تکنیک فروش :مشتری نیازهایش را یادداشت کند تا متعهدتر شده و باارزش تر جلوه کند

تکنیک فروش یادداشت برداریتکنیک فروش

از آنها بخواهید تا دقیقاً چیزی را که می خواهند یادداشت کنند. سپس، به ازای فروش، برای ارائه ی آن وعده دهید. برای اطمینان یافتن از ارائه ی محصولی که از جانب مشتری درخواست شده ممکن است به مذاکره هم نیاز داشته باشید.

مثال

  • می تونیم در مورد اینکه “شما واقعاً چه چیزی نیاز دارید” صحبت کنیم … (بعد از بیانات مشتری) بسیار خب، بیاین یه یادداشت تهیه کنیم … (بعد از یادداشت برداری) حالا می تونیم یکم تغییرش بدیم؟ … خب، حالا اگه بتونیم یه راهی واسه ارائه ی این پیدا کنیم خیلی خوب میشه. مگه نه؟
  • شما یه لیستی از اون چیزی که میخواین دارین؟ (جواب: بله) بسیار عالی. ما اینو فردا می تونیم دستتون برسونیم. خوبه؟

نحوه کار تکنیک

وقتی شما نیازهایش را از مشتری می پرسید یعنی یک مکالمه ی دوطرفه و آزاد را آغاز کرده اید. اما با یادداشت کردن این موارد، شما این امر فروش را به یک حالت رسمی تر تبدیل می کنید. یادداشت رسمی نیازهای مشتری، یک قالب رسمی را ایجاد کرده و با ارزش تر از لیستی به نظر می رسد که تنها توسط مشتری بیان شده است. بعد از اتمام نوشتن، می توانید نگاهی به یادداشت انداخته و در صورت لزوم، آن را کوتاه کنید.

شما با این کار، به یکپارچه تر شدن نیازهای مشتری کمک کرده و او را جهت پیش رفتن متعهد ساخته اید.

[تعداد: ۱۲    میانگین: ۴.۸/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar