حقایقی درباره بازاریابی محتوا

حقایقی درباره بازاریابی محتوا

حقایقی درباره بازاریابی محتوا

بله از وقتی که شنیدیم محتوا نقش خیلی زیادی در شناسایی برند دارد و یکی از موثرترین راه ها برای افزایش دیده شدن برندتان هست، همه به شدت درگیرش شده ایم. روز و شب به دنبال یافت موضوعات جذاب با بهترین نوع بیان هستیم تا بتوانیم از رقبای خود سبقت بگیریم و ترافیک بیش تری را به سمت وب سایت خود جذب کنیم. خب، مقالاتی را در خصوص تولید محتوا و اینکه چطور محتوای بهتری ایجاد کنیم در وب سایت گنجانده ایم، اما در این بین، مواردی هست که باید از آنها آگاه باشیم. پست امروز را درباره ی آنها صحبت می کنیم. همراه ما باشید.

  • تلاش جدی می طلبد

از یک جنبه که نگاه می کنیم به نظر می رسد که تولید محتوا، یک کارِ ساده و آسان باشد. اما چیزی که بدیهی ست این است که این روزها، واقعاً باید تلاش جدی را با خود به همراه داشته باشد. یک محتوای موثر یعنی به موقع ایجاد شده، تعامل برانگیز، حاوی اطلاعات مفید، جالب، سرگرم کننده و … است.

اینها به طریقی که ارزش های مخاطبان هدف شما و نقاط دردشان را منعکس کند ایجاد شده اند. این محتوای موثر باید با لحن و زبانی که مشتری ایده آل شما درمی یابد نوشته شود. اگر فکر می کنید که تلاش حداقلی را برای انجام این کارها بگیرید کافی ست، خیر! بهتر است اصلاً به سراغش نرفته و خودتان را آزار ندهید!

  • تعهد زمانیِ عظیم الزامی ست

وقتی شرکت های جدید و تازه کار با استراتژی های بازاریابی محتوای خود شروع به کار می کنند، درمی یابند که با افزودن چندساعت به تلاش های هفتگی شان می توانند جایگاه امنی را در محتوا بدست آورند، اما در واقعیت، بازاریابی محتوای موثر، زمان خیلی بیش تری از آن را طلب می کند. برای اینکه محتوایی واقعاً ارزشمند برای مخاطبان خود فراهم کنید، باید باید موضوعات بکر و ناگهانی ایجاد کرده و تحقیقات لازم انجام دهید. سپس بنویسید، بعد ویرایش کرده و انتشار دهید. سرانجام ارتقا دهید. این مراحل باید بطور ماهانه در چندنوبت انجام شود. این محتوا چه توسط خود شما ایجاد شده باشد؛ چه توسط یکی از اعضای تیم تان (که بخاطر اینکار استخدام کرده اید) باید زمان مناسب و معقولی را برای بهبود آن صرف نمایید. برای برنامه ریزی و زمان بندی صحیح برنامه های بازاریابی تان می توانید مطلب ذیل را مورد مطالعه قرار دهید:

معرفی اپلیکیشن هایی برای بهبود بازاریابی اینستاگرام

  • حضور به مدت طولانی

یک تفکر اشتباه و متداول در دنیای بازاریابی محتوا این است که گمان کنید “می توان حجم زیادی از مطلب را تولید کرده و انتشار داد سپس برگشته و در تختخواب خود استراحت کرد!” یک بازاریابی محتوای موثر چنین نیست! بلکه فول تایم (همه وقت) بوده و پیگیری مداوم می طلبد. یعنی برایش هیچ خط پایانی وجود ندارد.

  • هر چقدر که صرف کنید، بدست می آورید

اگر به این دلیل به بازاریابی محتوا روی آورده اید که به شما گفته اند “رایگان است” در جهت اشتباهی حرکت کرده اید. البته درست است که تولید انواع مختلف محتوا تقریباً رایگان است (یعنی نوشتن و گردآوری یک سری کلمه، طبیعتاً هزینه ای ندارد) اما مشکل اینجاست: تقریباً غیرممکن است که بدون صرف هزینه، بتوانید بازاریابی محتوای خود را به جایی برسانید.

از استخدام کردن افراد باتجربه و نویسندگان مستعد گرفته تا هزینه ی ارتقای مطالب، تولید مطلب یک سرمایه گذاری ارزنده محسوب می شود.

  • تولید محتوا، فقط اولین مرحله ست

حتی مطالبی که در رتبه بندی، جزو اولین ها باشند هم لزوماً نمی تواند کاربران مرتبط را جذب کند. برای اینکه این اتفاق رخ ندهد، محتوا باید به درستی ترویج شود. یعنی بازاریابی آن به مخاطبان درست از طریق کانال های صحیح. برای مثال، می توانید با مطالعه ی مطلب چرا باید از اینستاگرام برای بهبود وضعیت کسب و کار خود استفاده کنیم؟  به دلایلی که باید از آن استفاده کنید پی ببرید. پس لازم است راجع به سایر کانال ها تحقیقات لازم را به عمل آورید.

 

[تعداد: ۵    میانگین: ۴.۸/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar