• فروردین ۱۷, ۱۳۹۹

جذب مشتری هوشمندانه شرکت قهوه برزیل

جذب مشتری هوشمندانه

جذب مشتری هوشمندانه

شرکت قهوه “Cafe Pele” در برزیل راه مناسبی برای فروش محصولات خود به کار برده است، این شرکت با یک ایده جالب دانشجویان و کسانی که صبح به کسب و کار و یا دانشگاه می روند را با تبلیغی در مترور مورد هدف قرار داد، این شرکت تبلیغاتی در ایستگاه متروی کوتینیو در سائو پائولو قرار دارد.

این شرکت با قرار دادن ویدئویی در مترو به جذب افرادی که صبح ها از خواب بیدار شده و راهی کار یا دانشگاه می شدند پرداخت. در این کلیپ، شخصی که به طور مداوم و با صدای بلند خمیازه می کشید، نشان داده می شد و با دوربین های مخفی، عکس العمل مردم در حال ضبط و قابل مشاهده بود.

چیزی که واقعا هیجان انگیز بود این است که مردم با دیدن این کلیپ به طرف آن حرکت می کنند و با دیدن خمیازه او آن ها هم غیر ارادی خمیازه می کشیدند.

این تجربه از تحقیقات انجام شده در دانشگاهی از ایالت نیویورک گرفته بدست آمده و ۷۰ درصد از مردم وقتی می بینند شخصی خمیازه می کشد بدون اراده شروع به خمیازه کشیدن می کنند، این شرکت با استفاده از این تجربه توانست مشتریان زیادی را برای قهوه خود جذب کند.

تاثیر شیوع خمیازه کشیدن در ایستگاه به سرعت افشا شد. مردم با دیدن همدیگر در حال خمیازه کشیدن متوجه این تبلیغات شدند، و این بیانیه با اسم ” وباء خمیازه” مشهور شد، در انتهای این کلیپ عکس یک فنجان قهوه را پخش می کردند و می نوشتند آیا شما هم قهوه می خورید؟ وقت قهوه خوردن است، و خانم هایی که فنجان های قهوه را به مردم تقدیم می کردند پایان این کلیپ بود.

[تعداد: 8   میانگین:  2.8/5]
Avatar

ناهید عساکره

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar