تکنیک فروش: برای تخفیف دادن، از مدیرتان بپرسید

تکنیک فروش: برای تخفیف دادن از مدیرتان بپرسید- پدیده فکر مهتر

تکنیک فروش

به مشتری بگوئید که شما به عنوان مسئول این بخش، قادر به تخفیف دادن محدود هستید. اما اگر درخواست تخفیف بیشتری دارند بگوئید که باید از مدیر خود سؤال کنید.

سپس برای صحبت کردن با مدیرتان راهی شوید. بعد از دقایقی، برگشته و به مشتری بگوئید که شما مدیرتان را قانع کردید تا تخفیف بیشتری را به ایشان بدهد.

مثال:

  • شرمنده م؛ این کل تخفیفی ست که اجازه دارم به شما بدهم. اما گمان می کنم که اگر از مدیر درخواست تخفیف بیشتری کنم قبول کند. اینکار را انجام دهم؟ سپس به پشت فروشگاه رفته (جایی که حرکات دست دیده می شود) و برگردید. و بگوئید:
  • خب! کمی سخت بود تا مدیر را قانع کنم اما به او گفتم که ما رابطه ی نزدیکی باهم داریم. بنابراین به تخفیف بیشتری قانع شد.

نحوه کار تکنیک

یک نکته ی اصلی در این تکنیک این است که به مدیر نزدیک تر باشید. در اینجا فروشنده، نقش سازنده ی تبادل کننده را داراست. یعنی خودش را همراه مشتری می بیند و هر رفتاری که از او سر می زند بخاطر اوست. بنابراین مشتری هم خودش را متقاعد می کند که لطفی در حق او انجام دهد. این لطف چیزی نیست جز “خرید”.

در این تکنیک، مدیر در یک جایگاه قدرت قرار دارد و ترسناک جلوه می کند. فروشنده به عنوان یک جنگجوی شجاع بوده و بخاطر مشتری پیش می رود.

به هنگام مراجعه ی شما به اتاق مدیر، ممکن است اتفاقات مختلفی رخ دهد. به فرض مثال، شاید مدیر حضور نداشته باشد، یا بعد از مکالمه تان با مدیر، خودش لازم ببیند که با مشتری رودررو صحبت کند و …

در کل، تکنیک ساده و مناسبی ست اما مؤثرترین اینها، زمانی ست که مشتری در مقابل چشمان خودش، بحث کردن فروشنده و مدیر را ببیند.

[تعداد: ۱    میانگین: ۴/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

2
دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar
1 نویسندگان دیدگاه
سینا
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
trackback

[…] تکنیک فروش : برای تخفیف دادن از مدیرتان بپرسید […]

سینا
مهمان
سینا

آیا در فروش دی وی دی های کنکوری هم میتوان از این تکنیک استفاده کرد؟