• ژانویه 27, 2020

تکنیک فروش: از زیبایی، هنر محصول و خالق آن بگوئید

تکنیک فروش: از-هنر-زیبایی-خالق-بگوئید.پدیده فکر مهتر

 

تکنیک فروش

این تکنیک زمانی عملی می شود که فروشنده از هنری که در محصول بکار برده شده می گوید. او باید مهارت و توانایی که توسط خالق اثر/خدمات ایجاد شده را برای مشتری بازگو کند.

مثال:

  • این مخلوط کن آشپزخانه، توسط مهندسان بامهارت و طراحان حرفه ای ساخته شده که واقعاً به اندازه ی هزاران ساعت مطالعه زمان صرف آن کرده اند.
  • شاید در نگاه اول بسیار ساده به نظر برسد اما واقعیت این است که طراحان آن، تنها ۳ سال برای اینکه ابزار صحیحی را روی آن پیاده کنند آموزش دیده اند.

نحوه کار تکنیک

زمانی که ما قصد خرید چیزی را داریم،‌ آن کالا را از نظر ساخت آن ارزیابی می کنیم. اگر فکر کنیم که آن شیء (محصول) به راحتی قابل ساخت است، از نظرمان، دارای ارزش کمتری می شود. ما گاهی اوقات درک نمی کنیم که چه تلاش و مهارتی برای ساخت آنها بکار رفته، بنابراین آنها را ساده می انگاریم..

فروشی که شما با انجام این تکنیک انجام می دهید ارزش درک آن را دارد و تمرکز مشتری را به مهارت و هنری که خالق آن محصول داشته جلب کرده و او را قدردان زمانی که برای ایجاد آن صرف کرده خواهد کرد.

نحوه ی کار این تکنیک، درباره ی محصول و ارائه خدمات کمی متفاوت است. و آن تفاوت چیزی نیست جز اینکه، در ارائه ی خدمات، شما از تجربه ها و آموزش هایی که شخص ارائه دهنده ی خدمات دارد سخن به میان می آورید.

[تعداد: ۴    میانگین: ۵/۵]
Avatar

سحر اعتباری

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

2
دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar
1
1
0
 
2 نویسندگان دیدگاه
سحر اعتباریAzra
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
Azra
مهمان
Azra

از مطلب جالب و صحیحتون خیلی ممنون و در ادامه با اجازتون اضافه می کنم که بهتره از تاریخچه محصول و اثر کمی اطلاعات داشته باشیم .