جدیدترین چالش های بازاریابی شرکت ها طبق داده های جدید

جدیدترین چالش های بازاریابی اگر گریبان شما را هم گرفته، در این پست راهکار آن ارائه می گردد.

 

جدیدترین چالش های بازاریابی شرکت ها طبق داده های جدید

 

جدیدترین چالش های بازاریابی

هر بازاریابی، با چالش های متفاوتی روبرو می شود. با اینکه همه ی ما اکثراً اهداف مشابهی را طی می کنیم اما برخی تیم ها، درگیرِ استخدام کردن استعدادهای برتر  هستند درحالیکه سایرین برای یافتن تکنولوژی های درست برای نیازهای شان تلاش می کنند.

بدون درنظر گفتن این موارد، بالاخره همیشه حداقل یک چیزی هست که شما تلاش می کنید در آن، خودتان را بهبود یابید. به عبارت دیگر، همیشه فضایی برای بهینه سازی عناصر مختلف استراتژی و تبدیل بازاریابی تان به یک تولیدکننده ی موثر درآمد وجود دارد.

اگر مشتاق هستید بدانید که بازاریابان سراسر دنیا، با چه نوع موانعی روبرو می شوند این مقاله را از دست ندهید.

این مقاله براساس داده های جدید از وب سایت hubspot می باشد که برخی از متداول ترین چالش های بازاریابی را گردآوری کرده است:

 

طبق داده های این شرکت، تولید ترافیک و همینطور اثبات ROI (بازگشت سرمایه) چالش های برترِ بازاریابان هستند.در زیر، به داده های امسال توجه کنید:

 

 

حالا ببینیم که چرا این موارد، تبدیل به چالش برای بازاریابان شده اند و بیاموزیم که چطور باید بر آنها غلبه کرد:

 

۱- تولید ترافیک

براساس داده های ۲۰۱۷ State of Inbound report. تولید ترافیک برترین چالش بازاریابان شناخته شده است. بدیهی ست که بازاریابان درگیر تولیدِ تقاضای کافی برای محتوای شان هستند و هرچه زمان می گذرد این رقابت شدیدتر می گردد. با گزینه های پلت فرم بسیار زیاد برای بازاریابان (تا در آن فضاها محتوا را به اشتراک بگذارند) و حتی راه های بسیار بیش تر برای ترویج آن، سخت است که بتوان فهمید باید روی کدامیک تمرکز کرد؟!

 

چه کاری باید انجام داد؟

در مبحث تولید محتوا برای جذب ترافیک بالا بازاریابان باید از خودشان دو سوال را بپرسند:

  • آیا شما واقعاً محتوایی باکیفیت (نوع محتوایی که مردم حاضرند برای آن پول پرداخت کنند) ایجاد می کنید؟
  • نوع محتوایی را که مخاطبان تان واقعاً می خواهند را می شناسید؟

براساس این داده های جدید، ۴۳ درصد از مصرف کنندگان دوست دارند بیش تر “ویدیو” را از سمت بازاریابان آینده ببینند. در حالیکه ۲۹ درصد به خواندن مطالب بلاگ بیش تر متمایلند.

وقتی شما مطمئن شوید که نوع محتوایی را که مخاطبان می خواهند را ایجاد می کنید تمرکز شما باید به سمت ترویج آن محتوا به روشی که مخاطبان تان متوجه شوند تغییر کند. امروزه، مردم بیش تر از گذشته غرق در محتوا می شوند. بدین ترتیب، مصرف کنندگان نباید از موتورهای جستجو برای یافتن پاسخ ها استفاده کنند. بجای آن، مقالات شما جای صفحات نوتیفیکیشن و اخبار را در جیب و موبایل شان خواهد گرفت.

 

 

[تعداد: ۱۱    میانگین: ۳.۱/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar