• فروردین ۱۹, ۱۳۹۹

تکنیک فروش : گزینه های بیشتری را پیشنهاد دهید

تکنیک فروش :گزینه-های-بیش-تری-را-پیشنهاد-دهید-پدیده فکر مهتر

تکنیک فروش

این تکنیک فروش ؛ زمانی ست که شما گزینه های بیشتری را با توضیح کامل به مشتری ارائه می دهید. با استفاده از این تکنیک فروش شما می توانید گزینه دیگر را به راحتی پیشنهاد دهید.

تعداد این گزینه ها باید بسیار کم باشد. دو الی سه مورد کافی ست. اگر بیش تر از آن تعداد را پیشنهاد دهید مشتری با مشکل پیچیده تری روبرو شده و نمی تواند در مقابل بین همه گزینه های پیشنهادی، انتخاب خوبی داشته باشد.

به یاد داشته باشید که این تکنیک در بیشتر شرایط دیگری که علاوه بر فروش، به دنبال جلب موافقت افراد هستید نتیجه ی خوبی به دست می دهد.

تکنیک دیگری که می تواند بسیار مؤثر واقع شود این است که وقتی چند گزینه را جهت انتخاب در مقابل مشتری قرار می دهید بطور غیرمستقیم به محصول ترجیحی خودتان (از بین گزینه ها) اشاره کنید. مثلاً بطور زیرکانه واژه را بیان کنید، تلفظ خود را تغییر دهید یا به هنگام تلفظ کلمه، روی بیان آن تأکید کنید.

مثال:

  • رنگ قرمز را ترجیح می دهید؟ یا رنگ زرد را؟
  • یک بسته می خواهید یا دو بسته ؟
  • کدامیک از این سه وسیله برای شما بهتر به نظر می رسد؟
  • هفته ی آینده یا هفته ی بعدش همدیگر را ملاقات کنیم؟

نحوه ی کار تکنیک

این تکنیک جایی رخ می دهد که مشتری از قبل قصد خرید داشته و تصمیم ش قطعی ست. و تنها سؤالی که ایجاد می شود این است که در بین گزینه های پیشنهادی کدامیک را باید انتخاب کنند.

 

[تعداد: 2   میانگین:  5/5]
Avatar

سحر اعتباری

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar