حساب شبکه اجتماعی چه مزایایی برای کسب وکارها دارد؟

حساب شبکه اجتماعی شما امروزه جزو دارایی های ارزشمندتان به حساب می رود.

 

حساب شبکه اجتماعی شما چه مزایایی برای کسب وکارها دارد؟

 

 

حساب شبکه اجتماعی

استفاده از وب سایت ها و شبکه های اجتماعی برای همه مانند آب خوردن راحت شده است. متاسفانه برای بسیاری از مردم حتی تصور این که یک روز حساب های خود را کنترل نکنند بسیار دشوار است. با کنترل شبکه های اجتماعی می توانید از حال دوستان و خانواده مطلع شوید و لحظات خوبی سپری نمایید. برای ورود به شبکه های اجتماعی باید خیلی از اطلاعات خود را در اختیار شبکه های مورد نظر بگذارید تا بتوانید با دیگران ارتباط برقرار کنید. (اطلاعاتی مانند، شماره تلفن، سن، موقعیت جغرافیایی، جنسیت و ایمیل) ممکن است این اطلاعات برای شما عادی باشند اما باید گفت این اطلاعات مهم به شمار می روند. بیش تر شرکت ها برای راه اندازی ابزارهای کسب وکار خود به این اطلاعات نیاز دارند، این شرکت ها می خواهند بدانند شما چه کسی هستید، چه چیزی می خواهید و دوست دارید به کجا بروید.

 

چه کسی در شبکه های اجتماعی شما را می بیند؟

بیش تر شبکه های اجتماعی امکاناتی دارند که آن چه شما منتشر می کنید را می بینند و با سهولت کنترل خواهند کرد. این یکی از مسائل مرئی برای شماست، شما نمی توانید مسائل مخفی دیگر را بدانید. موقعیت های جغرافیایی، تصاویر و نظرات دیگران درباره پست های انتشار شده شما نیز کنترل می شود. این چند نمونه از پست های منتشر شده شماست. پس مراقب آن چه منتشر می کنید باشید.

 

دانشگاه ها

برخی از دانشجویان درک نمی کنند بسیاری از رفتار و عملکردشان در سایت ها و شبکه های اجتماعی می تواند نتایج خطرناکی را برای آینده درسی آن ها داشته باشد. بسیاری از دانشگاه ها و به ویژه دانشگاه های مشهور استعداد خوبی برای کنترل دانشجویان در فضای مجازی دارند. انتشار تصاویر غیر اخلاقی در شبکه های اجتماعی و وب سایت ها می تواند خطرناک بوده و آینده شما را تهدید کند. دانشگاه ها در صورت مشاهده چنین پست هایی برای دفاع از خود عملکرد های متفاوتی از خود نشان می دهند، در صورت تخلف شما مشکلات قانونی و اخراج در انتظارتان خواهد بود.

 

هتل ها

هتل هایی که در شهرهای بزرگ و کوچک وجود دارند بیش ترین کنترل را روی شبکه های اجتماعی و وب سایت ها دارند، زیرا هتل ها نقش اساسی را در جذب مشتری از طریق شبکه های اجتماعی و یا وب سایت ها به خود اختصاد داده اند. به طور مثال هتل ها به طور غیر مستقیم دعوت نامه ای را برای زوج های جوانی که در شبکه های اجتماعی تصاویر ازدواج خود را منتشر کرده اند ارسال می کنند تا در صورت تمایل به هتل آن ها رفته و لحظات خوبی سپری کنند. هتل ها قبل از ارسال دعوت نامه ها غیر مستقیم در شبکه های اجتماعی ابتدا موقعیت جغرافیایی شما را کنترل می کنند تا اگر در محدوده آن ها بوده اید شما را جذب نمایند.

 

دنبال کنندگان شما و اهمیت شبکه های اجتماعی

اگر از افراد مشهور بودید و دنبال کنندگان فراوانی در فضای مجازی داشتید مراقب هر پستی که منتشر می کنید باشید. مردم با مشاهده تصاویر شما می توانند بیش تر عاشق شما شوند و یا شما را رها کنند. زیرا توقع نداشتند چنین تصاویری از خود انتشار دهید. در آمریکا قانون جدیدی وضع کرده اند که تمام حساب ها در شبکه های اجتماعی کنترل می شوند خواندن این خبر به شما گوش زد می کند که تا چه حد کنترل شبکه های اجتماعی مهم است. بدون شک این قانون از بیکاری صادر نشده و دولت می خواهد بداند که این فرد خطری برای کشور دارد یا خیر! بعد از انتشار هر آن چه انتشار داده اید و حتی تاریخ ثبت این پست توسط قانون کنترل می شود و شما به طور مداوم تحت کنترل می باشید.

 

از معلومات شخصی خود حمایت کنید

با خواندن موارد بالا حتما نگرانی هایی برایتان پیش آمد و پست هایی را که منتشر کرده اید و همچنین پست هایی را که می خواهید منتشر کنید را کنترل خواهید کرد. اما تمام این امر به کیفیت حفظ اطلاعات شما بستگی دارد. قبل از انتشار هر چیزی ابتدا خوب فکر کنید. حتی اگر تصویری را منتشر کرده اید و بعد از چند ثانیه حذف نمایید مردم می توانند در همان چند ثانیه تصویر را ذخیره کنند یا از صفحه شما عکس بگیرند. از شبکه های اجتماعی برای توسعه و پیشبرد کسب وکار خود استفاده کرده و شهرت و آینده خود را به خطر نیندازید.

 

[تعداد: ۵    میانگین: ۴.۸/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar