تکنیک فروش: مشتری را غیرمستقیم به سمتی که خودتان می خواهید، هدایت کنید

تکنیک فروش: مشتری را غیرمستقیم به سمتی که خودتان می خواهید، هدایت کنید- پدیده فکر مهتر

 

تکنیک فروش

اگر می خواهید که مشتری از بین گزینه هایی که برای شان ارائه کردید گزینه ی خاصی را انتخاب کند، مستقیماً به آن اشاره نکنید. خودشان باید گزینه ی موردنظر شما را انتخاب کنند. شما فقط غیرمستقیم هدایت شان کنید!

مثال

  • (به هنگام ارائه ی چند گزینه) خب، راستش این یکی خیلی گرونه… متأسفانه از اینها تموم کردیم.. این یکیو به شما پیشنهاد نمی کنم چون کساییکه بردن زیاد راضی نبودن… (توجه کنید که این حرف ها باعث نشود تا مشتری با گفتن: “خب با این حساب اجناس شما همشون یه مشکلی دارن دیگه!” عکس پیش بینی شما پاسخ دهد.)

نحوه کار تکنیک

شما با این کار، در محیطی که خودتان ایجاد کرده اید (ارائه ی گزینه های پیشنهادی) مشتری را به سمتی که خودتان ترجیح می دهید هدایت می کنید.

Sun Tzu نویسنده ی مشهور چینی که “پیروزی در نبردها بدون جنگ” را نوشته است، می گوید:‌ “دشمن تان را یک پل طلایی تصور کنید!”

بله. دشمن را به گوشه ای هدایت کنید. جایی که چیزی برای از دست دادن نباشد، مبارزه خواهند کرد! کمی عقب نشینی کنید و آنها را به سرنوشت بسپارید- درست در مسیری که شما می خواهید بروند!

[تعداد: ۳    میانگین: ۳.۷/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar