جذب نیرو برای موفقیت بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوای موفق با جذب نیرو و استخدام استعدادهای موثر آغاز می شود.

استخدام کردن یک تیم مستعد و خلاق از کارکنان اولین گام برای تولید یک محتوای عالی ست.

 

جذب نیرو برای موفقیت بازاریابی محتوا

 

جذب نیرو

خلق یک محتوای قوی، امروز جزو قطعی ترین چیزهایی ست که در دنیای بازاریابی همه آگاهند. به گفته ی White Hot Marketing بازاریابان سه هدف اصلی دارند که شامل “ارتباط/ وفاداری با مشتری، تعهد و آگاهی از برند” می باشد.

تولید و انتشار محتوای باکیفیت بطور مداوم، به برندها اجازه می دهد که ارتباط قدرتمندی را با مخاطبان هدف ایجاد کنند که در نهایت برای دستیابی به سایر هدف ها کمک می کند.

با اینکه مهارت های تحقیقی و ارتباطی هنوز هم در لیست مهارت های موردنیاز برای بسیاری از مشاغل جای نگرفته اما برندها امروز، به دنبال کارکنانی هستند که ویژگی های سازنده داشته باشند تا بتوانند محتوای ارزشمند تولید کنند.

 

ویژگی های ضروری برای موفقیت بازاریابی محتوا

 

۱- خلاقیت

مصرف کنندگان امروز، به دنبال برندهایی منحصربفرد و خاص می گردند تا نیازهای روزانه شان را برطرف کنند. برای تولید پیام های جدید و قانع کننده جهت رو در رو شدن با مخاطبان هدف، شرکت ها با ذهن هایی با خلاق نیاز دارند. دیگر زمانِ دفاتر کاری مملو از کارکنان با لباس فرم که پیروی می کردند گذشت! فرهنگ کاریِ سخت پایان یافت. برخلاف گذشته، امروز کارکنانی که بطور متفاوت می اندیشند و دیدگاه های خاص تری که بیش تر موردنیاز هست ارائه می دهند، حرف های بیش تری برای گفتن دارند.

 

۲- مهارت در نوشتن

داشتن یک بیان شیوا و صحیح (همینطور درست بودن از لحاظ قواعد) برای ارتباط با مخاطبان بالقوه، مشتریان فعلی و آینده بسیار ضروری ست و این اهمیت در همه ی حوزه ها و صنایع قرار گرفته است. دانشجویان رشته زبان فارسی و ادبیات می توانند از این مهارت خود بطور ویژه استفاده کنند.

۳- مهارت در تحقیق

مهارت های تحقیق برای جذب نیرو و ایجاد تیم موفق بازاریابی محتوا بسیار ضروری ست. وقتی مخاطب را در جریان محتوای غلط و اغراق آمیز را در فضای دیجیتالی قرار می دهید مصرف کنندگان درباره ی هر چیزی که بطور آنلاین مطالعه می کنند تردید خواهند داشت. بسیار مهم است که اعتماد طرفداران خود را جلب کرده و منابع معتبر معرفی کنید.

 

استعدادهای ماندگار را چطور به تیم خود جذب کنیم؟

بازاریابی محتوا در واقع یک استراتژی خوب برای جلب توجه و نظر کارکنان آینده است. بسیاری از برندها با ایجاد محتوای ویدیویی و سایر فرمت ها، به جذب استعدادهای خلاق می پردازند.

تولید محتوایی که جنبه های خلاق سازمان تان را نشان می دهد می تواند یک راه بسیار خوب برای جذب اعضای تیمی باشد که به دنبال شان هستید. فکر کنید و ببینید چه نوع شخصیتی ارزش بیش تری را می تواند برای شرکت تان ایجاد کند.

 

[تعداد: ۶    میانگین: ۴.۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar