تولید محتوا : برای افزایش ترافیک وبسایت ، محتوا را به اسلاید تبدیل کنید

 

 

تولید محتوا

 

تولید محتوا

با انواع بسیاری از بازاریابی محتوا که وجود دارد بهترین نوع آن را چگونه انتخاب می کنید؟ از نظر ما، هرچه بیش تر از راه های متنوعی استفاده کنید، بهتر است.

زیرا روش های متنوع، ترافیک بیش تری را برای وبسایت تان ایجاد می کند.

یکی از این راه های قدرتمند، اسلاید است. به این دلیل می گوئیم استفاده کردن از اسلاید، بسیار پرقدرت است چون سطح ترافیک وبسایت شما را تقریباً دو الی سه برابر افزایش می دهد این در حالی ست که می توانید تنها نیمی از توان خود را بکار ببندید. اسلاید، همینطور باعث می شود به آن دسته از مخاطبان هدف دست یابید که متمرکز شده و درگیرند.

منظور از تبدیل محتوا به اسلاید چیست؟

شاید منظور ما از این حرف که می گوئیم مقالات خود را به اسلاید تبدیل کنید چندان رسا نباشد، بنابراین، در ابتدا، ببینیم اسلاید چیست!

اخیراً هر کسی که به طریقی در کسب و کار فعالیت داشته باشد پاورپوینت یا Keynote (نرم افزاری برای ارائه) را ساخته و یا تجربه ی آن را داشته است. این ابزار بسیار رایج بوده و بسیار هم کسل کننده هستند. افراد زیادی با آگاهی از ایرادات این ابزار، در پی اصلاح و بهبود آنها برآمدند.

اکنون، اسلایدها روی کار آمده اند. مردم از اسلایدها استفاده می کنند، اسلایدها را مطالعه می کنند و از مزایای آن در سخنرانی و ارائه های خود بهره می برند.

پرترافیک ترین سایت جهان که اسلاید ارائه می دهد وبسایت SlideShare می باشد:

 

cstland-highest-traffic-slideshare

SlideShare لینکداین، اساساً خدمات به اشتراک گذاری اسلاید را ارائه می دهد. این پلت فرم به کاربران اجازه می دهد تا فایل و اسلایدهای خود را آپلود کرده و به اشتراک بگذارند. (می تواند pdf، Keynote، پاورپوینت و … باشد)

این وبسایت SlideShare رؤیای بازاریابان را به حقیقت بدل کرده است زیرا :

 • ۷۰ میلیون کاربر دارد.
 • ۸۰ درصد از بازدیدکنندگان با جستجوی دقیق و هدفمند به سمت شما می آیند.
 • SlideShare محتواهایی را از مقامات برجسته ی سراسر دنیا درباره ی موضوعات خاص اختیار دارد.
 • ۷ میلیون اسلاید در خودش جای داده است.
 • هر ماه، ۴۰۰٫۰۰۰ ارائه در وبسایت SlideShare آپلود می شود.
 • SlideShare از متن ها، ویدئوها و اینفوگرافیک ها هم در وبسایت خود استقبال می کند.

همانطور که مشاهده کردید، وبسایت SlideShare مزایای بسیار زیادی دارد. اما متاسفانه هنوز هم برخی از بازاریابان تنها در موارد خاص و شرایط ویژه از آن استفاده می کنند و از این نکته غافلند که مزایا و سود اصلی آن زمانی آشکار می شود که محتوای هرچه بیش تری را در آن قرار دهید.

تبدیل کردن مقالات شما به اسلاید، یکی از راه های ساده ای ست که موجب تبدیل متون وبلاگ شما به فرمت اسلاید می شود. این جمله هم اگر مفهوم نبود، در ادامه یک مثال برای شما ذکر می کنیم :

وبسایت WordStream مقاله ی بسیار جذابی را در سال ۲۰۱۵ با عنوان “۵ ترفند روانی برای بکارگیری در تبلیغات کلیکی” به نویسندگی Margot Da Cunha منتشر کرد که دیر ذیل مشاهده می کنید:

cstland-WordStream-published-article

 

این مطلب، بسیار مفید و طولانی ست. شامل نکات بسیار ارزنده ای بوده و عکس های زیادی را هم داراست. حالا به تصویر زیر نگاه کنید:

 

cstland.wordStream-article-slideshare

 

آشنا نیست؟!

همان مطلب به نویسندگی همان شخصی ست که در وبسایت WordStream گنجانده شده بود. محتوا و هدف اصلی مطلب کاملاً به این اسلاید هم منتقل شده است و تنها، نوع فرمت آن متفاوت می باشد. این مطلب، پس از چندماه در وبسایت SlideShare هم به اشتراک گذاشته شده که می توانید آمار مشاهده و به اشتراک گذاری را در تصویر ببینید.

همانطور که در این مثال مشاهده کردید، ایده ی اصلی کاملاً بدیهی ست. مقاله ای را که در وبلاگ/ وبسایت خود پدید آورده و گنجانده اید را انتخاب کنید. محتوا را در یک پلت فرم ارائه (پاورپوینت، پی دی اف و …) قرار دهید. سپس در وبسایت SlideShare.net آپلود نمائید.

اسلاید، چطور با استراتژی بازاریابی محتوا هماهنگ می شود؟

براساس تعریف CMI، “بازاریابی محتوا اصول بازاریابی استراتژیک است که بر روی تولید و توزیع محتوای ارزشمند، مرتبط و پرقدرت تمرکز دارد تا مخاطبان کاملاً مشخص و تعریف شده ای را جذب و حفظ کند.”

پیرو این تعریف، باید بیان کنیم که وبسایت SlideShare ویژگی های پرقدرت ترین محتوای در دسترس را نیز داراست. برای اثبات این امر، می توانید کمی از زمان خود را در وبسایت www.SlideShare.com صرف کنید تا متوجه این موارد شوید.

 • محتوای باارزش
 • محتوای مرتبط
 • ناشران ثابت قدم و پایدار
 • محتوای جذاب
 • مخاطبان هدفمند
 • محتوای تبدیل شده (همانند مثالی که ذکر شد)

 

امیدوارم این مقاله برای شما دوستان مفید بوده باشد. می توانید نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar