جلب توجه مشتری چطور ممکن است؟

جلب توجه مشتری

راهکارهایی که بازاریابان برای بهتر درگیر کردن مخاطبان و جلب توجه مشتری، به شما پیشنهاد می دهند در ذیل آمده است. با پدیده فکر مهتر همراه باشید.

جلب توجه مشتری

 

هیچ کس دوست ندارد مورد بی اعتنایی قرار بگیرد. شما و مشتریِ شما هم همینطور! براساس گزارش B2B، که مشارکت افراد را در سال ۲۰۱۵ درنظر داشت، بیان کرد که ۶۳% از ۲۰۰ نفر مخاطب بدون مطالعه ی ایمیل اقدام به حذف آن می کنند!

خانم جنیفر استول، مدیر استراتژی  iris chicago می گوید: “شما باید مشتریِ خود را در قالب مکالمه ها درگیر کنید! این موضوع مثل خیابان دوطرفه است! شما باید بدانید که با اینکار، در زندگی آنها نقش مهمی خواهد داشت.”

در این پست، نظر شما را به توصیه هایی  که جهت کسب توجه بیشتر مشتری نیاز است جلب می کنیم. با پدیده فکر مهتر همراه باشید.

  • پیام شرکت شما باید واضح و رسا باشد:

فراموش نکنید که مشتری هیچ علاقه ای به بازی کردن ندارد. شما باید دلیلی برای توجه مشتری به خودتان داشته باشید. وقتی شما ایمیلی دریافت می کنید که مبهم بوده و چیز خاصی برای ارائه ندارد، طبیعتاً حذف کردن آن برای شما خیلی آسان خواهد بود!

  • اشخاص و گروه خاصی را هدف قرار دهید:

شما نمی توانید برای “همه”، “همه چیز” باشید! اگر برای این هدف تلاش کنید، احتمالاً راه و مسیر خودتان را گم خواهید کرد! پس، گروه و افراد خاص خود را بیابید و مخاطبان اصلی خود را شناسائی کنید. بخاطر بسپارید که اگر قرار است با چیزی شروع کنید، از کم و کوچک آغاز کنید!

  • مشتری خود را بشناسید، با لحن مناسب او، سخن بگوئید.

مشتریان شما افراد مختلفی هستند که تنها شاید خرید یکسان داشته باشند! پس چه دلیلی هست که شما با آنها برخورد یکسان داشته باشید؟ زمانی که از مشتریان خود پرسیدیم که آیا مایلند درباره ی محصول با فرد متخصص صحبت کنند یا فردی با روابط دوستانه! ۶۶% آنها فرد متخصص را انتخاب کرده اند. این در حالی ست که حداکثر ۱۵% افراد، شخصی با لحن دوستانه را مدنظر قرار داده اند! در مقابل، از آنها پرسیدیم که آیا مایلند پیام های حاوی مثال (درباره ی کالا) به دستشان برسد یا پیام های حاوی توصیه درباره محصول؟  نتیجه جالب بود. ۷۰% افراد پیام حاوی مثال و ۱۰% نیز پیام های حاوی توصیه را انتخاب کرده بودند.

  • اطمینان حاصل کنید که محتوای مناسب و به موقع دارید:

ایجاد محتوای مرتبط، در بازاریابی بسیار ضروری ست. براساس نتایج این گزارش، ۵۵% از مخاطبان بیان داشته اند که از طریق ایمیل های ارسالی،  اشتراک خود را لغو نمی کنند! چرا که برخی از ایمیل های ارسالی از جانب شرکت، بسیار مؤثر بوده و نقش بسزایی داشته است.

 

  • ارزش مکالمه ی رو در رو با مشتری را دست کم نگیرید.

در دنیای دیجیتالی امروز، شما می توانید خیلی راحت در معرض ِ ندیدن مشتری قرار بگیرید! زمان زیادی بود که می توانستیم روبروی هم، بنشینیم و صحبت های طولانی از سر بگیریم. اما امروزه، شما می توانید همانطور که در جلسه هستید حضور  افراد بی شماری را در پشت مانیتورها حس کنید.

اما مزیت های گفتگوی رو در رو با مشتری همچنان بیانگر اهمیت تعامل انسانی ست. ۶۲% از افراد بیان داشته اند که مایل به تعامل رو در رو و زنده هستند. مکالمه ی رو در رو با مشتری، اطلاعات زیادی به شما می دهد. از جمله وضعیت ظاهری افراد، نگاه و لحن گفتار و …

  • شاید گاهی مورد بی اعتنایی قرار بگیرید! اما مصمم، قاطع و بابرنامه باشید.

همانطور که بازاریابان دوست دارند همیشه موردعلاقه و محبوب مشتریان خود باشند، گاهی مورد کم توجهی آنان نیز قرار خواهند گرفت. این امر، نباید اسباب ناراحتی شما را فراهم کند. بلکه می توانید خود را برای چنین شرایطی آماده کرده و برنامه داشته باشید.

شما می توانید لیستی از ۱۰ مورد اصلی که مردم در صفحات وب، سمینار های آنلاین و … از دست می دهند را تهیه کرده و برایشان فراهم کنید.

[تعداد: ۶    میانگین: ۴.۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar