• بهمن ۲۸, ۱۳۹۸

تکنیک های طوفان مغزی برای افزایش بهره وری

طوفان مغزی می تواند همه چیز را زیرو رو کند!

به دنبال راه های سریع تر و موثرتر هستید تا تفکر خلاق و مهارت های حل مسئله را در شرکت خود ترویج کنید؟

 

تکنیک های طوفان مغزی برای افزایش بهره وری

 

تکنیک های شگفت انگیزی برای طوفان مغزی، تفکر خلاق و حل مسائل وجود دارد که می توانید با استفاده از آنها برای خارج از جعبه فکر کردنِ هر کسی که در سازمان شماست کمک کنید. طوفان مغزی کمک می کند تا بهترین ایده های افراد را برای ساختن شرکتی بهتر استخراج کنید.

 

اهمیت تفکر خلاق

کلیدهای اصلی تکنیک های تفکر خلاق و طوفان مغزی چیزهای ساده ای هستند.

ابتدا، مسئله یا سوال باید بطور آشکار، واضح و ساده بیان شود تا توسط هر یک از افراد حاضر درک و فهمیده شود. زمان کمی برای بحث درباره ی این موضوع موردنظر اختصاص دهید. سپس آن را روی چارت (فلیپ چارت) بنویسید. همین امر به تنهایی مهارت های حل مسئله ی شما و همینطور کیفیت پاسخ هایی که توسط جلسه ی ایده پردازی تولید می شود را بطور چشمگیری افزایش خواهد داد.

تفکر خارج از جعبه : از تکنیک های طوفان مغزی زیر استفاده کنید

هدف از جلسه ایده پردازی و طوفان مغزی، باید تولید حداکثر ایده ها در یک دوره زمانی مشخص با تفکر خارج از جعبه باشد.

یک جلسه ی موثر در همه جا از ۱۵ تا ۴۵ دقیقه به طول می انجامد که ایده آلِ آن ۳۰ دقیقه ای ست.

 

از طریق طوفان مغزی گروهی، مهارت حل مسئله خود را بهبود ببخشید

یک چیز شگفت انگیز درباره ی طوفان مغزی این است که هر نوع گروهی می تواند با استفاده از این روش، با تعداد قابل توجهی از ایده های روی کار بیاید.

اصلا نمی توانید بگویید کدامیک از ایده ها می توانند راهکار دستیابی به موفقیتی که نیاز دارید باشند. هرچه ایده های بیش تری تولید کنید احتمال اینکه به ایده ی درست در زمان درست دست یابید بیش تر است.

با تمرین تکنیک های طوفان ذهن و مغز طبق برنامه می توانید از ایده هایی که هر یک می توانند شما را سریع تر به اهداف تان برسانند پرده برداری کرده اید.

در عصر امروز که عصر اطلاعات است ایده ها، ارزشمندترین ابزار تولید هستند. از آنجایی که توانایی انسان برای تولید ایده های کاربردی، موثر و خلاقانه نامحدود است،‌ آینده ی او نیز به همان میزان گسترده و نامحدود خواهد بود.

 

چطور به این تکنیک های طوفان مغزی جامه عمل بپوشانیم؟

سه چیزی هست که شما فوراً می توانید انجام دهید تا این ایده ها به واقعیت تبدیل شوند همینطور مهارت حل مسئله ی شما نیز بهبود می یابد.

۱- اصلاً به تأخیر نیندازید! سه -یا بیش تر- افراد را فوراً گردهم آورید و جلسه ایده پردازی برگزار نمایید. سوال یا مسئله را روی تخته بنویسید و ادامه دهید.

۲- به حالت بازی درآورید و ببینید در یک زمان مشخص چه تعداد ایده ای را می توانند بصورت گروهی تولید کنند. روی تعداد تمرکز کنید نه کیفیت!

۳- در مرحله ی سوم، ایده ها را آنالیز کنید و روی گزینه های خوب اقدام کنید. هرچه ایده های بیش تری اجرا شوند ایده های بیش تری از جانب مردم ارائه خواهد شد.

 

 

[تعداد: ۶    میانگین: ۳.۷/۵]
Avatar

سحر اعتباری

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar