• ژانویه 27, 2020

تکنیک هایی برای رها شدن از استرس کاری

رها شدن از استرس کاری

 

رها شدن از استرس کاری

خستگی و داشتن استرس جزئی از هر کسب و کار است. همه ما اضطراب و استرس خاصی درباره شغل و کسب و کار خود داریم. ممکن است گاهی فراموش کنیم این امر را درمان کنیم. به یاد داشته باشید پنهان کردن احساسات، کمکی نمی کند خود را در حلقه ای از احساسات منفی قرار ندهید.
برخی تصور می کنند که اختصاص دادن زمانی برای خود ممکن است باعث از دست دادن ساعت های با ارزش آن ها شود اما این طور نیست! تکنیک های فراوانی وجود دارد که به شما کمک می کند از استرس خلاص شوید.

 

  • تمرین نفس کشیدن عمیق

ساده ترین و سریع ترین راه خلاص شدن از استرس، نفس کشیدن عمیق است. این کار به شما کمک می کند تا تمرکز خوبی داشته باشید هنگامی که از این تمرین های ساده استفاده می کنید قلب شما آرام به تپش می افتد و اکسیژن در خون شما افزایش پیدا می کند همچنین فشار خون شما متعادل خواهد شد.

 

  • وضعیت بدنی

طبق تحقیقات دانشگاه هاروارد، بهبود وضعیت نیروی جسمی باعث افزایش انرژی شما خواهد شد. و همینطور میانگین هورمون تستوسترون در جسم افزایش خواهد یافت.

 

  • از کامپیوتر دور بمانید

خیره ماندن به صفحه کامپیوتر در طول روز نه تنها به چشم شما صدمه می زند بلکه باعث افزایش استرس نیز می گردد. اگر دوست ندارید دفتر خود را ترک کنید سعی کنید هر چند لحظه بلند شوید و کنار پنجره بایستید یا سراغ همکاران خود بروید و با آن ها گپ بزنید. به موضوعات دیگری بیندیشید تا احساس آرامش داشته باشید چشمان خود را برای چند دقیقه ببندید و به چیزی های خوب فکر کنید.

 

  • دست ها

طبق تحقیقات صورت گرفته انسان ها از طریق لمس کردن اشیاء با دستان خود تصمیمات مختلفی را می گیرند به این تاثیر ” احساس لامسه” می گویند. پس هنگامی که احساس استرس کردید فقط کافی است فنجانی قهوه گرم و یا چای را در دستان خود بگیرید بدون شک احساس آرامش می کنید درست مانند گرفتن بالشت نرمی ست که دوست دارید روی آن بخوابید.

 

  • نوشیدنی های لبنی مانند شیر

بدون شک خوردن شیر به شما کمک می کند تا آرامش شما چند برابر باشد. شیر حاوی تریپتوفان است که باعث ترشح سروتونین در مغز می شود و هر گونه استرس را از ما دور خواهد کرد.

  • لبخند زدن

لبخند زدن، اضطراب ناشی از خستگی را از شما دور می کند. حتی اگر دوست نداشتید لبخند بزنید سعی کنید این کار را انجام دهید زیرا بعد از آن ضربان قلب شما طبیعی خواهد شد و تمرکز شما باز خواهد گشت. همه می دانند خنده درمان همه درد هاست. خنده باعث تحریک قلب و ریه ها شده و همچنین فشار خون شما را کاهش می دهد. خنده شما را از هر گونه تنش دور می کند و کم کم آرامش پیدا کرده و دوست دارید واقعا لبخند بزنید 🙂

  • به موسیقی گوش دهید

قرار دادن هدفون در گوش فوراً می تواند باعث راحت شدن شما شود و به شما کمک می کند بر هر گونه استرس و اضطرابی غلبه کنید موسیقی شاد گوش کنید تا اثر آن شما را هم شاد کند موسیقی شاد تاثیر مغناطیسی قوی تری دارد. به زودی، در مقاله ای مجزا درباره ی تاثیرات موسیقی بر سلامت فردی صحبت خواهیم کرد.

 

  • تمرینات متعدد

برخی نمی توانند از محل کار و حتی دفتر خود خارج شوند! پس برای خلاص شدن از هر گونه احساسات منفی می توانید حرکات ورزشی سبک که به راحت شدن دستان و گردن شما کمک می کند انجام دهید. سر خود را آرام تکان دهید این کار باعث استراحت جسم و آرامش درونی شما می گردد.

[تعداد: ۱۱    میانگین: ۴.۸/۵]
Avatar

ناهید عساکره

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar