تکنیک فروش: سوالهای ساده بپرسید و او را به “بله” گفتن ترغیب کنید

Yes!

تکنیک فروش

سؤالات ساده ای را از مشتری بپرسید که جواب آنها “بله” باشد. (حداقل سه سؤال)! به خاطر بسپارید که قرار نیست در این کار زیاده روی کنید. در فواصل زمانی مناسب سؤالات را مطرح کنید یا از تعداد آنها نیز بکاهید. (یکی از تحقیقات، نشان می دهد که حداقل ۸ پاسخ “بله” مشتری قبل از فروش نهایی لازم است).

به هنگام صحبت کردن با مشتری، سرتان را به حالت تأیید تکان داده و  آنها را به پاسخ مثبت دادن تشویق کنید. اگر ناگهان احساس کردید که باید سؤالی را تعویض کنید می توانید به سرعت در بین سایر سؤالات پنهان کنید.

مثال

  • از خرید کردن از این مجتمع خوشتون میاد؟
  • تونستین ما رو راحت پیدا کنین؟
  • الان آماده این که اینو (کالا) بخرین؟
  • می خواین هفته ی دیگه، محصول برسه دم خونتون؟

نحوه کار تکنیک

این تکنیک، که اصطلاحاً “زنجیره ی بله” نیز نام دارد از الگوی تکرار پیروی می کند. تکرار کردن واژه ی “بله” به عنوان پاسخ سؤال های زنجیره ای شما، از جانب مشتری صورت می گیرد. بدین طریق او همواره برای “بله” گفتن آماده می شود. وقتی که سؤال های شما به اتمام رسید و جواب های مثبت (بله) را بصورت خودکار و اتوماتیک دریافت کردید به این معنی ست که زمان پرسیدن سؤال اصلی فرا رسیده است.

و آن سؤال چیزی نیست جز: آیا واقعاً این محصول را می خواهید؟ پاسخ جذاب “بله” به گوش تان خواهد رسید. این در حالی ست که بسیاری از مردم در حالت عادی نیز، از گفتنِ “خیر” امتناع می ورزند. زیرا این واژه را دور از ادب می دانند. در صورت یافتن چنین افرادی، به ما هم اطلاع دهید 😉

 

[تعداد: ۴    میانگین: ۳/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar