تکنیک فروش: تمام چیزی که مشتری می خواهد، زمانی ست برای تصمیم گیری!

تکنیک فروش

 

تکنیک فروش

بعد از بیانِ اینکه “چه کاری می توانید انجام دهید” کمی زمان به او بدهید تا درباره ی صحبت های شما فکر کند. توانایی خود را به آنها نشان دهید.

آنها را به مدت طولانی تنها نگذارید (معمولاً ۲-۳ دقیقه کافی ست) ترجیحاً به محلی بروید که قادر به دیدن آنها باشید. برای اینکه بتوانید این امر را مدیریت کنید از آنها بپرسید که به چه مدت زمانی نیاز دارند.

بعد از چند دقیقه که بر می گردید “زبان بدن” او را مدنظر قرار دهید تا ببینید که آیا حاضر به خرید هستند یا خیر.

مثال

  • می دونم که خیلی بادقت دارین به این موضوع فکر می کنید. من میرم بیرون تا شما زمان داشته باشید که راحت تصمیم تونو بگیرید.
  • چقدر زمان واستون لازم هست تا بهش فکر کنین؟ من میتونم واستون یه فنجون قهوه بیارم تا شما فکراتونو کنید..
  • خب شاید شما بخواین باهم تصمیم بگیرین. چرا داخل ماشین نمی شینید که بدونین چه احساسی در شما ایجاد میکنه؟ (در صورت فروش ماشین) – من همینجا هستم تا هروقت که طول بکشه مشکلی نداره..

نحوه کار تکنیک

هیچ کسی نیست که بتواند سریع و بادقت تصمیم بگیرد. اگر تحت فشار قرار بگیرند مطمئن باشید که نتیجه ی کار، خلاف انتظار شما رخ می دهد.

تصمیم گیری، معمولاً یک فرآیند ذهنی پیچیده ای ست که با ارزیابی فواید و مضرات صورت می گیرد. و افراد تا به سرانجام رساندن این مراحل، در تصمیم خود با تردید همراه هستند. هرچه خرید گران تر بوده و تعهد بیش تری داشته باشد ممکن است این فرآیند نیز حساس تر جلوه کند.

این تکنیک به شما می گوید: تمام چیزی که یک مشتری به آن نیاز دارد، زمانی برای تفکر و تصمیم گیری ست.

 

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar