تکنیک فروش خودرو : نکته هایی که برای فروش بیش تر خودرو به شما کمک می کند

تکنیک فروش حرفه ای
تکنیک فروش خودرو : نکته هایی که برای فروش بیش تر خودرو به شما کمک می کند

تکنیک فروش

حدود ۱۸ سال قبل، زمانی که وارد تجارت خودرو شدم کاملاً درمانده بودم. هیچ آموزش و دوره ای را سپری نکرده بودم. تنها تکنیکی که خاطرم بود، تکنیک “اگه من … شما می تونید …” بود. که این تکنیک هم با صراحت خاصی توسط من انجام می شد و … بعدها به میشیگان برگشتم و افتخار داشتم با یک مدیر بسیار توانمند و عالیقدر کار کنم که مرا زیر پرو بال خودش گرفت و همینطور نکات و تکنیک های زیادی را به من آموخت. امروز می خواهم برخی از آنها را با شما در میان بگذارم. پس با ما همراه باشید.


۱- از فروشنده های منفی دوری کن!

اصلاً نمی توانم اهمیت این نکته را با واژه هایم به شما منتقل کنم! در تجارت خودرو، یک نوع از فروشنده هایی هستند که من به آنها می گویم “زمانسنج کهنه!” آنها فکر می کنند همه چیز را می دانند! اصلاً نمی خواهند چیزهای جدیدی یاد بگیرند! آنها در سطح متوسط (و پائین تر) قرار داشته و علاقه ی شدیدی دارند که فروشنده های جدید را نیز به سمت خود به پائین بکشند! هر نمایندگی که من تابحال در آنجا کار کردم حداقل یک مورد از این افراد را در خود جای داده بود.

آنها اصلاً نمی توانند پند و نصیحت خوب و مفیدی بیان کنند. اگر هم تلاش کنند مهارت این را ندارند که بدانند درباره ی چه چیزی صحبت می کنند! آنها استعداد خوبی در بهانه تراشی دارند تا بگویند چرا اوضاع تا به این حد خراب است! بجای اینکه دنبال یادگیری و راه های نوینی برای بهترکردن باشند همواره به بهانه تراشی و عیب جویی می پردازند. وقتی فروشنده ای رو به موفقیت حرکت کند آنها حسودی می کنند.

از آنها به نحوی دوری کنید که گویی مبتلا به طاعون هستند!


۲- از خوشامدگویی های بی نظیر استفاده کن!

خوشامدگویی های نامناسب عبارتند از : “می تونم کمک تون کنم؟” یا “می تونم کسی رو واستون بیارم؟” یا نوع محبوب تر این خوشامدگویی “می تونم کمک تون کنم یا کسی رو واستون بیارم؟”. من در ۷ سال اول که در تجارت خودرو مشغول بودم از این خوشامدگویی ها استفاده می کردم. و حالا فهمیدم که این بیاناتم، به ارزش یک نقد یک خانه ی مسکونی برایم تمام شده است! باور کنید.

اگر دفت کنید می بینید که همه ی زمانسنج کهنه ها از این روش جهت خوشامدگویی استفاده می کنند. این شیوه ی خوشامدگویی به سادگی می تواند بازخورد منفی را از آنِ خود کند. سؤالاتی که پاسخ بله /خیر دارند یا تمام کنید. شاید یک نفر در پاسخ به شما بگوید : فقط دارم نگاه می کنم … !!!

خوشامدگویی که باید استفاده کنید بدین طریق است: به موتور ABC خوش آمدید. من (نام خودتان) هستم و شما … ؟

یک خوشامدگویی خوب بسیار مهم بوده و می تواند در جهت فروش پیش ببرد. همینطور باعث می شود مشتری شما احساس قدردانی و استقبال کند.


۳- با مشتری سوار ماشین شو و تست کن!

می دانم؛ می گوئید که زمانسنج کهنه ها هرگز با مشتری رانندگی نمی کنند! حتی شاید به شما بگویند که “هرگز نمی خواهند به هنگام رانندگی کسی کنارشان باشد!” آنها با این کار یک فرصت طلایی، فوق العاده و مهم را از دست می دهند!

هدف اصلی تست رانندگی آشنایی با مشتری ست. برای این است که شما نکات ضروری (احساسی، لایق و …) را در مورد او بدانید و گزارش دهید. اگر با او سوار اتومبیل نشوید هرگز به این اطلاعات دست نمی یابید!

حتی شاید از شما سؤالاتی داشته باشند.

اصلاً شاید بخاطر اینکه در داخل یک اتومبیل ناآشنا احساس غریبی و استرس دارند از شما بخواهند که با او سوار شوید و اتومبیل را برانید.

نکته: البته اگر کسی هم به میل خود بخواهد که تنها سوار اتومبیل شده و تنها براند هم معمولاً به او اجازه می دهیم.


با ادامه ی موارد در مقاله ی بعدی همراه باشید …

[تعداد: ۳۵    میانگین: ۳.۱/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar