تکنیک های ناتمام برنامه های فروش

تکنیک فروش
تکنیک های فروش

 

تکنیک های ناتمام برنامه های فروش

فروشندگان درآمد خود را از فروش محصولات یا خدمات موردنظر به دست می آورند. اما با این وجود برخی از فروشندگان از نعمت داشتن این تکنیک ها بی بهره اند. به نمایش گذاشتن محصولات و فروش خوب هدفی معین دارد راز موفقیت هر فروشنده بزرگ به پایان رساندن برنامه فروش است.

۱- خاتمه تحمیلی

رویکرد تحمیلی فروش به شکل فوق العاده ای عمل می کند. هنگامی که مشتری برای خرید محصولی نزد شما می آید بعد از توضیح فواید محصول به مشتری بگویید ” نقد حساب می کنید یا کارت می کشید؟” و مشتری کارت خود را برای پرداخت از کیف خود خارج می کند و یا سوال دیگری درباره محصول از شما خواهد پرسید. اگر دوباره سوال پرسید به شکل کاملی به او پاسخ دهید اما از خاتمه تحمیلی استفاده کنید مثلا می توانید بگویید؛ این تلویزیون با کابل مخصوصی به شما داده می شود آیا کابل را با خود می برید؟ یا مایلید ما آن را نزد شما بیاوریم؟ همیشه از عبارت های خاتمه کلام استفاده کنید.

۲- یک حالت اضطراری خلق کنید

هنگامی که مشتری از خرید/ عدم خرید خود اطمینان کامل ندارد؛ یک حالت برای فروش خلق کنید محصول را کاملاً شرح دهید و فواید و مزیت های آن را توضیح دهید سپس به او بگویید که تعداد کمی از این محصول را دارا هستید، یا بگویید: این محصول فقط در این ۲ روز تخفیف دارد برای مثال: به مشتری توضیح دهید که این یخچال چند نوع (یخ ساز و آب سرد کن) دارد و امروز ۳۰۰ هزار تومان تخفیف دارد. به این صورت معامله رو تمام کنید تا این تخفیف نصیب شما شود. همچنین می توانید به مشتری خود بگویید که ما فقط ۲ عدد از این یخچال را داریم پس بهتر است قبل از تمام شدن آن را بخرید. همیشه به مشتری یادآوری کنید که قبل از، از دست دادن محصول باید آن را بخرد و این احتمال وجود دارد که مشتری شما امروز محصول موردنظر را خریداری کند. توجه کنید که این به معنای اصرار کردن به مشتری برای خرید نیست بلکه دادن دلیلی به مشتری برای خرید است.

۳- نسخه های نمایشی محصولات

هیچ چیزی مانند به نمایش گذاشتنِ محصول هنگام کار کردن، مشتری را به دام نمی اندازد. هر چقد می توانید برتری محصول را به شکل عملی برای مشتری به نمایش بگذارید. به طور مثال اگر تلویزیونی با کیفیت بالا برای فروش داشتید به مشتری اجازه دهید میزان صدا و کیفیت تصاویر را مشاهده کند. تمام برتری ها را برای او توضیح دهید سپس بگویید می خواهید آن را در اتاق پذیرایی قرار دهید؟ هنگامی که مشتری پاسخ مثبت می دهد خرید را به پایان برسانید.

۴- شناسایی تصمیم گیرنده

مهم نیست شما چگونه کسب و کاری دارید شناسایی تصمیم گیرنده برای خرید امری ضروری ست. در برخی اوقات تصمیم گیرنده کسی را برای خرید نزد شما ارسال می کند تا از کیفیت محصولات شما اطمینان حاصل کند. شما باید تمام محصولات خود را برای او شرح دهید، حتی اگر آن محصول را در حال حاضر نداشته باشید! البته بهترین سناریو صحبت با خود تصمیم گیرنده برای خرید است.

۵- طبیعی جلوه کنید

مشتری می تواند احساس کند که شما رفتار طبیعی دارید یا خیر! به عبارتی دیگر، “بیش از اندازه مراقب رفتار مشتری خود نباشید.” بسیار حائز اهمیت است که این احساس را به مشتری خود انتقال کنید که مشتری برای شما مهم است و به یاد داشته باشید که کنترل امور و شرح آن ها امری اشتباه نیست. بسیار جالب است که شما آماده پاسخ به تمام سوالات باشید اما به گونه ای رفتار نکنید که مشتری احساس کند شما به فکر فروش محصول موسسه خود هستید نه منفعت مشتری.

۶- غلبه بر اعتراضات

آماده سازی محصول و ارائه آن به مشتری برای فروش از اعتراضات احتمالی می کاهد و برنامه فروش شما را سرعت می بخشد. گاهی به فکر کردن نیازمندید تا راه حل مناسب را بیابید اما با وجود برنامه ای درست برای رویارویی با مشکلات هیج گاه به چنین مشکلاتی دچار نخواهید شد. با تیم فروش خود بنشینید، صحبت کنید و اجازه دهید هر کدام از آن ها اعتراضات خود را بیان کنند سپس اعتراضات را بررسی و مطالعه نمایید.

۷- رقبای خود را بشناسید

رقابت در کسب و کار امری دشوار است شناسایی نقاط قوت که قدرت برند شما را به وجود می آورد می تواند منجر به فروش محصول شما شود. چیزی را به مشتری ارائه دهید که رقیب شما قادر به ارائه آن نباشد این یک برتری نسبت به رقیب شماست.

[تعداد: ۹    میانگین: ۴.۹/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar