تکنیک فلیپ در سخنرانی برای ارائه یک سخنرانی موفق چگونه عمل می کند؟

 

تکنیک فلیپ در سخنرانی

آیا دوست دارید سخنرانی کنید؟ اکثر مردم چنین چیزی را دوست ندارند. در این مطلب به معرفی تکنیک فلیپ در سخنرانی می پردازیم. که دو بخش کلیدی را تقویت می کند: این دو بخش اعتماد به نفس و شانس موفقیت شما هستند. اما تکنیک فلیپ که ۴ قسمت دارد عبارت است از:  اولین تصورات (first impressions)؛ پیوند ها(links)؛ درگیر ماجرا بودن(involvement)؛ شور  و اشتیاق(passion).

به خاطر سپردن این تکنیک آسان است؛ کافیست حروف اول را کنار بگذاریم و کلمه FLIP تشکیل شود.

چهار تکنیک فلیپ در سخنرانی 

تکنیک فلیپ ۱ : اولین تصورات

این بخش از تکنیک فلیپ در سخنرانی یعنی چگونه همه چیز را تنظیم کنیم. اگر یک رای و عقیده بزرگ و قوی داشته باشید،گام های بعدی خوب برداشته خواهند شد. اما اگر یک شروع پرتردید داشته باشید مابقی کارها نیز از آن تاثیر خواهند گرفت.

بنابراین، مرحله شروع خود را تمرین کنید. خیلی زیاد تمرین کنید. یک راهنمایی ساده برای تمرین:  ۲۰٪ از زمان آماده سازی خود را در ۲٪ از سخنرانی خود مصرف کنید.

سخنرانی را فقط در ذهن خودتان تمرین نکنید. با صدای بلند حرف بزنید. پیش از سخنرانی  به محل برگزاری بروید و با خودتان تمرین کنید … هر چیزی را که تضمین می کند سخنراین خوبی داشته باشید، امتحان کنید.

یکی دیگر از عناصر مهم اولین تکنیک فلیپ در سخنرانی شما عنوان شماست. اگر قرار بر این است که عنوان سخنرانی شما “به روز رسانی Q2 ” نامیده شود، جذب شدن برای آن سخت خواهد بود. اما  اگر عنوان آن “سه چیز که رقبای ما هرگز نمی توانند انجام دهند” باشد، درک آن بسیار ساده تر و جذاب تر است.

انجام این کار حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه طول خواهد کشید. وقتی فکر فکر کنید که  این عنوان چه تاثیر عظیمی بر مخاطبان شما می گذارد، قطعا به زیاد نبودن این مقدار زمان پی خواهید برد.

تکنیک فلیپ ۲ : پیوندهای بین اسلایدها

پیوندهای خوب بین اسلاید  به سخنرانی شما جریان و سرعت می بخشد. اکثر سخنرانان نمیدانند که چگونه اسلایدها را به یکدیگر مرتبط کنند. اغلب، آنها از واژه اسلاید بعدی استفاده می کنند تا به این منظور دست یابند.  اما اگر شما می توانید اسلاید را ببینید، بنابراین مخاطبان شما نیز می توانند پس کاربرد چنین واژه ای مفهومی ندارد. زیرا آنها می دانند شما چه می گویید.

اینکه چگونه از یک اسلاید به اسلاید بعدی بروید بسیار ارزشمند و اثر گذار است. پس قبل از کلیک بر روی اسلاید و به نمایش درآمدن آن بگویید که به اسلاید بعدی می روید.

برای مثال: اسلاید ۸ درباره امور مالی صحبت می کند؛ اسلاید ۹ پیام ها را پوشش می دهد بنابراین، پس ازاتمام محتویات اسلاید ۸ و در حالی که این اسلاید هنوز نشان داده می شود، می توانید بگویید: “بنابراین، همانطور که می بینید، منابع مالی قوی هستند. حالا در ادامه می بینیم که چگونه از طریق پیام های بهتر می توان به این اعداد دست یافت.”

و سپس کلیک کنید تا اسلاید ۹ نشان داده شود.

باز هم، تنظیم نمایش پیوندها چندان زمان بر نخواهد بود. از این رو حداقل کاری است که می توان برای دریافت نتیجه عالی  انجام داد.

برای مطالعه بیشتر:

درس هایی از مارتین لوترکینگ درباره سخنران بودن

تکنیک فلیپ ۳ : درگیر ماجرا  بودن

مخاطبان سخنرانی ترجیح می دهند در بعضی موارد وارد بحث شوند؛ این کار برای آنها بسیار بهتر از ساعت ها نشستن، تماشا کردن و گوش دادن است. بنابراین آنها را درگیر کنید. می توانید از این پیشنهادات استفاده کنید:

  • درخواست از آنها برای نوشتن چیزی؛
  • دادن یک تمرین سریع برای آنکه با کنار دستی خود انجامش دهند؛
  • انجام یک مسابقه و آزمون سریع؛
  • نشان دادن چیزهای خنده دار، طوری که با خنده های خود در موضوع وارد شوند؛
  • پرسیدن سوال.

برای مطالعه بیشتر:

توسعه فردی : چگونه سخنرانی های بهتری ارائه دهیم؟

تکنیک فلیپ ۳ : شور و اشتیاق

مخاطبان سخنرانانی را دوست دارند که شور اشتیاق به آن دارند. و از کسانی که چنین توانایی را ندارند دوری می کنند. بنابراین شور و اشتیاق داشته باشید و اطمینان حاصل کنید که آن را در سخنرانی خود نشان می دهید. شما باید حداقل در مورد یکی از این موارد اشتیاق خود را نشان دهید:

  • محتوای خودتان؛
  • آگاه سازی – چرا شما / مخاطب / و دیگران از آن بهره مند خواهید شد؛
  • شغل خودتان؛
  • شرکت خودتان.

برای مطالعه بیشتر:

جلب نظر سرمایه گذاران طی سخنرانی

به نظر می رسد برای استفاده از تکنیک فلیپ در سخنرانی بیشتر باید روی اعتماد به نفس خود کار کنید. این تکنیک ها را به روش متقابل به کار بگیرید. یعنی از تکنیک ها برای افزایش اعتماد به نفس و از اعتماد به نفس خود برای موفقیت در این تکنیک ها استفاده نمایید.

[تعداد: ۱    میانگین: ۴/۵]

درباره نویسنده

Avatar

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar