تکنیک فروش: با مشتری دوست باشید، فروش در ادامه شکل می گیرد

تکنیک فروش: با مشتری دوست باشید، فروش در ادامه شکل می گیرد- پدیده فکر مهتر

تکنیک فروش

با مشتری همانند یک دوست رفتار کنید. ابراز عشق و لطف را در درجه ی اول اهمیت قرار دهید. به آنها توجه کنید. خالصانه تعریف و تمجید کنید. حتی در صورت امکان، برای شام دعوت شان کنید. آنها را روی سکو (جایگاهی بالاتر) قرار داده و تحسین کنید.

بطور کلی، با آنها طوری برخورد کنید که دوست دارید با شما رفتار کنند. در این شرایط است که فروش به مسئله ی دوم بدل خواهد شد. یعنی شما کاری مهم تر از امر فروش دارید. (که بیان شد)

اگر مراحل فروش شما، بیش تر از یک دوره ی زمانی طول می کشد سعی کنید که رابطه تان را با آنها حفظ کرده و زنده نگه دارید. گاهی اوقات با آنها تماس بگیرید تا علاقه و اهمیت دادن تان را نشان دهید. به هنگام ملاقات و دیدارهای حضوری، به آنها خوشامد بگوئید. کسی باشید که در آنها احساس “خاص بودن” ایجاد می کند.

آخرین درخواست برای فروش، چیزی شبیه خواستگاری کردن از آنهاست. اگر آنها واقعاً شما را دوست داشته باشند (یا حداقل، در روابط، مانند خود شما رفتار کنند) به شما جواب “مثبت” خواهند داد. البته باید مراقب باشید تا این رفتارها، زیاده روی و دخالت محسوب نشود. به یاد داشته باشید که شما قرار است آنها را جذب کنید. نه اینکه موجب فرار کردن شان شوید!

مثال

  •  نمیدونی با این کُت چقدر شگفت انگیز و فوق العاده شدی!
  • صحبت کردن با کسی که عینِ خودت باشه خیلی حس خوبی میده (اشاره به خودتان و او) و …
  • من دوتا بلیط برای بازی روز شنبه دارم. دوست داری اونو مهمون من باشی که باهم بریم؟

نحوه کار تکنیک

مهارت فروش بسیار شبیه به اظهار عشق و علاقه کردن است. همه ی ما با انجام این کارها به همسر، دوست و عزیزانمان علاقه و عشق مان را نشان می دهیم. این تکنیک در همه نقاط مختلف جهان در حالات مختلف و متنوع کاربرد دارد.

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

2
دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar
2 نویسندگان دیدگاه
سحر اعتباریقیمت زنده طلا
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
قیمت زنده طلا
مهمان
قیمت زنده طلا

حرف نداشت این نوع برخورد