تولید محتوا : اشتباهات رایج نوشتاری که شما را آماتور نشان می دهد !!!

 تولید محتوا - اشتباهات رایج نوشتاری

تولید محتوا

قبول داریم که امسال، سال محتواست. باید تولید محتوا را در کسب و کار خود رونق ببخشید تا شاهد اتفاقات بی نظیر باشید. قطعاً تولید محتوایی که موردنظر ماست باید معیارهای خاصی را نیز دارا باشد. یکی از عوامل بدیهی در این امر، نحوه ی نوشتن شماست. لحن و رسابودن مطالب شما، نوع بکارگیری کلمات تان و … تعیین کننده ی کارآمد بودن محتوای شماست.

ما هم امروز به بیان برخی اشتباهات رایج می پردازیم که در نوشتن مرتکب می شویم. ما باید این اشتباهات را بشناسیم و از مرتکب شدن آنها دوری کنیم و یا اصلاح شان نمائیم. بنابراین اگر برای “نوشته های خود” اهمیت قائلید، خواندن این نکات را برای شما پیشنهاد می کنیم.

به عنوان یک نویسنده و ویراستار حرفه ای و یک خواننده ی مشتاق، گاهی اوقات با اشتباهاتی در متون مواجه می شوم که باعث شگفتی ام می شود! “چرا نویسنده نباید یک یا چند دقیقه را برای بار آخر کار خودش را چک کند؟” (حداقل از یک فرد دیگر درخواست کند تا یک جفت چشم دیگر روی آن تمرکز کرده باشد!)

آگاهی از نحوه ی صحیح نوشتن، یک مهارت است. مهارتی که تسلط شما به آن هم به عنوان صاحب کسب و کار و یا کسی که برای کسب و کاری فعالیت می کند بسیار ضروری ست.

 

  • املای اشتباه کلمات

نرم افزارهای بی شمار، دیکشنری های آنلاین و آفلاین و مطالب بسیار عالی و مفید به صورت رایگان در سطح اینترنت گسترده شده اند و شما هیچ بهانه ای برای اینکه واژه ای را اشتباه بنویسید ندارید! اشتباه نوشتاری هنوز هم در متون مختلف رخ می دهد و می بینیم که افراد زیادی همچنان مرتکب چنین اشتباهاتی می شوند. زمانی که خواننده ی شما با نظر من موافق باشد و در همین حین با املای اشتباه شما مواجه شود؛ بدون شک این شمائید که ضرر می کنید! پس اگر تا این لحظه نسبت به املای واژگان مورداستفاده ی خود بی تفاوت بوده اید، بس کنید! املای کلمات را جدی بگیرید.

 

  • علائم نگارشی متناقض

استفاده ی صحیح و بجا از علائم نگارشی، کیفیت بالای نوشته ی شما را نشان می دهد. در متون مختلف بطور معمول علامت های سؤال و نقطه ی پایانی جملات بطور مناسب استفاده می شوند اما سایر علائم مانند علامت تعجب، ویرگول، یا فاصله ی مجازی بین کلمات ترکیبی رعایت نمی شوند.

 

 

  • کاربرد اشتباه کلمات

یکی از دیگر مشکلات رایج در نوشته ها، استفاده از کلمات نادرست در جایگاه نامناسب می باشد. خصوصاً این اشتباه زمانی رخ می دهد که از املای کلمات مطمئن نباشید (اهمیت مورد اول!) مثال انگلیسی که برای این مورد می توان گفت: استفاده از واژه ی Compliment است زمانی که شما مفهوم Complement را درنظر دارید! (معنای هر یک از کلمات متفاوت است.)

 

  • استفاده نامناسب از ضمایر

زمانی که شما در حال نوشتن یا ترجمه هستید، با جملاتی روبرو می شوید که فاعل (کننده ی کار) چندبار تکرار شده است. شما باید توانایی استفاده از ضمایر فاعلی، ملکی و … را داشته باشید. دقت کنید که این ضمایر در جای مناسب استفاده شود. تکرار بیش از حد ضمایر، در جمله خود شما را نیز گیج می کند. و طبیعتاً مطلبی که با درک کافی خود نویسنده همراه نباشد خواننده را نیز گمراه خواهد کرد.

 

  • گنجاندن جمله ها و مفاهیم زیاد در یک جمله

اگر معتقدید که باید کوتاه سخن گفت،‌ بهتر است قواعد آن را نیز رعایت کنید! سخن و نوشته ی کوتاه شاید جذابیت بیش تری داشته باشد اما ملزم به رعایت سادگی و شیوایی بیان نیز هست! رسا بودن مطلب تأثیر مستقیم در خواندن مطلب توسط خواننده دارد! سعی نکنید بخاطر مختصر کردن مطلب، همه ی نکات را در جمله بکار برید. جملات پیچیده باعث می شوند تا خواننده لحظه ای دیگر را به مطالعه ادامه ندهد! خواننده ی شما از پیچیدگی لذت نمی برد. او ساده است و طرفدار سادگی!

نویسنده: Glenn Leibowitz

یک نوشته ی خوب، نکات و معیارهای زیادی دارد که ما در این مطلب سعی کردیم تنها به اشتباهات رایج آن اشاره کنیم تا در مرحله ی نخست، دست از انجام آنها بردارید! امیدواریم مفید واقع شود.

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar