جنس را بردار و برو؛ الگوی جدید خرید آمازون

جنس را بردار و فرار کن؛ الگوی جدید خرید آمازون

الگوی جدید خرید آمازون

 آمازون رسما از چشم انداز سوپرمارکت های خود در آینده پرده برداری کرد.

سوپر مارکت های جدید آمازون ، اولین نوع از سوپرمارکت های مدرن شرکت آمازون است و در نزدیکی دفتر مرکزیشان، سیاتل راه اندازی شده است. این فروشگاه‌ها که آمازون گو (Amazon Go) نام خواهند داشت، در واقع تفاوت‌های اساسی را نسبت به دیگر سوپرمارکت های فعال در حال حاضر جهان دارند.

نخستین سوپرمارکت آمازون گو در یک فضای ۵۵۰ متری در سیاتل احداث شده است. خریداران با ورود به این سوپر مارکت می‌توانند مواد غذایی مورد نظر را برداشته و سپس از فروشگاه خارج شوند. گفتنیست که سفارش‌های آن‌ها به صورت خودکار از حساب کاربری آمازون آن‌ها کم خواهد شد.

فروشگاه آمازون گو متکی بر سنسورها و بینایی کامپیوتری است تا بتواند تشخیص دهد خریداران چه اجناسی را خریداری کرده و سپس از فروشگاه خارج شده‌اند. این تجربه خرید در ابتدا با استفاده از یک اپلیکیشن اسکن و پیش از ورود مشتریان به داخل فروشگاه آمازون گو آغاز خواهد شد. سنسورهای تعبیه شده بر روی درب‌های خروجی نیز قادر خواهند بود مواد غذایی خریداری شده را در هنگام خروج مشتریان از فروشگاه در حساب آمازون آن‌ها بگنجاند و زمانی که آن‌ها قصد ترک مغازه را دارند به آن‌ها اجازه خروج داده می‌شود.

نخستین شعبه فروشگاه مدرن و پیشرفته آمازون در حال حاضر به صورت آزمایشی تنها بر روی کارمندان این شرکت باز است.

آمازون قصد دارد تا سال ۲۰۱۷ میلادی، نخستین شعبه عمومی این سوپر مارکت را برای استفاده عموم راه اندازی کند.

[تعداد: ۱۰    میانگین: ۳.۷/۵]

درباره نویسنده

محمد سیفی

مهندسی صنایع، علاقه بسیاری به بازاریابی و فروش دارم. درسی که از زندگی یاد گرفتم این است که از گذشته تجربه کسب کنیم از زمان حال لذت ببریم و برای آینده مطالعه و تلاش کنیم.

    مطالب مرتبط

    نظر بدهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *