جهت موفقیت در کسب و کار B2B ، تجربه مشتریان را درنظر بگیرید

موفقیت در کسب و کار B2B

برای موفقیت در کسب و کار B2B چه کاری می بایست انجام داد؟

people-focused-b2b-marketing

به نظر می رسد مصرف کنندگان سریع تر از کسب و کاری که از آن خرید کردند، نمو کرده اند. مردم بیشتر با یکدیگر صحبت می کنند و توجه کمتری به مواد برندهای بازاریابی دارند.

آنها در حال خواندن بررسی ها و مقاله های خبری هستند و تا آنجا که ممکن است تلاش می کنند تا اطلاعات را جمع آوری کنند، پس می توانند بهترین تصمیم را بگیرند و با کمک اینترنت، تمام اطلاعات که به سادگی چند کلید است، بگیرند.

این روند تحقیقات مصرف کننده، مدتی حد واسطی در فضای B2C بوده است، اما خریداران آینده نگر زمانی که می خواهند برای شرکتی که در آن کار می کنند خرید نمایند، تحقیق مشابه آنلاین را انجام می دهند. این یک تغییر کندتر برای بازاریابان B2B بوده است. جایی که یکبار برندهای B2B پیام های خود را کنترل کرده اند، اکنون بررسی های آنلاین کسب و کار را تعریف می کنند.

سایت های بررسی جمعیت مانند G2Crowd، مشاوره نرم افزار، Capterra و بازارهای مختلف برنامه B2B، راه پژوهش مشتریان B2B را تغییر داده اند. در نتیجه، شرکت های B2B باید گام های بعدی را به منظور جلب رضایت مشتریان بردارد. در زیر برای نگهداشتن تجربیات مشتری در جلو و نام تجاری B2B خود در مرکز، راه هایی آمده است:

  • توانمند سازی تیم مراقبت از مشتری شما!

بر اساس یک نظرسنجی انجام شده ی اخیر توسط Avanade، مشتریان کسب و کار حاضر به پرداخت به اندازه ی ۳۰ درصد بیشتر برای یک محصول یا سرویس که تجربه ی بهبود یافته ی مشتری را پیشنهاد می دهد، هستند تا مطمئن شود شرکت شما قادر است روابط بین مشتری را ایجاد کند.

شما نیاز دارید تا یک تیم مراقبت از مشتری را ایجاد کنید که می توانند آموزش ببینند و مسائل کاربران را حل و فصل نمایند. حتی بهتر از حل و فصل کردن مشکلات مشتریان، تیم شما می تواند محصول را جمع آوری و پیگیری کنند. این می تواند کمک کند که چه محصولاتی بیشترین محبوبیت را دارد و زمانی که مشتریان به حمایت بیشتر نیاز دارند تا از مشکلات و نارضایتی جلوکیری کنند.

  • تجربه ی مشتری بعد از فروش به پایان نمی رسد!

شرکت های B2B اغلب فراموش می کنند که چقدر تجربه ی پس از فروش مهم است و چگونه می تواند فروش آینده را تعیین کند. تیم مراقبت از مشتریان باید به طور دوره ای پس از اینکه توافق را امضا کردند، آنها را دنبال کنند. به عنوان مثال، با شناسایی نقاط عطف کلیدی کاربران، مانندویژگی های خاص که مشتری استفاده می کند، شما می توانید موادی را که او نیاز دارد تا به هدفش برسد، تعیین کنید. نه تنها این مراقبت از مشتری فرصت تعامل و روابط را ایجاد می کند، بلکهآن را نیز تضمین می کند که هر یک از مشتریان در مسیر موفقیت و رضایت هستند.

هنگامی که مشتریان توسط خدمات به مشتری شما، سورپرایز می شوند، به آنها اجازه دهید که به دنیا بگویند ۶۱ درصد از مصرف کنندگان بررسی ها را قبل از تصمیم خرید با توجه به Econsultancy و بررسی های مشتری راه مؤثری برای افزایش میزان ابقا برای شرکت های B2B است.

ارائه ی یک تجربه ی بزرگ مشتری، بخش مهمی از فرایند فروش کلی است.

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

کارشناس ارشد مهندسی شیمی،که علاقه زیادی به زبان های خارجی دارم

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar