حقایق اساسی برای تغییر زندگی

حقایق اساسی برای تغییر زندگی

حقایق اساسی برای تغییر زندگی تا چه حد برای شما آشناست؟ تعجب آور است که چقدر آسان چیزهای مهم زندگی را از دست می دهیم. برنامه های شلوغ و روتین مغز را به صورت خودپرواز در می آورند.  هنگامی که همه چیز به نحوی که شما می خواهید پیش نمی روند. اغلب به این دلیل است که تمرکز خود را روی آنچه که واقعا مهم است، از دست داده اید.

تمرکز بر حقایق اساسی زندگی می تواند دشوار باشد، به خصوص هنگامی که آنها به شما یادآوری کنند که در مسیر اشتباه قرار گرفته اید. بسیاری از حقایق ضروری زندگی نیاز به تکرار دارند. ما به یادآوری هایی نیاز داریم که به ما کمک می کند روی آنها تمرکز کنیم. در ادامه حقایق اساسی برای تغییر زندگی ارائه می شود. این حقایق را همیشه در ذهن داشته باشید. و مطمئن باشید که بسیار به کارتان خواهد آمد.

حقایق اساسی برای تغییر زندگی

۱. موفقیت بزرگ اغلب ناشی از شکست است

شما هرگز موفقیت واقعی را تجربه نخواهید کرد. تا زمانی که بیاموزید شکست بخورید. زمانی که شما در مسیر اشتباه هستید، اشتباهات شما راه رسیدن به موفقیت را به شما نشان می دهند.

بزرگترین موفقیت ها معمولا زمانی اتفاق می افتند که احساس ناامیدی و بیشترین اشتباه را داشته باشید. این ناامیدی است که شما را مجبور به فکر کردن متفاوت، نگاه کردن به خارج از مسیر فعلی و دیدن راه حلی می کند که از آن غافل بودید.

به دست آوردن موفقیت در طولانی مدت باعث ایجاد صبر و توانایی برای حفظ یک نگرش خوب می شود. حتی در حالی که برای آنچه که به آن اعتقاد دارید رنج می برید.

۲. پر مشغله بودن به معنی کارایی بالا نیست

به آدم های اطراف خود نگاه کنید، همه آنها بسیار پرمشغله به نظر می رسند.از جلسه ای به جلسه دیگر می روند. و ایمیل های فراوانی می فرستند. با این حال چه تعداد از آنها واقعا کارآمد هستند. و واقعا رده شغلی بالایی دارند؟

موفقیت از جنب و جوش به دست نمی آید. بلکه از تمرکز به دست می آید از اطمینان به دست می آید و از اینکه وقت خود را به طور موثر و سازنده استفاده کنید.

شما همان تعداد ساعت هایی را در روز دارید که دیگران دارند. از زمان خود هوشمندانه استفاده کنید. آنچه که در آخر کار دیده می شود محصولی است که به دست آورده اید. نه تلاشی که انجام داده اید. مطمئن شوید که تلاش های تان را به وظایفی اختصاص می دهید که نتایجی را حاصل می کنند.

۳. شما مانند کسانی هستید که با آنها ارتباط دارید

یکی از حقایق اساسی برای تغییر زندگی اینست که مراقب باشیم با چه کسانی رفت و آمد داریم. در جایی می خواندم که انسان میانیگن پنج نفر از کسانی ست که با آنها بسیار ارتباط دارد. شما باید تلاش کنید خود را با افرادی که به شما روحیه می دهند و افرادی که می خواهند بهتر شوند، احاطه کنید. چرا اجازه می دهید افرادی که باعث سقوط و پس رفت شما می شوند، بخشی از زندگی شما باشند؟

هرکسی که باعث می شود شما احساس بی ارزش بودن، احساس اضطراب یا احساس ناخوشایند داشته باشید، وقت شما را تلف می کنند. و قطعا شما را بیشتر شبیه به خود می کنند. زندگی خیلی کوتاه است پس برای افراد منفی وقت نگذارید و با آنها قطع ارتباط کنید.

۴. زندگی شما حاصل عملکرد شماست

شما قربانی شرایط نیستید. هیچکس نمی تواند شما را مجبور به تصمیم گیری و انجام اقداماتی کند که بر خلاف ارزش ها و آرمان های شماست. از حقایق اساسی برای تغییر زندگی درک این موضوع است. که بدانیم زندگی ما حاصل اقدامات گذشته و فعلی ماست.

شرایطی که امروز در آن زندگی می کنید خودتان ایجاد کرده اید. به همین ترتیب، آینده شما کاملا به خود شما بستگی دارد. اگر احساس می کنید گیر کرده اید، احتمالا به این دلیل است که می ترسید خطرهایی را که برای رسیدن به اهداف خود و تحقق بخشیدن به رویاهای تان لازم است، انجام دهید.

هنگامی که می خواهید اقدامی انجام دهید، به یاد داشته باشید که همیشه بهتر است در اولین پله ی نردبانی باشید که بالا رفتن از آن را دوست دارید. نه در آخرین و بالاترین پله ی نردبانی که دوست ندارید. به عبارت دیگر بودن در پایین ترین سطح یک موقعیت با ارزش بسیار بهتر از بودن در قله ی موقعیتی بی ارزش است.

۵. ترس عامل شماره یک پشیمانی است

یکی از مهمترین مورد از حقایق اساسی برای تغییر زندگی نترسیدن از خطر کردن است. من اغلب می شنوم که مردم می گویند: “بدترین چیزی که می تواند برای شما اتفاق بیفتد چیست؟ آیا آن اتفاق شما را می کشد؟” با این حال، مرگ بدترین چیزی نیست که برای شما رخ دهد. بدترین چیزی که می تواند برای شما اتفاق بیفتد اینست که درون شما بمیرد در حالیکه خودتان هنوز زنده هستید. آدم شجاع یکبار می میرد ولی ترسو هزار بار!

۶. شما نباید منتظر عذرخواهی بمانید تا ببخشید

اگر کینه را فراموش کنید و آنهایی را که حتی از شما عذرخواهی نکرده اند، ببخشید زندگی تان بسیار آرام و زیبا می شود. انزجارموجب می شود وقایع منفی گذشته شادی امروزتان را خراب کند. نفرت و خشم انگل های عاطفی است. که شادی شما را در زندگی نابود می کند.

عواطف منفی که با درگیر شدن با انزجار همراه است باعث ایجاد پاسخ استرس در بدن می شود. و استرس می تواند عواقب ناگواری برای سلامتی و در نتیجه برای موفقیت ایجاد کند.

۷. در لحظه زندگی کنید

شما نمی توانید به طور کامل به پتانسیل خود دست یابید تا زمانی که یاد بگیرید در لحظه زندگی کنید.

هیچ احساس ندامتی نمی تواند گذشته را تغییر دهد و هیچ اضطرابی نمی تواند آینده را تغییر دهد. اگر دائما فکرتان درگیر گذشته یا آینده باشد، و قادر به درک واقعیت (خوب یا بد) در این لحظه نباشید، هرگز نمی توانید خوشبخت باشید.

برای اینکه بتوانید در لحظه زندگی کنید باید دو کار انجام دهید:

گذشته خود را قبول کنید. اگر با گذشته خود صلح نکنید، هرگز شما را ترک نخواهد کرد و در این صورت بر آینده شما تاثیر خواهد داشت.

مبهم بودن آینده را قبول کنید. نگرانی جایی در اینجا و حال ندارد. همانطور که مارک تواین یک بار گفت، “نگرانی برای اینده مثل پرداخت بدهیِ نداشته است “.

۸. ارزش شما باید درونی باشد

هنگامی که حس لذت و رضایت شما از مقایسه خود با دیگران به ارمغان آید، شما دیگر سازنده سرنوشت خود نیستید. وقتی درباره چیزی که انجام داده اید احساس خوبی داشته باشید، اجازه نخواهید داد نظرات یا دستاوردهای دیگران این احساس را از بین ببرد.

اگرچه واکنش نشان ندادن به افکار دیگران درباره شما امکان پذیر نیست. اما مجبور نیستید خودتان را با دیگران مقایسه کنید و همیشه می توانید نظرات مردم را باور نکنید. به این ترتیب، مهم نیست دیگران چه فکر می کنند یا چه کاری انجام می دهند، ارزش شما از درون شما می آید. صرف نظر از آنچه که مردم در هر لحظه خاص درباره شما می اندیشند؛ یک چیز قطعی است – شما هرگز آنقدر خوب یا آنقدر بد که دیگران درباره تان می گویند، نیستید.

۹. زندگی کوتاه است

هیچ یک از ما نمی تواند فردا را تضمین کند. با این حال، هنگامی که کسی به طور غیر منتظره می میرد، این باعث می شود که ما زندگی خودمان را بررسی کنیم: چه چیزی واقعا اهمیت دارد. چگونه وقتمان را صرف می کنیم. و چگونه با دیگران رفتار می کنیم.

یکی از رموز موفقیت اینست که هر روز صبح زمانی که از خواب بیدار می شوید به خودتان یادآوری کنید که هر روز یک هدیه است. و شما باید بیشتر از آنچه که به شما عطا شده است به دیگران ببخشید.

یک روز عالی با ذهنیت بزرگ شروع می شود.

۱۰. تغییر اجتناب ناپذیر است – آنرا بپذیرید

فقط زمانی که تغییر را می پذیرید می توانید موفقیت را به دست آورید. تا زمانی که همان کارهایی را انجام بدهید که همیشه انجام می دهید، محکوم به شکست هستید؛ از حقایق اساسی برای تغییر زندگی نادیده نگرفتن تغییرات است.

اینکه یک کار را بارها و بارها به همان شکل انجام دهیم و انتظار نتیجه ای متفاوت  داشته باشیم، دیوانگی است.

جمع بندی

برای دستیابی به موفقیت و داشتن زندگی ایده آلی که آرزوی آنرا داریم باید این حقایق اساسی برای تغییر زندگی را نادیده نگیریم و برای عمل به آنها تمرین و تمرکز داشته باشیم. با راحت طلبی نمی توانیم یاد بگیریم و رشد کنیم. نباید با شکست خوردن دلسرد شویم و نباید از ریسک کردن هراس داشته باشیم. در مسیر موفقیت سخت ترین کار فقط برداشتن قدم اول است.

بهترین چیزها در زندگی به راحتی به دست نمی آیند. و ناتوانی در کنترل دقیق خود، راهی مطمئن برای متوسط بودن است. به گفته ی سقراط: زندگی بدون تحقیق و جستار ارزش زیستن ندارد.

مشاهدات سقراط در کسب و کار نیز اعمال می شود. زندگی و کسب و کار بر اساس سوالات جریان دارد ، نه پاسخ ها. شما باید به طور منظم از خودتان بپرسید که آیا مسیر درست را می روید یا نه. در اینصورت قادر به درک حقایق اساسی برای تغییر زندگی خواهید بود.

[تعداد: ۸    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

علاقه ای که به مترجمی دارم باعث شد دریچه ی عظیمی به رویم باز بشه و با مباحثی آشنا بشم که به نظرم نقش اصلی رو در تشکیل شخصیت و موفقیت افراد (زندگی شخصی و کسب و کار) داره. امیدوارم همه بتونیم ضامن موفقیت خودمون باشیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar