تکنیک فروش: کالا را به دست مشتری داده، سپس پس بگیرید!

تکنیک فروش: کالا را به دست مشتری داده، سپس پس بگیرید! پدیده فکر مهتر

تکنیک فروش

یک پیشنهاد بسیار جذاب به آنها بدهید، بعد از مشتاق شدن آنها پیشنهاد را پس گرفته و از او دور کنید.

سپس طوری صحبت کنید که آنها راغب شوند و برای جذب دوباره ی پیشنهاد شما تلاش کنند. بعد می بینید که آنها به هر طریقی با پرداخت هر هزینه ای، حاضرند پیشنهاد شما را از آنِ خود کنند.

مثال

 • بله این دقیقاً همون چیزیه که شما دنبالش می گردین.. نه یه لحظه… !!واای!! یادم نبود این قبلاً واسه یک نفر دیگه رزرو شده! اما خب. اگه شما الان می تونین نقداً پرداخت کنین من می تونم واسه کسی که اینو رزرو کرده یکی دیگه جایگزین کنم..
 • خانوم ها و آقایون!
  واسه این دستگاه پوست کَن (دستگاهی که پوست میوه و … می کنه)  ۲۰ دلار حاضرین پرداخت کنین؟
  البته که حاضرین! خیلیای دیگه هم حاضرن و می تونن.
  اما من قرار نیست اینو بهتون بدم.
  البته فعلا!
  من می خوام این مجموعه ی چاقو و دستگاه سیب بُر رو بهش اضافه کنم که هرکدومش ۱۵ دلار قیمتشه و واسه همه ی ایناییکه گفتم ۲۵ دلار قیمت میذارم.
  اما کلا ایناییکه دارم تعدادشون کمه.
  ببینم حالا کی از مجموعه میخواد؟

نحوه کار تکنیک

وقتی یک فرد، یک کالای جذابی را می بیند، از لحاظ روانشناسی آن را برای خودش می داند. حتی اگر توجهش به کالا، احساس مالکیت شدیدی را هم نشان ندهد! این در حالی ست که شما محصول را به دستش می دهید تا کاملاً لمس کرده و آن را حس کند. اما کمی بعد، کالا را از او بگیرید.

حالا که شما کالا را از دستش گرفته و پیشنهاد را پس می گیرید، احساس مالکیتی که در او ایجاد شده بود نمایان می شود. این حرکت شما به مشتری این حس را تلقین می کند که شما، کالای او را تصاحب کرده اید. بنابراین، او حاضر است با شما بجنگد تا املاکش را از دست شما نجات دهد.

نظریه ای در این رابطه، می گوید: مردم هر چیزی که نادر و کمیاب است را می خواهند! و هرچیزی که کمیاب باشد، بیشترین چیزی ست که مردم به دنبالش هستند.

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

2
دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar
2 نویسندگان دیدگاه
سحر اعتباریگلزار خالقی
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
گلزار خالقی
مهمان
گلزار خالقی

سپاس از مطالب مفیدتون