• اسفند ۹, ۱۳۹۸

تکنیک فروش: از یاد نبرید که امروز، آخرین روزِ فروش این کالاست!

تکنیک فروش: آخرین روز فروش کالا- پدیده فکر مهتر

تکنیک فروش

به نحوی به مشتری نشان دهید که بفهمد اگر امروز “همین حالا” با معامله موافقت نکند، نتیجه ی منفی و نامناسبی به همراه خواهد داشت.

ساختار متداول برای بیان این جمله “اگر … پس،… ” می باشد.

ممکن است شما فردی باشید که نتایج را واقعاً عملی می کنید (نتیجه ی نامناسب شامل او نیز می شود.) اما از یاد نبرید؛ شما دوستی هستید که قبل از رخ دادن پیامد نامناسب، به دوست تان اخطار هم می دهید.

مثال

  • اگه همین حالا امضا نکنید، من مجبور میشم با رئیس تون صحبت کنم.
  • فراموش نکنید:‌ امروز آخرین روز فروش این محصول هست.
  • اگه امروز امضا کنید، خرید شما شامل محصولات جایزه دار می شود. اما اگه تا فردا در همین وضعیت باقی بذارید، می بایست همه ی مراحل را از ابتدا آغاز کنید.

نحوه کار تکنیک

شاید این تکنیک منفی به نظر برسد اما اساس آن بر پایه ی تهدید و ترس ایجاد شده است. درون این تکنیک، تهدیدی نهفته است که در یک رابطه ی دوستانه وجود دارد. در واقع، اولتیماتوم از یک جای دیگر اعمال می شود و شما و مشتری در رخ دادن یا ندادن آن نقشی ندارید. شاید همچنان فکر می کنید که این تکنیک فروش، منفی بوده و کاربرد ندارد. در کمال تعجب باید گفت که هنوز هم در فروش بسیاری از کالاها یا ارائه ی خدمات، از این تکنیک استفاده می شود.

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]
Avatar

سحر اعتباری

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar