• اسفند ۹, ۱۳۹۸

تکنیک های حرفه ای زبان بدن

تکنیک های حرفه ای زبان بدن

تکنیک های حرفه ای زبان بدن

۱- برای تقویت اعتماد به نفس قبل از یک جلسه مهم

یک روزنامه را جایگزین گوشی کنید. اکثر کارآفرینان متوجه اهمیت زبان بدن و اعتماد به نفس در طول جلسات و مصاحبه های شغلی خود نیستند! فقط تعداد کمی از کار آفرینان متوجه این موارد هستند و به چگونگی نشستن در اتاق انتظار که قبل از جلسات نقش مهمی در شکل گیری تصور اولیه افراد دارد اهمیت می دهند. اگر شما در این جلسات گوشی را در دست داشته باشید نشان دهنده این است که شما فاقد اعتماد به نفس هستید. اما اگر صاف نشسته باشید و روزنامه ای در دست داشته باشید نشان دهنده اعتماد به نفس شماست.

۲- کشف دروغگو

دنبال ۴ علامت باشید تا افکار داخلی افراد را کشف کنید. مطالعات نشان می دهد که افکار داخلی افراد بر روی حرکات و شرایط فیزیکی آنان منعکس می شود و این امر زمانی رخ می دهد که فردی بخواهد شما را فریب بدهد. این علامت ها عبارتند از دست زدن به دست، دست زدن به صورت، دست به سینه بودن و برگشتن به عقب است. اگر این نشانه ها را مشاهده کردید مراقب طرف مقابل باشید.

۳- لبخند بزنید تا کارها ساده تر به نظر آیند

با نگاه خشمگین به کارها، مغز این پیام را می دهد که این پروژه بسیار برای شما دشوار است. این تنش باعث می شود استرس پیدا کنید. در مقابل، لبخند تاثیر مثبت بر مغز می گذارد تا شما کارها را با سهولت پیش ببرید.

۴- برای رسیدن به توافق

با حرکات بدنی دیگران را تشویق کنید که طرفین مذاکره تمایل به رسیدن توافق داشته باشند. به طور مثال: لبخند بزنید! نتیجه این عمل همیشه مثبت است. فرقی ندارد که لبخند درباره حرکت خاصی باشد یا تصمیم برای یک استراتژیک واقعی.

۵- تشویق برای همکاری

مرتب بودن دفتر نشان دهنده قدرت بالای شما در استراتژی سخن گفتن است که تاثیر زیادی در مشتری خواهد داشت. مرتب بودن این امور منعکس کننده شرکت و مدیریت شماست. به طور مثال اگر صندلی مهمان کوچکتر از صندلی شما باشد این امر تاثیر منفی روی مهمان تان دارد. سعی کنید محیطی جدا گانه برای گفتگو در دفتر قرار دهید و دور تا دور هم بنشینید تا صمیمیت بیشتری بین شما باشد.

۶- کارت کسب و کار خود را به مشتری ارائه دهید

اگر مشاهده کردید که طرف مقابل شما در جلسه دست به سینه نشسته و پا روی پا انداخته بدانید که اصلاً به سخنان شما گوش نمی دهند. اگر این منظره را دیدید بهتر است او را به خوردن فنجانی چای یا قهوه دعوت کنید. سپس کارت خود یا نمونه ای از محصولات را به آن ها نشان دهید. اگر در مقابل افراد زیادی حضور یافته اید می توانید سوالی را طرح کنید و آن ها را با خود همراه سازید. مثلا بپرسید چند نفر از شما دانش تکنیک زبان بدن را یاد دارند؟! با این استراتژی آن ها با شما همراه خواهند شد.

۷- برای تقویت موقعیت خود از شور و شوق خود بکاهید

اگر در سبک ارتباط با دیگران فاقد هوشیاری هستید. شاید گوش دادن دیگران به شما باعث آزارشان شود. اگر می خواهید اقتدار خود را تقویت کنید حرکات خود را به حد اقل برسانید. نفس عمیق بکشید و دست های خود را هم سطح کمرتان قرار دهید.

۸- برای کاهش استرس وضعیت جسم خود را کنترل کنید

اگر هنگام صحبت با فردی جسم تان لرزش داشته باشد نشانه ی استرس است. اگر این امر به هنگام صحبت با خانم ها باشد طبیعی است. اما اگر هنگام صحبت با آقایان باشد نوعی نشانه خصومت است.

۹- برای اطمینان از اتمام یک معامله یک برداشت مثبت باقی بگذارید

اگر موفق به عقد قراردادی جدید شده اید در پایان کار با نگاه مستقیم به طرف مقابل به گرمی و با لبخند با طرف مقابل دست داده و خداحافظی کنید.

۱۰- برای بهبود زبان بدن خود؛ با تیم خود صادق باشید

با تیم خود صادق باشید و خواسته های خود را با آن ها در میان بگذارید. به آن ها بگویید که در حال آموختن زبان بدن هستید تا در ارتباط با دیگران موفق باشید. بنابراین آنها هم سعی می کنند تغییرات رفتار شما را درک و حمایت کرده و برای رسیدن به شما تلاش کنند.

[تعداد: ۶    میانگین: ۴.۷/۵]
Avatar

ناهید عساکره

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar