توشیبا ۵۷ میلیون دلار جریمه شد

 

toshiba-logo-840x560

یک منبع آشنا به موضوع در روز چهارشنبه با توجه به رکورد تخلف حسابداری شرکت توشیبا در کشور گفت: دیده بان امنیتی ژاپن به احتمال زیاد به شرکت توشیبا توصیه می کند تا مبلغ ۷ بیلیون ین(۵۷ میلیون دلار) به عنوان جریمه بپردازد.

جریمه ی توصیه شده، از رکورد قبلی ۱/۶ بیلیون ینی که توسط شرکت صنعتی IHI در سال ۲۰۰۸ پرداخت شده، فراتر رفته است. اما منتقدان گفته اند، مبلغ هنوز در مقایسه با آنچه که می توانست توسط مالیات بندی آمریکا در شرایط مشابه وضع شود، سبک است.

توشیبا مبلغی حدود ۸/۴ بیلیون ین به منظور مجازات های اداری و تأثیر آن بر حداقل درآمد که مورد انتظار است، کنار گذاشته است. منبع که ترجیح داد ناشناس بماند، افزود: در اوایل این ماه، کمیسیون امنیت و اوراق و بهادار، توصیه هایی به آژانس خدمات مالی کرد. 

توشیبا که تجارتش پلی از خانواده ی الکترونیک به انرژی هسته ای می بندد، گفت: سود او طی هفت سال گذشته حدود ۱۵۵ بیلیون ین زیاد شده است. منبع اعلام کرد: با توجه به میزان قدرت مقامات، جریمه را به دلیل تخلف پنج سال گذشته، تحمیل کردند. توشیبا بیشتر از افراد خارجی برای هیئت مدیره اش استفاده کرده و در این ماه از پنج مدیر سابق به خاطر ضعف مدیریتیشان شکایت کرده است. 

اخبار مربوط به جریمه ابتدا توسط Nikkei business daily گزارش شد.

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

کارشناس ارشد مهندسی شیمی،که علاقه زیادی به زبان های خارجی دارم

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar