تکنیک فروش: در مقابل یک درخواست از جانب مشتری، از او بخواهید خرید کند!!!

تکنیک فروش: در مقابل یک درخواست از جانب مشتری، از او بخواهید خرید کند! پدیده فکر مهتر

تکنیک فروش

این تکنیک به گونه ای ست که در مقابل یک درخواستی که از طرف مشتری صورت می گیرد (مثل حل کردن مسئله) شما از او می خواهید در مقابل، از شما خریداری کند!

شاید چندان مناسب به نظر نرسد. اما شاید شما هم از انواع دیگر این تکنیک استفاده کرده باشید اما خاطرتان نباشد!

بله. این تکنیک در انواع مختلفی می تواند ظاهر شود. بطور مثال: اگر از مشتری می خواهید کلیپ تبلیغاتی شما را نگاه کند. در مقابل قبول کردن او شما قطعاً یک فنجان قهوه برایش ریخته اید!

همیشه به یاد داشته باشید که بجای استفاده از “شما قبول می کنید اگه من …” ساختار جمله را تغییر دهید به: ” اگه من …. قبول می کنید؟” . اما علت چیست؟

مغز انسان با شنیدن “شما قبول می کنید …” سریعاً نسبت به کلماتی در خصوص محصول و … اندیشیده و با ایجاد فرضیه و پیش بینی کردن به دنبال جواب می گردد (حتی ممکن است گوش، ادامه ی صحبت های شما را نشنود!) با این اتفاق، آنها شانس خرید کردن از شما را از دست می دهند!

اما اگر جمله ی خود را به ساختار “اگه من … شما می خواهید …؟” تغییر دهید خواهید دید که به لحاظ روانشناسی، مخاطب تان به حرف های شما نزدیک تر شده و به حرف های شما بیش تر می اندیشد تا آن چیزی که در ذهن خودش با احتمالات ساخته است.

مثال

  • اگه من واستون یه فنجان قهوه بیارم، دوست دارین که بنشینید و به بروشور نگاه بندازین؟
  • اگه ما آمار قیمت و هزینه شو آماده کنیم، شما همین مورد (اشاره به کالای انتخابی) رو برمی دارین؟
  • شما گفتین که رنگ قرمزش رو می خواهید. اگه من الان با یک تلفن سفارش بدم و واستون بگیرم. شما همین امروز می بَریدش؟

نحوه کار تکنیک

این تکنیک، تکنیک شرطی نامیده می شود و یک موافقت اجتماعی را به همراه داشته و با این ساختار به کار می رود: اگر من مسئله ی شما را حل کنم، شما هم در مقابل، خرید می کنید.

 

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar