تولید محتوا : نکاتی برای ایجاد مطالب قدرتمند در وبسایت (۲)

 

تولید محتوا

 

تولید محتوا

امروز، همه به شدت از اهمیت تولید محتوا آگاهیم. اما شاید دانش کافی از قوانین و نحوه ی انجام آن نداشته باشیم. مطلب امروز، پیرو مقاله ی بازاریابی محتوا : نکاتی برای ایجاد مطالب قدرتمند در وبسایت می باشد. شما را به مطالعه ی آن دعوت می کنیم.

 

ارائه ی یک موضوع جالب

(حتی اگر فکر می کنید که چیزی برای گفتن ندارید!)

کسب و کار شما، صرفه نظر از این که در نظر شما چقدر خسته کننده است، حداقل برخی از مشتریان را مجذوب خود می کند. در غیر این صورت شما کسب و کاری نخواهید داشت، درست است؟
در اوایل دهه ۱۹۰۰، شرکتی که تولیدکننده ی نوعی نوشیدنی را بود فکر می کرد شرکت او بسیار خسته و کسل کننده است. این شرکت رتبه ی پنجم سهم بازار را در اختیار داشت. شرکت های دیگر بودجه ی بیشتر و تبلیغات وسیع تری داشتند. آنها فریاد بر می آوردند که چقدر محصول ما ناب است. (برای مقایسه، فرض کنید که چگونه بسیاری از کسب و کارهای امروزی با افتخار در مورد “پویایی” و “نوآورانه بودن” خودشان بحث می کنند)

این شرکت، ضمن نگرانی درباره ی وضعیت وخیم شرکت، تبلیغ کننده ی مشهور آن زمان را دعوت به کار کرد. او از آنچه که دید و یاد گرفت شگفت زده بود:
۱۲۰۰ آزمایش نوشیدنی، برای حرفه ای شدن شرکت انجام شد. چاه های خاص به عمق ۴۰۰۰ پایی حفر شد و در اتاق های شیشه ای که با هوای فیلتر شده مملو بود نوشیدنی را بدون ایجاد آلودگی سرد می کردند. پس از این ماموریت، از این تبلیغ کننده ی مشهور پرسیدند:  “چرا به مشتریان تان نمی گویید که این کار را کرده اید؟” و او پاسخی صادقانه داد: “کار بزرگی نیست. هر تولید کننده ی نوشیدنی می تواند این کار را بکند! ”
برای تولید کنندگان نوشیدنی، فرآیند شگفت آور نبود! اما او می دانست گفتن داستانی از معنای “خالص بودن” برای مصرف کنندگان، موجب توجه بیشتری به این شرکت خواهد شد. او تبلیغاتی را می نویسد که به مصرف کنندگان ایده ای شفاف از “خالص بودن” می دهد. تنها در عرض چند ماه بود که این شرکت نوشیدنی معمولی، به رتبه ی اول خرید و فروش در ایالات متحده رسید.
اگرچه این داستان مربوط به یک قرن پیش است، اما دقیقاً همین روش امروزه نیز به کار می رود.
و حدس بزنید چه کسی از آن استفاده می کند؟ نوابغ بازاریابی در اپل !!!

 

cstland-digital-marketing

معاون رئیس ارشد طراحی توضیح می دهد که چگونه هر MacBook Pro از یک قطعه فلز تراشیده شده و چطور منجر به کوچکتر و سبک تر شدن آن (نسبت به بسیاری از لپ تاپ های دیگر) می شود.

اپل حتی به آن نام “منحصر به فرد” یونی بادی (Unibody) را داده است، تا خاص تر به نظر برسد.
اما حتی این نیز قدرت بازاریابی مناسب برای کارکنان متعصب اپل نیست. آنها یک داستان کوتاه در مورد هر بخش داخل  MacBook Pro به اشتراک می گذارند.
این روش به خصوص برای محصولات و خدماتی که ویژگی ها و مزایای انتزاعی تری دارند، مناسب بوده و کارآیی خواهد داشت. توصیف دقیق آنها در ذهن مشتریان، واقعی تر و قدرتمند تر نشان می دهد.

نوشتن تبلیغ برای یک فرد ۱۲ ساله

در اینجا توهینی به هوش مشتریان شما نمی شود. مشتریان شما کارشان را به خوبی می دانند، اما ممکن است ندانند که شما چه می فروشید، نحوه ی کارش چگونه است و یا چگونه می تواند به آنها کمک کند. آنها نمی خواهند زمانی بیش از حد لزوم را برای درک و شناخت محصول یا خدمات شما صرف کنند. هدف شما چه مدیران اجرائی پرقدرت باشد و چه مدیران سطح میانی، همگی آنها خواهان شنیدن چیزی هستند که شما به ساده ترین شکل ممکن بازگو کنید.

آنها به وبسایت شما نمی روند تا وقت ارزشمند خود را صرف فهمیدن منظور شما کنند. آنها با شما تماس نمی گیرند که شما آنها را سردرگم کنید و آنها درصدد فهمیدن منظور شما برآیند. پیچیده نویسی ممکن است در دانشگاه ها کاربرد داشته باشد، اما در کار فروش هرگز!!!
این مفهوم را در وبسایت ارائه دهنده ی خدمات حسابداری استرالیا MYOB می بینید:

یک استثنا برای این قانون، زبانِ ساده در محتواهایی برای مخاطبان بسیار فنی ست. اگر مخاطبان شما توسعه دهندگان و یا مهندسان هستند، زبان شما باید بیشتر فنی باشد چرا که آنها به این اطلاعات نیاز دارند تا بفهمند که چگونه محصول یا خدمات شما به آنها کمک می کند. با این حال، شما هنوز هم باید پیام را برای جلب توجه آنان ساده و روشن نگه دارید، درست همان کاری که برای مخاطبان معمولی انجام می دهید.

همانند تبلیغاتی که در ابتدای مطلب ذکر شد این تکنیک هرگز تغییر نمی کند! در واقع، شما می توانید مفهوم نوشتن تبلیغ برای فردی ۱۲ ساله را در کار وی ببینید. به هر ترتیب؛ بخاطر جریان بیش از حد اطلاعات امروزی، محتوای وب سایت خود را ساده تر نگه دارید.

این توصیه کاملا جدی استشما باید به معنای واقعی کلمه چیزی را توضیح دهید که گویی به کودک ۱۲ ساله ی خود پیشنهاد می دهید. در واقع، این یکی از هفت درسی است که تبلیغ نویسان مشهور بیان کرده اند. به عنوان یک آزمون، تبلیغ خود را برای فردی ۱۲ ساله خوانده و از او بخواهید که معنای آن را به شما بگوید.

نوشتن برای مشتری ایده آل

دقیقاً برای چه کسی می خواهید ایمیل بفرستید؟ با چه تیم فروشی تماس می گیرید؟ این دقیقاً همان چیزی است که شما برای نوشتن نیاز دارید.
این یک مزیت رقابتی بزرگ برای کسب و کار شماست زیرا رقبای شما نمی خواهند هیچ مشتری را از دست بدهند. آنها سعی می کنند محتوای وبسایتی را بنویسند که همه را راضی کند. اما پس از آن صدها ایده دریافت می کنند که تیم فروش باید وقت با ارزشی را صرف مرتب سازی آنها نماید.
محتوای وب سایت محرک نه تنها ایده های بیش تری به شما می دهد، بلکه درست ترین ایده ها را در اختیار شما قرار می دهد تا زمانی برای صحبت درباره ی ایده های نادرست نماند.
ویژگی مخاطبان هدف شرکت شما باید در تبلیغ وبسایت شما گنجانده شود. اطمینان حاصل کنید که آنها تبلیغات را بررسی و به طور منظم به روز رسانی می کنند.

بحث درباره ی مزایای تجاری و انسانی

آیا باید درباره ی این که چگونه نرم افزار مورد استفاده ی شما پایایی کارمند را تا ۳۰٫۳٪ افزایش می دهد، توضیح دهید؟ یا باید در مورد هوش مدیر استخدام بخاطر استخدام های عالی که انجام می دهد صحبت کنید؟ اگر باید درباره ی هر دو مورد بحث کرد؛ کدام یک در اولویت قرار می گیرد؟

به یاد داشته باشید : مشتریان شما، انسان هایی هستند که در درجه اول درباره ی خودشان نگران اند. آنها می خواهند در دفتر کار ابرقهرمانی باشند که همه راه حل های شگفت انگیزی را که آرزوی دیگری بوده، پیدا می کند. پس شما ابتدا باید مزایای فردی را در اولویت قرار دهید و در مرحله ی بعد درباره ی مزایای کسب و کار بحث کنید.

هنگامی که شما صفحات محتوای ثابت خود را می نویسید، باید تمام ویژگی های محصول و یا خدمات خود را درست همانند رقیب هایتان مطرح کنید. سپس همه ی مزایای کسب و کار و انسانی را که هر یک از ویژگی ها ارائه می دهد، راهبردی و استراتژیک کنید.
در مورد هر مزیت به نسبت نفوذی که در تصمیم خریدار شما خواهد داشت، بحث کنید. یعنی برخی از مزایا ممکن است تنها یک یا دو جمله را در کل وبسایت به خود اختصاص دهد. تا این حد نیز کافی است، چون به احتمال زیاد رقبای شما حتی در مورد آن مزایا صحبت نمی کنند!

چه کار خواهید کرد؟

بیشتر کسب و کارها این سطح بررسی را در صفحات ثابت وب سایت خود ندارند. همینطور بیشتر آنان نیز هرگز این کار را نمی کنند! زیرا از ارزش پنهان محتوای صفحات ثابت وبسایت شان آگاه نیستند. پس این کار شماست، شروع کنید و پدیده فکر مهتر را همراه خود بدانید.

اگر در زمینه ی تولید محتوای قوی برای وبسایت صاحب تجربه هستید، ما را از آنها بهره مند سازید.

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

درباره نویسنده

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar