تکنیک های رشد سریع سئو برای سنجش کسب و کار

شما به چیزی فراتر از یک وب سایت بزرگ نیاز دارید و آن تکنیک های رشد سریع سئو می باشد.

تکنیک های رشد سریع سئو برای سنجش کسب و کار

 

تکنیک های رشد سریع سئو

در بازار رقابتی امروز، تقریباً موفقیت در بازاریابی دیجیتال بدونِ داشتن یک وب سایت پربازدید غیر ممکن است. کسب و کار های آنلاین روی بخش بزرگی از درآمدهای امروزه حساب باز می کنند و در بسیاری از بازارهای خرید و فروش، خریداران ترجیح می دهند محصولی را با یک قیمت ارزان تر و یا با بهترین گزینه ارزشی خرید کنند. اگر می خواهید سهمی در این میان داشته باشید، متکی بودن بر یک وب سایت با یک رابط خوب کافی نیست. شما باید بر روی استراتژی ها و تکنیک های رشد سریع سئو تمرکز کنید، و خودتان را در گوگل قابل مشاهده نمایید.

چندی پیش، حرفه و تخصصی نسبتاً جدید معرفی شد که – بهینه سازی موتور جستجو سئو (SEO) نام دارد. امروزه این عنوان، تکامل یافته و به یک ضرورت برای هر کسب و کار آنلاین تبدیل شده است.  سئو به صاحبان وب سایت این قدرت را می دهد که رتبه بهتری در گوگل داشته باشند و به طور کلی، به درآمد بیش تری در چشم انداز های دیجیتالی دست یابند.

 

مطلب پیشنهادی: چیزهایی که هر کارآفرین باید درباره سئو بداند

 

بسیاری از افرادی که از رویکردهای اشتباه استفاده می کنند بر روی” رویکرد انتشار و درخواست” تمرکز کرده اند. اما افراد کمی هستند که مانند حرفه های دیگر درک می کنند کهSEO بسیار فنی ست و باید با مراقبت اجرا شود. یکی از بزرگ ترین چالش ها همراه شدن با تغییرات الگوریتم گوگل است. بطور کلی، اینترنت دائماً در حال تحول است و تلاش های سئوی عظیمی برای یک وب مستر نیاز است تا با فرآیندهای تغییرات مداوم گوگل همگام شوند.

در این مقاله، به سه حوزه اساسی می پردازیم تا به افزایش نرخ رشد شما بدون صرف یک ریال در تبلیغات، کمک کرده و تکنیک های رشد سریع سئو را بیاموزیم. امیدواریم مفید واقع شوند. با ما همراه باشید.

 

مراقب جنبه های فنی سئو باشید

بهینه سازی موتور جستجو باید از همان ابتدا بخشی از طرح شما باشد. چرا که چیزهای متعددی وجود دارند که می توانند باعث تخریب وبسایت شما شده و در اجرای یک کسب و کار اینترنتی موفق مانع شوند.

ابتدا، شما نیاز به بررسی فایل robots.txt خود و متاتگ های روبات (robots META tags) دارید. هر دوی اینها برای محدود کردن دسترسی گوگل به فایل های خاص استفاده می شوند. گاهی اوقات، مدیران سایت ها ممکن است برخی صفحات را اضافه کنند که نباید در لیست اضافه شوند. در نتیجه، برخی از مقالات شما، نشان داده نخواهند شد.

معماری وب سایت شما و نقشه سایت XML  ، باید بی عیب و نقص باشد. ربات های گوگل، و crawler ها (برنامه ای که بطور سیستماتیک

وب ها را برای ایجاد ایندکسِ داده “index” مرور می کند) گاهی وارد صفحات وب شما خواهند شد که به دسترسی کامل منابع خاص نیاز دارند. این همانجایی است که قابلیت های فنی وارد میدان می شوند. معماری وب سایت شما باید به منظور بهبود تجربه مشتری و ارائه هدایت آسان طراحی شود. در غیر این صورت، هم مشتریان و هم گوگل ممکن است متوجه برخی از مطالب شما نشوند.

از  پیاده سازی استراتژی های بهینه سازی تجربه ی مشتری اطمینان حاصل کنید و مطمئن شوید که هر قطعه از محتوای موجود در وب سایت شما بر محور کاربران نهایی است. صرفه نظر از دستگاه کاربران – دسکتاپ و یا تلفن همراه – باید قادر به گشت و گذار راحت و سریع در صفحات شما باشند.

حال اجازه دهید در مورد دامنه به عنوان یک کل صحبت کنیم:
وب سایت شما باید در کشوری که در آن در حال انجام کسب و کار هستید ثبت شود. همانطور که آمریکایی ها برای دستیابی به نتایج بهتر در جستجوی محلی، باید در فکرِ داشتن دامنه های محلی مانند .CO و .uk  و … باشند ما ایرانی ها هم به دامنه های ir. و همان com. نزدیک می شویم.

مطلب پیشنهادی: حقایق مهم درباره اسامی دامنه ها

 

از سوی دیگر، اگر شما یک شرکت چند ملیتی هستید، و یا اگر خدمات شما صرفاً از طریق اینترنت ارائه می شود، می توانید به دنبال نام های دامنه ی اصلی باشید. همه برای به دست آوردن یک دامنه ای com. تلاش می کنند، اما شما می توانید هر ترکیبی را انتخاب نمایید. رتبه بندی در گوگل به بسیاری از عوامل دیگر نیاز دارد و نام دامنه شما واقعاً نقش بزرگی در این موضوع ایفا نمی کند!

نکته دیگری که ارزش توجه دارد این است:

تلاش برای راه اندازی یک وب سایت دو زبانه ممکن است در ابتدا جذاب به نظر برسد، اما اگر شما یک وبلاگ نویس تازه کار هستید، بهتر است کارتان را با یک زبان شروع کنید.

 

روی جستجوهای کلمه کلیدی سرمایه گذاری کنید

هر یک از پست های وبلاگ به صورت راهبردی ایجاد شده باشند. پست باید حول یک اصطلاح و یا عبارت خاص متمرکز باشد که به عبارت دیگر  کلیدواژه نام دارد. این کلمه کلیدی دقیقاً همان چیزی ست که کاربران در گوگل تایپ می کنند تا شما را پیدا کنند. زمانی که کاربران کلمات کلیدی خاصی را جستجو می کنند، تلاش شما باید در راستای ارتقای محتوا با کلمه کلیدی درست و ظاهر شدن آن در صفحه اول باشد. بدیهی است، هر چه میزان موفقیت شما در استراتژی های بازاریابی محتوا بیش تر باشد، ترافیک و موقعیت شما در گوگل نیز بیش تر خواهد شد.

قبل از ایجاد محتوا، باید کلیدواژه ای را پیدا کنید که محتوای شما بر مبنای آن ایجاد می شود.  هیچ دلیلی وجود ندارد که شما به دنبال کلمات کلیدی با ترافیک کم یا دشواری زیاد باشید. در عوض، باید به دنبال عباراتی باشید که ترافیک متوسط ​​و دشواری کم یا دشواری متوسط ​​و ترافیک بالا دارند. یک فرد غیرمتخصص نیز می تواند تمام رویکرد را با استفاده از طراح کلمه کلیدی گوگل انجام دهد. قانون کلی این است – بر روی کلیدواژه هایی تمرکز کنید که به محصول شما اشاره دارند و کلمات کلیدی مشابه را برای حمایت از اهداف اصلی خود به کار گیرید.

مطلب پیشنهادی: متخصص سئو را کِی و چگونه استخدام کنیم؟

 

وبلاگ ها و محتوای بزرگ بسیار اهمیت دارند

عصر انتشار محتواهای عظیم و فتح جهان آن مدت هاست که آغاز شده است. به نظر من محتوای عالی، دیگر پادشاهی نمی کند! زیرا محتواهای بزرگ بسیار زیادی بر روی اینترنت وجود دارد، و حوزه ی SEO  نمی تواند این همه پادشاه را از آنِ خود کند. راز کار در عوامل دیگری مانند بازاریابی محتوا، راهبردهای ارتقای محتوا و دیگر اسرار رشد سریع نهفته است.

یکی از بهترین راه ها برای انتشار و ترویج محتوای عالی و افزایش نرخ تبدیل و همینطور تکنیک های رشد سریع سئو ، داشتن یک وبلاگ است. به محض آنکه وبلاگ خود را راه اندازی کردید و مطالب خود را ایجاد نمودید،  باید بر روی لینک سازی تمرکز نمایید. به عبارت دیگر، شما باید محتوای بصری ایجاد کنید – در شکل یک ویدئو و یا مقاله – که بعداً توسط دیگر وبلاگ نویسان در وب سایت های خودشان به اشتراک گذاشته خواهد شد. تا اندازه ای این موضوع نشان دهنده ورود نویسندگان منابع دیگر به وب سایت شما است. یک Backlink  نشانه اعتماد دیگر متخصصان حاضر در صنعت شماست. صرف نظر از محصولات یا خدماتی که شما ارائه می کنید، ساخت لینک یک استراتژی است که رتبه بندی وب سایت شما را بهبود می بخشد.

مطلب پیشنهادی: لینک داخلی و لینک خارجی در سئو چه چیزهایی هستند؟

 

با این حال، شما باید هنگام انتخاب یک موضوع برای محتوای خود بسیار وسواس به خرج دهید و بهترین را گلچین کنید. همیشه محتوای خود را با در نظر گرفتن خریداران و تاثیرگذاران بالقوه ایجاد کنید.

هنگام رویارویی با استراتژی های بازاریابی محتوا، باید از مقررات خاصی پیروی کرد. نیازی به گفتن نیست که تمام مقالات و فیلم های شما تا حدودی به هر آنچه که ارائه می دهید مربوط می شوند. محتوای شما باید آموزنده، مرتبط و منحصر به فرد باشد. فراموش نکنید که به وب سایت های محبوب و تاثیر گذارانی که به محصول شما ارزش می دهند، اشاره کنید.

 

مطلب پیشنهادی: سوالات مصاحبه برای یافتن بهترین بازاریاب محتوا

 

می شود گفت که باید برای ترویج، محتوا را ارتقا دهید. شما می توانید SEO خود را با تمرکز بر محتوای بلند تر با تعداد زیادی از تصاویر، لینک ها و قالب بندی های جالب و گرفتن لینک ها و اشتراک های اجتماعی بهبود بخشید.

بدیهی است کمپین های ایمیل روشی خوب برای جذب بازدید کننده به سمت وبلاگ و افزایش نرخ تبدیل است. از سوی دیگر، رسانه های اجتماعی یک راه عالی برای تعامل با مخاطبان بالقوه است. لطفا در نظر داشته باشید که سیستم عامل های مختلفی برای کسب و کار های مختلف کار می کنند، و تنها از طریق انجام تحقیقات مناسب و آزمایش می توانید سریع تر از رقبای خود بهترین پلت فرم را برای رشد کسب و کارتان پیدا کنید.

تکنیک های رشد سریع سئو به سرعت گرفتن رتبه ی شما در صفحات گوگل کمک می کنند.

 

نویسنده: احسان جهاندارپور

مربی استارتاپ و هکر رشد. او به شرکت هایی مانند مایکروسافت، PETRONAS، و BBDO  در رشد کسب و کارشان کمک می کند.

[تعداد: ۵    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar