جهت استخدام نیرو به این پنج نکته توجه کنید

نکات استخدام نیرو

شرکت ها همیشه به دنبال استخدام نیرو (سریعتر، خلاق، نوآور، و واجد شرایط) هستند.
برخی اوقات شرکت ها افرادی را استخدام می کنند که این صفات را ندارند و خود شرکت به آموزش آن ها می پردازد یا دوره های آموزشی برایشان دایر می کند.
برخی شرکت ها در انتخاب کارمندان با چنین صفاتی کم کاری می کنند؛ در صورتی که آن ها به افرادی با مشخصات بالقوه و خاص نیاز دارند.
پس باید انتخاب شما برای چنین افرادی طبق اصول قانونی شرکت باشد.
امروز ۵ نکته ای را که درباره ی استخدام چنین افرادی در سازمان مؤثر است برای تان توضیح می دهیم. با پدیده فکر مهتر همراه باشید.


 

جهت استخدام نیرو به این پنج نکته توجه کنید


 

 

نکته برای استخدام افراد در شرکت های تکنولوژی

۱- همیشه به تخصص ها اعتماد نکنید!

در عصر سرعت و تکنولوژی من به مدرک ها و تخصص های هر فردی اعتماد ندارم!
هر فردی که برای استخدام آمده و تخصص خاصی دارد به این معنا نیست که او در کار خود حرفه ای بوده و از همه بهتر است. اگر دنبال شخصی هستید که طرز فکر، توقعات و قابلیت لازم را برای یادگیری و آموزش در کار دارد پس روی مدرک و تخصص تمرکز نکنید.

۲-  از افرادی که انواع مدارک را حمل کرده اند دوری کنید.

متأسفانه برخی شرکت ها افرادی را که مدرک های بیشتری دارند استخدام می کنند مخصوصاً مدرک هایی مانند مایکروسافت، سیسکو، اوراکل. خود شخص فکر می کند که با داشتن این مدارک خیلی در کار مهارت دارد اما برخی نه مهارت را دارند نه تخصص لازم را!

۳- برخی از مشکلات شرکت را در دیدار اول بازگو کنید.

برخی از مشکلات فنی شرکت را برای ارزیابی شخص در دیدار اول و مصاحبه مطرح کنید و ببینید پاسخ و تفکر و راه حل او برای مشکلی که مطرح کردید چیست.

۴- کار معینی را به او محول کنید و نتیجه را ببینید.

برای استخدام هیچ گاه عجله نکنید! برخی از کارها چند روزه یا چند ساعتی تمام می شوند و برای انجام دادن آنها زمان زیادی نیاز نیست؛ با این کارهای کوچک او را بیازمائید و ببینید او چقدر در کار مهارت دارد و چقدر به زمان و قرار های کاری احترام می گذارد. اگر گزارش کار پایانی را برای شما آورد برای اطمینان از اینکه این گزارش و کار حاصل تلاش او است از او سؤالاتی را بپرسید.

۵- او را به یک شام کاری دعوت کنید.

می دانم شاید کمی عجیب باشد اما ما اینجا به بُعد (توسعه منابع انسانی) توجه می کنیم. برای این منظور حتماً قسمت معینی از شرکت را به این کار اختصاص دهید.
بعد از اتمام ۴ نکته اول نکته پنجم که دعوت به یک شام کاری است را جدی بگیرید. شما می توانید در این جلسه از اهداف فرد در زندگی و کار او آگاه شوید.
اهداف هر فردی می تواند کلید موفقیت او در کار باشد این گونه بهتر می توانید پیام خود را به فرد برسانید و او بهتر می تواند قبول کرده و مسئولیت های فراوانی را پذیرا شود.

[تعداد: ۳    میانگین: ۴/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar