جذب نیرو : چگونه یک مدیر رستوران خوب استخدام کنیم؟

استخدام مدیر برای رستوران کار سخت و حساسی ست زیرا در همه ی بخش های رستوران نیز تاثیر دارد پس خیلی مهم است که بتوانید بهترین فرد را برای این بخش استخدام کنید. این پست درباره ی جذب نیرو و استخدام بهترین مدیر رستوران است و امیدوارم برای شما مفید واقع شود.

 

جذب نیرو : استخدام مدیر خوب برای رستوران

 

استخدام مدیر

استخدام  مدیر درست برای رستوران جهت موفقیت تأسیسات شما ضروری ست. مدیرتان باید جزء نگر و بابرنامه باشد. همینطور انعطاف پذیری لازم به مدیر کمک می کند تا بهتر مسائل پیش رو را مدیریت کند.

مدیر رستوران شما باید بتواند به خوبی با مردم ارتباط برقرار کند زیرا پابه پای کارکنان کار می کند و کسی ست که با فروشندگان روبرو می شود. این افراد که برای مدیریت رستوران خود استخدام می کنید باید قادر باشند ساعات طولانی کار کنند این یک تقاضای مشترک در صنعت رستوران است. نکات آغازی که در این پست ارائه می شود برای تحقیق درباره ی مدیر رستوران مفید هستند. اگر از دید شما، نکته ی خاصی از قلم افتاده می توانید با ما به اشتراک بگذارید:

 

تعریف نقش

وقتی شروع می کنید به دنبال استخدام یک مدیر خوب برای رستوران تان، باید اول انتظارات خود را به خوبی تعریف کنید. از هر چیزی که درون مدیر رستوران خود می گردید لیست تهیه کنید و بیان کنید که این ویژگی ها چه تأثیری روی کسب وکارتان دارند.

اطمینان حاصل کنید از اینکه ویژگی های نامفهوم را بطور کامل و واضح بنویسید. مثلاً “خوب بودن با مردم” مسلماً یکی از مهم ترین ویژگی های مدیر رستوران است. با اینحال، بسیار ضروری است که ویژگی های دیگری مثل “توانایی اتخاذ کردن تصمیم های سخت” و “انعطاف پذیری تحت فشار” را عنوان کنید.

بسیار مهم است که این لیست را قبل از توصیف شغل یا جستجوی کاندیدا تهیه کنید. زیرا می توانید بهترین کاندیدا را شناسایی نمایید.

 

تبلیغ شغل

لیستی که از ویژگی های مدیر ایده آل تهیه کردید را با خود بردارید و به سمت ایجاد توضیحات شغل حرکت کنید. مطمئن شوید که همه ی چیزهای موردانتظار برای مدیر رستوران را ذکر کرده باشید. اگر بطور کامل واضح و مشخص نکنید که دقیقاً بدنبال چه مدیری هستید، هرگز نخواهید توانست کامل ترین کاندیدا را بیابید.

انجام مصاحبه

قبل از برگزاری هر مصاحبه ای، مجموعه ای از سوالات را تنظیم کنید که زندگی واقعی و شرایط فرضی را دربربگیرد. همینطور می توانید سرفصل هایی را نیز ایجاد کنید تا پاسخ هر یک از کاندیداها را نوت برداری کرده و امتیاز درنظر بگیرید.

از آنها درباره ی شرایط سختی که در محل کار قبلی خود (رستوران) بپرسید و بدانید چگونه آن را مدیریت کرده اند. سپس سناریوی احتمالی درنظر بگیرید و بپرسید که تحت آن شرایط چه اقداماتی انجام می دادند. این سوالات به شما کمک می کنند تا پتانسیل مدیر بالقوه را بسنجید و ببینید که در تاسیسات شما چگونه عمل می کند. ایده ی خوب دیگر هم این است که کاندیدا را به تور ساختمان خود دعوت کنید و سپس فیدبک بگیرید. این هم یک رفلکس خوب از نحوه ی ابراز آنان است.

 

حالا، مدیر خود را استخدام کنید!

پس از تکمیل شدن مصاحبه، زمان تصمیم گیری نهایی فرا می رسد. اگر در طول زمان، با تهیه ی یک لیست بدیهی از ویژگی ها و استفاده از سرفصل ها آماده شده باشید یافتن بهترین مدیر برای ایفا کردن این نقش خیلی راحت تر خواهد شد.

 

[تعداد: ۶    میانگین: ۳.۳/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar