• اسفند ۱, ۱۳۹۸

تکنیک فروش: یک داستان واقعی که با مشتری شباهت دارد بیان کنید تا متأثر شود

تکنیک فروش

تکنیک فروش

یک داستان درباره ی شخصی که دقیقاً به “مشتری هدف” شما شباهت داشت برای او بیان کنید. بگوئید کسی که دقیقاً نیاز، مشکل و نگرانی های مشتری فعلی شما را داشته، با خریدن محصولی که شما می فروشید زندگی شادتری را تجربه کرده است.

اطمینان حاصل کنید که مشتری، شخصیت داستانی را کاملاً درک کرده و با او همدردی کرده باشد. دقت کنید که شخصیت داستانی را در شباهت بسیار زیاد با مشتری قرار ندهید. تا حد امکان، سعی کنید از شخصیت و داستان واقعی برای بیان استفاده کنید.

مثال

  • دیروز یه خانمی اینجا بود که دقیقاً همین سؤال شما رو پرسید و همین نگرانی شما رو داشت! ایشون هم درباره ی تأثیرش روی محیط نگران بود. و خب! بعد، لیست رو دید و امروز صبح هم برگشت و سفارش داد (خرید).
  • همین چند هفته پیش، یه پسری اینجا بود که از شلوغی و سروصدای هواپیما شکایت می کرد؛ چون خونه ش نزدیک فرودگاه هواپیمایی بود. ما هم این دستگاهمون (محصول) رو واسش فرستادیم و از همون روز به بعد دیگه هیچ خبری از پسره نشدکه نشد:)) فکر میکنم هنوزم خوابیده باشه! اون جت ها، واقعاً پرسر و صدا هستن. اما دستگاهها و سیستم های ما هم بیش تر و بهتر از وظیفه شون عمل می کنن! 🙂

نحوه کار تکنیک

وقتی ما داستانی را مطالعه یا فیلمی را تماشا می کنیم؛ خواسته یا ناخواسته با عوامل آن کتاب/فیلم و شخصیت های آن ارتباط برقرار کرده و بخشی از ویژگی ها و کاراکترهای آنان را درون خودمان احساس می کنیم. (به خاطر بیاورید که روزانه، تا چه میزان با افرادی که در اخبار می بینید ابراز همدردی می نمائید.)

زمانی که مشتری، به سمت شخصیت داستان شما جذب شود، بدون شک، احتمال انجام کارهای مشابه با شخصیت داستان نیز افزایش می یابد که حاصل آن گرفتن تصمیم های مشترک بوده و به خرید ختم می شود.

[تعداد: ۶    میانگین: ۴.۷/۵]
Avatar

سحر اعتباری

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar