تکنیک فروش: چگونه مشتری را به خرید قانع کنیم؟

تکنیک فروش

فروش محصول همانطور که بسیاری تصور می کنند کار ساده ای نیست و اگر با برنامه ریزی تنظیم شده پیش برود می توانید فروش خوبی را به همراه داشته باشد.
باید توجه داشته باشید که به چه کسانی محصول می فروشید. باید درباره همه این موضوعات تمرکز کنید.

تکنیک فروش

 • محصول را با شور و شوق به نمایش بگذارید

آنچه را که به مشتری عرضه می کنید مملو از عشق باشد. مشتری را با آن چیزی که ارائه می دهید قانع کنید.
باید کیفیت محصول را نسبت به محصولات دیگر بدانید که باعث شود مشتری مجدداً از شما خرید کند. محصول خود را با محصولات مشابه که کیفیت کمتری دارند تعویض نکنید!
یک فروشنده خوب محصولات خود را دوست دارد و به نظر مشتری احترام می گذارد. دقت کنید که پافشاری به خرید باعث می شود مشتری شما پا به فرار بگذارد.

 • یاد بگیرید به صحبت های مشتری گوش دهید

هیچ گاه صحبت مشتری را قطع نکنید در محل فروش خود جای مناسبی برای صحبت کردن با مشتری قرار دهید.
تفسیر کردن صحبت مشتری را یاد بگیرید. ارتباط چشمی با مشتری را قطع نکنید. طرز ایستادن جلوی مشتری نه خیلی دور و نه خیلی نزدیک باشد. کاری کنید مشتری احساس راحتی کند.

چیزی مهم تر از این نیست که درباره محصول خود اطلاعات کافی نداشته باشید چیزی بدتر از این نیست که مشتری از شما سؤالی بپرسد و شما جواب آن را ندانید!

 • به مشتری کمک کنید کیفیت و امتیازات محصول را بشناسد

به خریدار خود کمک کنید تا محصولات خوب و جدید را بشناسد و آن ها را به دوستان خود معرفی کند. یاد بگیرید خوبی های محصول را برای بقیه ترجمه کنید.
در پایان، کاری که باید انجام دهید این است که از خود سؤال ساده ای بپرسید: چرا مشتری باید از محصولات من خریداری کند؟
اگر جواب شما این است که برای به دست آوردن پول محصول خود را می فروشید پس جواب شما اشتباه است و قطعاً باید طرز فکر خود را تغییر دهید.

 

 

[تعداد: ۷    میانگین: ۴.۱/۵]

درباره نویسنده

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

  مطالب مرتبط

  3 نظر

  نظر بدهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *