جلب نظر سرمایه گذاران طی سخنرانی

جلب نظر سرمایه گذاران در سخنرانی

جلب نظر سرمایه گذاران طی سخنرانی

گاهی یک سخنرانی زندگی و کسب و کار ما را برای همیشه تغییر می دهد. و زمانی که سخنرانی نتواند کسب و کار را موفق کند، تنها سخت کار کردن  این کار را انجام خواهد داد. بسیاری از کسب و کارهای بزرگ که موفق به سخنرانی صحیح در مورد خودشان نشدند، به دلیل ناتوانی در جلب نظر سرمایه گذاران ، فرصت های بزرگی را از دست دادند.

شاید شما هرگز این فرصت را نداشته باشید که درباره کسب و کار خود در برنامه های تلویزیونی سخنرانی کنید، اما به عنوان یک کارآفرین، می توانید سخنرانی های  مهمی در جاهای دیگر داشته باشید که می تواند به همان اندازه تاثیر داشته باشد. در هنگام آماده شدن برای آن سخنرانی مهم، که قصد دارید موجب جلب نظر سرمایه گذاران شود، چه زمانی که با یک نفر ملاقات دارید و چه هنگام جلسه در اتاقی پر از سرمایه گذاران پولدار، باید مواردی را رعایت کنید. این موارد در ادامه ارائه می شوند، با پدیده فکر مهتر همراه باشید.

۶ راه برای جلب نظر سرمایه گذاران در طی سخنرانی:

  • به گونه ای تمرین کنید که گویی همه زندگی شما به آن سخنرانی بستگی دارد

سخنرانی زمانی موجب جلب نظر سرمایه گذاران می شود که بسیار سخت و به طور مکرر تمرین شده باشد. برای آماده شدن باید هر سوال احتمالی را بررسی و برای آن پاسخ بیابید. در اینصورت هنگام سخنرانی با اعتماد به نفس و آرام خواهید بود. چرا که تقریبا می دانید چه چیزی پرسیده خواهد شد و جواب ها از قبل آماده هستند و شما غافلگیر نخواهید شد.

برای مطالعه بیشتر:

سرمایه گذاران چه سوالاتی را از کارآفرینان می پرسند؟

  • مخاطبان خود را بشناسید

هر مخاطب دارای شخصیت منحصر به فرد، منافع متفاوت، تخصص خاص در صنایع مختلف و تمایلات متفاوت در نحوه انجام یک پیشنهاد است. حتی با دانستن سوالاتی که از شما پرسیده خواهد شد، اگر ندانید مخاطب تان چه چیزی را دنبال می کند، جواب هایتان ضعیف خواهد بود.

  • هنگام سخنرانی خودِ واقعی تان باشید

شما باید بدانید برای چه کسی سخنرانی می کنید تا شخصیت خود را به تمایل او نزدیک کنید، اما نباید شخصیت واقعی خود را در سخنرانی کنار بگذارید. سخنرانی شما باید منعکس کننده این باشد که چه کسی هستید، و کسب و کار واقعی شما را نشان دهد.

  • سخنرانی باید کوتاه باشد

به اشتراک گذاشتن تمام کارهایی که در کسب و کار شما انجام شده است و برنامه های شما برای آینده در سخنرانی آسان است. اما این کار را انجام ندهید. چرا که هدف شما در سخنرانی جلب نظر سرمایه گذاران است. سخنرانی خود را کوتاه کنید و بخش هایی از اطلاعات غیر ضروری را از سخنرانی خود حذف کنید. تا سرمایه گذار با حوصله تا آخر سخنرانی به حرف های شما گوش بدهد.

برای مطالعه بیشتر:

چگونه سخنرانی های بهتری ارائه دهیم؟

  • واقعیت را بگویید، دروغ هرگز

با دروغ گفتن نمی توان موفق به جلب نظر سرمایه گذاران شد. بلکه موجب رنجش و عدم اعتماد آنها خواهید شد. شما نمی توانید معایب آشکار مدل کسب و کار خود را پنهان کنید. و نباید اینکار را انجام دهید. شما باید در عین حال که نقاط مثبت کسب و کارتان را برجسته می سازید، موقعیت دقیق کسب و کارتان را ارائه دهید. اگر کسب و کار شما دارای توان بالقوه برای غلبه بر خطرات باشد، سرمایه گذاران حاضر خواهند بود با آنها کنار بیایند. اما اگر در سخنرانی به آنها دروغ بگویید یا سعی می کنید بیش از حد خوش بین باشید، آنها سخنرانی شما را نخواهند پذیرفت و به آن اهمیت نخواهند داد.

  • قابل اعتماد باشید

سرمایه گذار برای اعتماد به سرمایه گذاری در کسب و کار شما، باید به شما و تیم شما اعتماد داشته باشد. اگر نتوانید این اعتماد را حین سخنرانی، سوال شدن و یا نقد شدن به دست آورید، سرمایه گذار به توانایی شما در رسیدگی به مشکلاتی که در آینده در مسیرتان خواهد بود، اطمینان نخواهد کرد.

بخاطر داشته باشید که جلب نظر سرمایه گذاران می تواند سکو پرش کسب و کار شما باشد. پس در سخنرانی خود با اعتماد به نفس و صادقانه به موارد فوق عمل نمایید.

[تعداد: ۹    میانگین: ۴.۲/۵]

درباره نویسنده

Avatar

علاقه ای که به مترجمی دارم باعث شد دریچه ی عظیمی به رویم باز بشه و با مباحثی آشنا بشم که به نظرم نقش اصلی رو در تشکیل شخصیت و موفقیت افراد (زندگی شخصی و کسب و کار) داره. امیدوارم همه بتونیم ضامن موفقیت خودمون باشیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar