• ژانویه 28, 2020

جذب افراد بااستعداد از طریق بهترین داده ها

جذب افراد بااستعداد از طریق بهترین داده ها

 

جذب افراد بااستعداد

همه ی سازمان ها قطعاً از افراد بااستعداد و مستعد استقبال می کنند و تمایل زیادی دارند تا آنها را در سازمان شان حمایت کنند. اما باید دید که جذب افراد بااستعداد چطور امکان پذیر است. دانشمندان و موسسه های کسب و کار برای توسعه توانایی های منابع انسانی در تلاش اند، اما در حال حاضر مدیران می توانند داده های جمع آوری شده برای کشف استعداد ها را در زمانی مناسب تری تست کنند.این داده ها برای مشخص کردن موفقیت یا شکست شرکت ها کاربرد دارد. اطلاعاتی که به توانایی و توسعه شرکت ها کمک می کنند به عنوان یک برگ برنده برای مدیران به شمار می روند، همچنین می تواند برای ارائه دستمزدها به کارکنان یا پرداخت غرامت که در جهت هدف جذب بهترین کارمندان است مفید باشد.

در حال حاضر همه در تلاش اند منابع انسانی کسب و کار خود را رشد دهند. اطلاعاتی چون جذب استعدادهای برتر قدرت تصمیم گیری را راحت کرده و طراحی هر گونه توسعه را خوب جلوه می دهد.

 

فن آوری جدید اطلاعات خاصی را فراهم می آورد

وبلاگ هایی که اطلاعات خوبی ارائه می دهند مانند یک محرک توانا برای مدیریت سرمایه های شرکت به شمار می روند. از اطلاعات وبلاگ ها به عنوان یک معیار برای به دست آوردن بهترین استعدادهای بشری استفاده کنید. داده های منابع انسانی به تجزیه و تحلیل اطلاعات به طور مداوم کمک خواهد کرد. شرکت ها می توانند با استفاده از نتایج حاصل از تجزیه ها، قدرت و توانایی فردی که می خواهند استخدام کنند را کشف کرده یا موقعیت قبلی یا فعلی او را بسنجند.

 

داشتن اطلاعات بیش از حد

ممکن است تجزیه و تحلیل اطلاعات ارائه شده برای جذب استعدادها مهم به نظر برسد، و شاید به تجزیه و تحلیل مختلفی برای استفاده از ویژگی های اطلاعات در زمینه های متفاوت نیازمند باشید. تمایزات داده ها می تواند برای کشف استعدادها در مکان های متفاوت و انتقال آن ها به شرکت هم مفید باشد. اگر از کارکنان خود توقع دارید با جدیت بیش تری کار کنند و نظم موسسه را طبق قوانین مورد نظر رعایت کنند، از داده های جذب استعداد برای شناخت بیش تر کارکنان خود استفاده کنید. برای مقایسه کارمندان خود با رقبا از لحاظ گرفتن حقوق، و یا توقعات دیگر می توانید اطلاعات منابع انسانی را به کار ببرید. این راه حل مناسبی برای موفقیت و پیشی گرفتن بر رقیب به شمار می رود.

 

آزمایش تجزیه و تحلیل

طبق تحقیقات انجام شده حدود ۳۷ درصد از شرکت های کوچک و ۲۷ درصد از شرکت های متوسط از انواع داده های منابع انسانی برای رشد کار خود استفاده می کنند. واضح است که این شرکت ها کاملا درک کرده اند که آزمایش انواع تجزیه و تحلیل اطلاعات منابع انسانی می تواند به مقایسه کسب و کار بین شرکت ها کمک کند. کارکنان هنگامی که برای رشد کار از این داده ها استفاده می کنند احساس توانایی بیش تری نسبت به دیگر کارمندان دارند استفاده از اطلاعات به دلیل ترس از تکنولوژی جدید جهان نیست، بلکه برای کیفیت بهتر کسب و کار و موفقیت شماست.

[تعداد: ۹    میانگین: ۴.۱/۵]
Avatar

ناهید عساکره

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar