تکنیک فروش: بعد از یک جلسه فروش ناموفق، تماس تلفنی را فراموش نکنید!

تکنیک فروش: بعد از یک جلسه فروش ناموفق، تماس تلفنی را فراموش نکنید! پدیده فکر مهتر

تکنیک فروش

بعد از یک دیدار (جلسه) ناموفق با مشتری که منجر به فروش نشده، به عنوان مدیر بخش “خدمات مشتری” با او تماس بگیرید. و توضیح دهید که این تماس شما، یک روال نرمال و طبیعی کار برای بررسی رفتار کارکنان تان با مشتری و آگاهی از نحوه ی ارائه ی خدمات و کیفیت کار آنهاست.

از وضعیت ظاهری، دانش کافی از محصول و نحوه ی رفتار کردن و صحبت آنها سؤال کنید. اطلاعات حاصل، بسیار باارزش هستند.

بعد از این مراحل، از آنها علل خرید نکردن شان را بپرسید. سپس آنها یک دلیل قاطع برای شما بیان خواهند کرد. مثلاً اگر متوجه شدید که علت خرید نکردن، هزینه ی محصول بوده؛ می توانید بگوئید: بخاطر اطلاعات مفیدی که ارائه دادند، شما (مدیر مجموعه) قصد دارید تخفیف بیشتری را برای شان درنظر بگیرید.

مثال

  • سلام آقای X. بنده از بخش “خدمات مشتری” شرکت xyz تماس می گیرم. همانطور که مطلع هستیم شما روز دوشنبه با یکی از مسئولان فروش ما صحبتی داشتید. و از آنجاییکه شرکت ما به بررسی و نظارت بر خدمات مشتری بسیار دقیق هست ما باید مرتباً چک کنیم که همه ی کارکنان ما در تمامی مراحل همراه مشتری هستند. و باید از این بابت اطمینان حاصل کنیم. حالا می تونم چند دقیقه از وقت تون رو برای پاسخ دادن به چندتا سؤال در این خصوص بگیرم؟ (بعد از بیان علت خرید نکردن)      – بله می دونم.. شاید کمی گرون به نظر برسه. اما من بخاطر اینکه امروز کمک زیادی بهم کردین بهتون پیشنهاد تخفیف بیش تری میدم.

نحوه کار تکنیک

در این تکنیک، شما نشان می دهید که مشتری برای تان بسیار بااهمیت است. اعتمادسازی می کنید و یک راه ارتباطی بین مشتری و مدیر بخش ایجاد می شود. در مقابل، اطلاعاتی که از جانب مشتری کسب می کنید می تواند در بهبود تکنیک های فروش و همینطور مدیریت مسائل در امر فروش شما را یاری کند.

[تعداد: ۶    میانگین: ۴.۲/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

2
دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar
2 نویسندگان دیدگاه
سحر اعتباریقیمت زنده طلا
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
قیمت زنده طلا
مهمان
قیمت زنده طلا

تکنیک جالبی است و ما در مجموعمون نیز از این گزینه زیاد استفاده میکنیم