کنند.

۷- ویروس چیست و چه تهدیدات IT ایجاد می کنند؟

پاسخ: آنها برنامه های کوچک هستند که عمدا ایجاد می شوند تا از آسیب پذیری های سیستم عامل یا نرم افزار شما بهره ببرند. نقشه ی آن است که ویروس باعث آسیب یا اختلال شود. نتایج ممکن است از از دست دادن بهره وری تا سرقت اطلاعات و مخاطبین را شامل شود. در این مواقع استفاده از ضد ویروس های خوب و قوی ضروری است.

۸- آیا کلاهبرداری های ایمیلی نیز وجود دارد که  نیاز به آگاهی دارند؟

پاسخ: بیشترین تلاش ها برای گرفتن اطلاعات حساب بانکی شما است. کلاهبرداری های رایج عبارتند از ایمیل هایی که ظاهرا از بانک شما است و از شما درخواست می کنند تا اطلاعات شخصی خودتان را تایید کنید و ایمیل هایی که از غریبه ها فرستاده می شود و می گوید که اگر جزئیات بانکی خود را اعلام کنید به حساب شما به میزان زیادی پول واریز می شود. اگر ایمیل کلاهبرداری دریافت کردید، بلافاصله آن را حذف کنید. و بهتر است گزارش سوء استفاده دهید.

برای مطالعه بیشتر:

چگونه امنیت داده های مشتریان را فراهم کنیم؟

۹- نرم افزار جاسوسی چیست؟

پاسخ: نرم افزار مضری که می تواند بر روی کامپیوترهای محافظت نشده بدون آگاهی صاحبان آن نصب شود.  جاسوس افزارها که بسیار شبیه به ویروس ها هستند انواع و شکل های بسیار متفاوتی دارند. اغلب آنها به دنبال نظارت بر فعالیت رایانه شما در اینترنت هستند یا می خواهند تنظیمات مرورگر اینترنت خود را تغییر می دهند. کافیست برخی از نرم افزارهای ضد ویروس معتبری استفاده کنید که سیستم شما را از نرم افزارهای جاسوسی و تهدیدات IT مخرب  محافظت می کنند.  مطمئن شوید که ضد ویروس ها به روز می مانند.

۱۰- چقدر مهم است که اطلاعات را به صورت منظم پشتیبان گیری کرده و آن را در سایت ذخیره کنیم؟

پاسخ: این مسئله حیاتی است. شما باید برنامه های بازیابی موثری داشته باشید. اگر اطلاعات مشتری، سوابق فروش و فاکتورها را در رایانه خود از دست بدهید ( برای مثال، در صورت وقوع  سرقت یا آتش سوزی)، ممکن است هرگز قادر به بازیابی اطلاعات خود نباشید. اطمینان حاصل کنید که اطلاعات مهم هر روز ، بر روی یک دستگاه ذخیره سازی قابل جابجایی مانند یک هارد دیسک قابل حمل پشتیبان گیری می شود. به علاوه، سرویس های ابری زیادی وجود دارند که می توانید از آنها برای پشتیبان گیری اطلاعات مهم خود استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که یک ارزیابی ریسک جامع IT را انجام می دهید و بر طبق یافته های خود عمل می کنید.

برای مطالعه بیشتر:

چگونه به کارکنان خود درباره حملات سایبری آموزش دهیم؟

۱۱- آیا نیاز به آموزش کارکنان داریم تا بتوانیم آنها را درمورد تهدیدات IT  گوش به زنگ نگه داریم؟

پاسخ: امروزه این کار عاقلانه به نظر می رسد. کارکنان شما باید از تهدیدات ایمیل و ویروس ها اطلاع داشته باشند، اما بدیهی است که اگر شما نرم افزار محافظتی لازم را در اختیار داشته باشید، این احتمال کمتر است.

همچنین باید بر اهمیت مراقبت از دستگاه های تلفن همراه مانند لپ تاپ ها و گوشی های هوشمند تأکید کنید. اینها اغلب اطلاعات ارزشمندی درباره مشتریان دارند که می تواند در صورت اشتباه مورد سوء استفاده قرار گیرد. داده ها در دستگاه های تلفن همراه شما باید رمزگذاری شوند تا بتوان آنها را از چشمان کنجکاو محافظت کرد. بسیاری از دستگاه های تلفن همراه دارای یک عملکرد از راه دور هستند که به شما اجازه حذف داده های با ارزش را در صورت از دست دادن یا سرقت شدن دستگاه می دهند.

اگر در خصوص تهدیدات IT شک و تردید دارید، از یک متخصص فناوری اطلاعات معتبر راهنمایی بگیرید.

[تعداد: 5   میانگین:  3.8/5]
Avatar

آسیه محمدی

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar