تکنیک های فروش اخلاقی و غیر اخلاقی

تکنیک های فروش اخلاقی و غیر اخلاقی

تکنیک های فروش اخلاقی و غیر اخلاقی شرکت ها بدون فروش می میرند. این یک حقیقت بزرگ است که کارشناسان فروش و فروشندگان را به تلاش بسیار وا می دارد. گاهی فروشندگان و یا کارشناسان فروش برای فروش محصولات خود دست به کارهای غیر اخلاقی می زنند اما این فروش فقط تا مدت کمی تداوم می یابد.
تکنیک های فروش اخلاقی همیشه موفق بوده و فروش محصولات را به صورت دائمی برای شما خواهد داشت. و اگر تکنیک های غیر اخلاقی را استفاده کنید نتیجه بد آن را در طولانی مدت برای شما باقی می گذارد.

* تکنیک های فروش غیر اخلاقی

۱- افراط در زیبا سازی

برخی از شرکت ها گارانتی ها و ضمانت نامه های محصولات را پنهان می کنند. و معلومات محصولات را زیر روتوش و رنگ ها پنهان می سازند. مصرف کنندگان با مصرف محصول دیر یا زود این امر را کشف می شود و محصول مورد نظر را به شما باز می گردانند و یا خواستار تعویض و یا اصلاح آن می شوند این کار باعث می شود مشتری شما در کوتاه مدت از بین برود و شما خسارت های فراوانی را متحمل می شوید.

۲- تبدیل محصول

تکنیک غیر اخلاقی و کلاسیک تبدیل هنگامی که به مشتری وعده چیزی را می دهید اما چیز دیگری را به او تحویل می دهید، هنگامی که مشتری در محل فروش محصول یا در تبلیغات چیزی را می بینند اما فروشنده چیز دیگری در اختیار آن ها قرار می دهد. به طور مثال: در محل فروش گوشت گاو قیمت گوشت نصف قیمت جاهای دیگر است مردم به سراغ آن محل می روند اما می بینند که گوشت تمام شده یا اصلا وجود نداشته و یا مقدار کمی بوده که به سرعت تمام شده است.

۳- تحریف

تحریف اشکال گوناگونی دارد. فروشنده ممکن است در برتری و تمایزات محصول تحریف ایجاد کند تا محصول را به فروش برساند. تحریف ممکن است باعث تغییر قیمت ها برای ترویج محصول باشد. یک شکل ظاهری است که تظاهر به شی غیر حقیقی می کند. مشتری به این وسیله متوهم شده و محصول را خریداری می کند.

* تکنیک های فروش اخلاقی

۱- قیمت گذاری شفاف

کارشناس فروش در تکنیک های اخلاقی قیمت های فعلی محصول و خدمات ویژه آن را پنهان نمی کند او مشتری را از همه خصوصیات محصول و قیمت آن با خبر ساخته تا مشتری بهتر تصمیم گیری کند. این کارشناس مشتری را باخبر می سازد که در طی چند روز آینده قیمت بالا می رود یا پایین خواهد آمد. قیمت گذاری باید شفاف باشد تا به ضرر فروشنده و یا مصرف کننده نباشد.

۲- مقایسه واقع بینانه

وقتی از شما درباره محصول پرسیده می شود، باید مقایسه واقعی درباره محصول و شرکت و رقبای آن محصول به شما ارائه دهد. فروش های اخلاقی نیازی به انتقادات آشکار و اغراق آمیز نسبت به محصول رقیب ندارد.

۳- صداقت

همه تکنیک های اخلاقب فروش پایه و اساس آن صداقت است چه جدول زمانی آن چه شاخص ها و چه خدمات مشتریان، قبول مسئولیت های هر گونه خراب بودن محصول و مقصر دانستن طرف سوم می تواند اعتماد مشتری شما را افزایش دهد. فروشنده صادق همیشه از تکنیک های انتقاد کناره گیری می کند.

[تعداد: ۱۵    میانگین: ۴.۳/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar