• اسفند ۹, ۱۳۹۸

برای حفظ قیمت رقابتی چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

حفظ قیمت رقابتی

 

حفظ قیمت رقابتی

فروش منظم برای کسب و کار شما حیاتی است، بنابراین تشویق مشتریان تان برای ادامه خرید از شما باید در صدر اولویت های تان باشد. امابرای رسیدن به این هدف حفظ قیمت رقابتی محصولات و سرویس ها به شکل زیرکانه و مرتبط کردن آن به بازار  چگونه باید انجام شود؟

یکی از مهم ترین عوامل موثر در میزان موفقیت هر کسب و کاری انجام فرآیند قیمت گذاری بر روی محصولات و خدمات می باشد. به بیان ساده تر تصمیمات درست در قیمت گذاری و تغییر قیمت و سپس حفظ قیمت رقابتی در بازار رقابت ، تاثیر زیادی در میزان سود بنگاه های اقتصادی خواهد داشت.

نکاتی برای حفظ قیمت رقابتی

  1. هزینه های خود را محاسبه کنید.

قبل از اینکه به افزایش و یا کاهش قیمت توجه کنید، هزینه های مربوط به تولید کالاها و خدمات خود را بررسی کنید. به همه چیز از تولید و بازاریابی گرفته تا بیمه و حقوق دقت کنید. ارزیابی کنید که آیا قیمت هایی که تعیین می کنید سود ناویژه شما را کاهش می دهد یا خیر- سود بین بین ۲۰ تا ۴۰ درصد و بالاتر  بازگشت سرمایه ی خوبی خواهد بود.

  1. رقابت را در نظر بگیرید.

رقبای خود را به طور مرتب برری کنید. افرادی که محصولات و خدمات و قیمت های مشابهی را ارائه می دهند پیدا کنید. وب سایت ها را بررسی کنید، با تامین کنندگان صحبت کنید – حتی زمانی را نیز برای نظرسنجی های مشتری اختصاص دهید. این کار به شما این امکان را می دهد تا ارزیابی کنید که آیا قیمت های شما برای بازار مناسب است یا خیر،  یا اینکه آیا محصولات شما به طور موثر برای به حداکثر رساندن فروش ، داد و ستد می شوند یا خیر.

  1. کمتر از قیمت بازار بفروشید.

فروش کمتر از قیمت بازار(loss leader)-  محصولی که به تنهایی سودآور نیست، بلکه مشتری را جذب می کند – یک تاکتیک قیمت گذاری رقابتی مناسب است. افزایش فروش بخاطر پیشنهادات ارزان قیمت به طور موثری خسارت فروش کمتر از قیمت بازار را جبران می کند.

  1. منحصر به فرد باشید.

نگاهتان را از روی چیزی که پیشنهادات شما را خاص و ویژه نشان می دهند، برندارید. ممکن است برند های مختلفی وجود داشته باشد، اما اگر مشتریان فهرست محصولات ویژه  شما را  دوست داشته باشند، احتمال دارد  که کمی بیشتر هزینه پرداخت کنند تا از محصول بهره کافی ببرند.

برای مطالعه بیشتر:

روش هایی برای قیمت گذاری خدات و محصولات

موفقیت در رقابت با رقبا بر سر تعیین قیمت

  1. تخفیف دادن را دست کم نگیرید.

این استراتژی خطرناک است، اما اگر می خواهید با تشویق به سفارشات بزرگ یک جریان بزرگ بسازید، ارزشش را خواهد داشت – به ویژه برای محصولات و یا خدمات جدیدی که به بازار عرضه می شوند.

  1. به اهمیت محل و موقعیت توجه کنید.

قیمت ها را در مکان های مختلفی که محصولات شما در دسترس هستند مقایسه کنید. برای مثال، ممکن است شما همان محصول را از طریق وبسایت خود ارزانتر از آنچه در مغازه است، ارائه دهید، زیرا مخارج و هزینه های کلی کمتر می شود.

  1. بازار خود را هدف گذاری کنید.

سازگاری محصولات را با نیازهای گروههای خاص مشتری در نظر بگیرید. این کار ممکن است شامل ارائه تفاسیر اقتصادی، استاندارد و حق بیمه باشد. چنین رویکردی (تقسیم بندی بازار) می تواند وفاداری ایجاد کند و مشتریان را مطابق با تغییر شرایط و نیازهایشان به سمت نقاط قیمتی بالاتر هدایت کند.

  1. چگونه می خواهید پرداخت کنید؟

گاهی اوقات روش پرداخت برای حفظ قیمت رقابتی حیاتی است. ارائه دوره های زمانی مورد توافق که در آن تعیین ترازنامه یکی از راه های ایجاد انگیزه خرید، به ویژه در مواردی با هزینه بالا است؛ و فراهم کردن امکان پرداخت های آنلاین و یا بدون تماس، گزینه هایی هستند که کسب و کار شما باید ارائه دهد.

برای آنکه بتوانید در بازار رقابت ، موفق باشید و از مسیر رقابت کنار نروید باید برای حفظ قیمت رقابتی تلاش کنید و پا به پای رقبا پیش بروید. امیدواریم با استفاده از روش های فوق در قیمت گذاری محصولات و حفظ قیمت رقابتی سودآوری موفق شوید.

[تعداد: ۲۸    میانگین: ۳.۶/۵]
Avatar

آسیه محمدی

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar