• بهمن ۲۹, ۱۳۹۸

جذب و حفظ استعداد با هزینه های کم، چطور ممکن است؟

جذب و حفظ استعداد چگونه ممکن است؟

جذب و حفظ استعداد برای هر کسب و کاری می تواند موجب پیشبرد اهداف کسب و کار باشد. اما همواره جذب و حفظ استعداد ها با چالش هایی رو به رو بوده است که در این مطلب به آنها می پردازیم.

روزگاری، اغلب شماها هزینه ی کل کار خود را با یک شرکت تسویه می کردید. در عوض، این شرکت مزایای پزشکی و دندانپزشکی، مرخصی و تعطیلات با حقوق را در اختیار شما قرار می داد و هنگامی که بعد از ۳۰ سال خدمت بازنشسته می شدید ، یک خانه ی آرام و بی دغدغه را با بسته ی حقوق بازنشستگی سخاوتمندانه داشتید.
دیگر آن روزها گذشت..

راه اندازی ها در هیچ موقعیتی ارائه ی بسته های سود پر هزینه را برای استخدام های جدید ندارند. (با توجه به آخرین آمار اداره ی کار، هزینه مزایا به طور متوسط ۱۰دلار و ۴۸ سنت در ساعت است و نشان می دهد که ۳۱٫۴ درصد از کل هزینه ها برای جبران خسارت است)
با این حال، چگونه یک کسب و کار با صرفه نظر از حقوق رقابتی پیشنهادی، خود را برای استخدام بالقوه ی جدید، جذاب نشان می دهد؟
در اینجا برخی از قدرت های شگفت کارمندی ذکر می شود که هیچ هزینه ای ندارد و یا هزینه اش آنقدر زیاد نیست که بین اینکه یک شرکت می تواند استعداد های برتر را جذب کند و یا آنها را به رقبا واگذار نماید، تفاوتی ایجاد کند.

جذب و حفظ استعداد

 

فرصت های بیشتر

در این بخش می فهمیم که چرا بهتر است شبیه یک ماهی در حوضچه ای کوچک باشیم: فرصت برای کمک بیشتر، دیدن تاثیر مستقیمی که کار فرد بر نتیجه ی نهایی دارد، و بازی کردن انواع متفاوتی از نقش ها. کسب و کارهای کوچک نسبت به شرکت های بزرگ از یک مزیت و برتری برخوردارند، زیرا آنها به افرادی نیاز دارند که طیف گسترده ای از مسئولیت ها و سلایق را به عهده بگیرند.
همانطور که کایل وانگ از ixleeP- پلت فرم بازاریابی آنلاین- می گوید، “بهترین کاندیدها صرفا با حقوق و دستمزد، انگیزه به دست نمی آورند. آنها اغلب با فرصتی برای یادگیری، رشد و به چالش کشیده شدن، انگیزه پیدا می کنند.” پس بهترین کارکنان خود را در موقعیتی قرار دهید که می توانند در آن موفق شوند، مهارت های جدید را توسعه دهند و کارهایی را انجام دهند که فرصت انجام آن را در جاهای دیگر نداشته اند. به عنوان مثال، در یک راه اندازی شما می توانید به توانایی تاثیر بر بخش های مختلف کسب و کار کمک کنید و همزمان با شرکت پیشرفت نمایید.

برنامه ریزی انعطاف پذیر

به گزارش وال استریت ژورنال، برنامه های انعطاف پذیریِ کار که به تعادل کار کارکنان و تعهدات زندگی خانوادگی کمک می کند، مورد علاقه و محبوب کارکنان هستند. اما یک راز کوچک کثیف به نفع کارفرمایانی وجود دارد که برای افراد خود برنامه ی منظم ۹ تا ۵ را ترجیح می دهند؛ که در آن مشارکت واقعی کم است، بیشتر از ۱۲ درصد، مزایای پاره وقت را انتخاب نمی کنند، سیاست های برنامه ریزی و یا مرخصی زایمان کاهش یافته است.
با این حال، شرکت هایی با فکر مترقی، مدت هاست که از برنامه ریزی محل کار سخت، آگاه هستند؛ و این موضوع بیشتر متعلق به زمانهایی است که شرکت ها می توانند از عهده ی ارائه ی مزایا و بسته های حقوق بازنشستگی سخاوتمندانه بر آیند. این کار هیچ هزینه ای ندارد که کارمندان در برنامه هایشان آن را بگنجانند.
مطمئنا، گاهی اوقات نیاز است که کارمندان به لحاظ فیزیکی در آن واحد در محل هایی مشابه حضور داشته باشند . اما در بسیاری از اوقات ، اگر نگوییم در بیشتر موارد، چنین چیزی اتفاق نمی افتد و بازده شما بدون سرمایه گذاری فوق العاده است.
طبق گفته ی لیزا هورن از انجمن مدیریت منابع انسانی (SHRM) : “رهبران سازمانی علاقه مند به شناخت کار انعطاف پذیری هستند که می تواند سلامت و رفاه کارکنان را بهبود بخشد، هزینه های مستغلات و گردش مالی را کاهش دهد، یادگیری را بهبود بخشد و اشتغال و بهره وری کارمندان را افزایش دهد. ”
یک نکته: ارائه ی برنامه انعطاف پذیری محل کار به تنهایی کافی نیست؛ این برنامه باید به طور موثر اداره شود. طبق گفته ی کالی ویلیام یاست، مدیر عامل و موسس فلکس + استراتژی گروپ “موفقیت کار انعطاف پذیر نیاز به لایه اضافی از همکاری ، هماهنگی و ارتباطات دارد که ما باید آن را مدیریت و شروع کنیم. اما باید برای داشتن انعطافی که کار را به صورت منظم پیش می برد، هزینه ی کمی نیز پرداخت شود. ”

برقراری ارتباط از راه دور

یکی از مولفه های برنامه ریزی انعطاف پذیر ، این است که به کارکنان اجازه می دهد تا در خانه نیز کار کنند. این کار می تواند به شکل برنامه ریزی چند روز در هفته و یا در مواقع لزوم و یا حتی ۱۰۰ درصد از راه دور باشد. و منافع کارفرمایان بیشتر از توانایی جذب استعدادی است که برای گزینه های ارتباط از راه دور مناسب است.
پائول بوید، نویسنده ی کتاب “شش مزیت سازمانی ارتباط از راه دور،” می گوید: “برنامه های از راه دور پیشرفته و خوبی …. فضای مورد نیاز برای کار و در نتیجه اجاره را کاهش می دهد”
کلیدی ترین نکته در اینجا ” برنامه ریزی پیشرفته” است، در حالی که به تنهایی هزینه ای برای کارمندان راه دور ندارد و حتی می تواند هزینه های عملیاتی نهایی را کاهش دهد، باید به خوبی مدیریت شود.
کارول کوکران، کمک نویسنده ی FlexJobs، این نکات را برای مدیریت موثر تیم های کاری مجازی ارائه می دهد:
هر روز ارتباط برقرار کنید: از طریق ایمیل، چت، پیام فوری، و یا از طریق قدیمی ترین راه یعنی تلفن، ارتباط برقرار کنید. ارتباطات منظم با کارکنان ارتباط از راه دور، در تعیین انتظارات و تضمین مسیر تحقق انتظارات مهم و ضروری است.
اعتماد کنید اما به کارها رسیدگی کنید. ابزارها و منابع لازم را برای کارکنان به منظور انجام کارشان فراهم کنید و سپس به آنها اجازه دهید تا کارشان را انجام دهند. همچنین، مدیران باید پیشرفت را ارزیابی و بررسی ، مشکلات را شناسایی و حل و فصل کنند. در همین راستا، اگر نتوانید به کارکنان خود اعتماد کنید، به ویژه کارکنانی که روزانه آنها را نمی بینید، پس شاید آنها را درست در مرحله ی اول استخدام نکرده اید.
تیم خود را بشناسید: برای افرادی که از راه دور ارتباط برقرا می کنند، احشاش ایزوله و منزوی شدن به راحتی ایجاد می شود. مدیران نه تنها در مورد مسائل کاری، بلکه در مورد مسائل شخصی نیز باید با آنها ارتباط برقرار کنند. این کار کمک می کند تا آنچه را که به افراد انگیزه می دهد بشناسید، نحوه ی عملکرد آنها را بدانید ، از چگونگی پرورش احساس کار گروهی در میان افرادی که هرگز همدیگر را به طور مستقیم ندیده اند و تنها راه ارتباطیشان ویدیو کنفرانس است، آگاه شوید.

تخفیف فروشنده

جاشوا ریوز، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران ZenPayroll، تنظیم تخفیف کارمندی را در شرکت های مختلف محلی توصیه می کند. او نویسنده ی “باشگاه های فکر سالم، خدمات خشک شویی، و یا رستوران ها” است. “AnyPerk خدمات کم هزینه بزرگی است که دسترسی به تخفیف در منطقه ی کارکنان را تسهیل می کند. این تخفیف ها برای کسب و کار شما هزینه ی زیادی نخواهد داشت ( و یا اصلا هیچ هزینه ای ندارد)، اما مزایایی سرگرم کننده هستند که مردم آنها را دوست دارند. ”

بردن حیوان خانگی به محل کار

آمازون و گوگل تنها دو مورد از شرکت هایی هستد که اجازه می دهند تا کارمندان حیوانات خانگی شان را به محل کار بیاورند. در وبلاگ بازاریابی لایمید (Limeade) آمده است: “سگ ها در دفتر کار استرس صاحبان خود را کاهش می دهند و کار را برای سایر کارکنان رضایت بخش تر می کنند.”
توجه داشته باشید که، برخی افراد به سگ حساسیت دارند و یا از آن میترشند، و برخلاف آنچه که صاحبان حیوانات فکر می کنند، همه ی حیوانات خانگی به خوبی تربیت نمی شوند. قبل از اجرای سیاست دوستی با حیوانات، باید بدانید که حیوانات نیز مانند مردم به محل کار می آیند و می روند. اگر هر کسی در تیم در تعامل با حیوانات به عنوان بخشی از محل کار راحت نیست، اجازه دادن ورود حیوانات به محل کار بسیار مشکل زا خواهد بود.
همچنین، مواظب کارکنانی باشید که زمان بیشتری را صرف بازی با حیوانات خانگی شان می کنند تا آنکه یک فرد مفید و مولد درکارشان باشند. هنوز هم، اداراتی که ورود سگ را به محل کار مجاز کرده اند، به طور فزاینده ای به عنوان یک مزیت جذاب در نظر گرفته می شود که می تواند فرد مورد نظر را به پذیرش کار تشویق کند

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]
Avatar

آسیه محمدی

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar