حقایق مهم درباره اسامی دامنه ها

اسامی دامنه ها

اسامی دامنه ها

انتخاب دامنه ی شما بسیار مهم است. دامنه ی شما، جایی ست که برند شما زندگی می کند و کسب و کارتان را انجام می دهد. دامنه ی شما جایی ست که مشتری بالقوه برای خرید مراجعه می کند. دقیقا همان جایی ست که تخصص و اقتدار خود را خلق می کنید.

پس وقتی می گوییم انتخاب دامنه بسیار مهم است نباید از شنیدن آن شوکه شوید! واقعا تصمیم مهمی ست.
انتخاب نادرست آن موجب شناخته شدن با اسامی بد شده و باعث می شود که زمان و تلاش زیادی را برای تغییر آن صرف کنید.

در این پست، پاسخ بسیاری از سوالات مان را در خصوص اسامی دامنه ها خواهیم یافت و از آن برای انتخاب دامنه ی بعدی که قصد راه اندازی آن را دارید می توانید استفاده کنید. امیدواریم که این نکات کاربردی و آموزشی برای شما عزیزان مفید واقع شود. ادامه ی این سوالات رایج در پست دیگری ارائه خواهد شد.

 

۱- آیا من به انتخاب همان نام دامنه ای که به عنوان نام کسب و کارم ثبت شده محدود هستم؟

خیر! پاسخ راحت و سریع این سوال همان “خیر” است. شما محدود نیستید.
اما چند نکته ای هست که باید به هنگام انتخاب دامنه وقتی که بحث هماهنگی آن با نام تجاری مطرح می شود درنظر بگیرید.
در حالت طبیعی، احتمالا شما هم مانند بسیاری ترجیح می دهید که برندهای کسب و کارتان مشابه هم باشند. به طور مثال اگر نام تجاری ثبت شده ی شما High Street Plumbing باشد، قطعا قصد ندارید نام دامنه ی خود را tomsplumbing انتخاب کنید! اما گزینه هایی را در کنار آن در نظر بگیرید:

highstreetplumbing
highstreetplumbers

با اینکه این دو گزینه عین همان نام تجاری ثبت شده ی شما نیست؛ اما به مخاطبان شما همان ارتباط اصلی را منتقل کرده و کاملا با جستجوهای آنلاین تطابق دارد.

۲- کدام یک از پسوندها برای دامنه بهترین است؟

با پسوند com. هرگز دچار اشتباه نمی شوید! هرطور که ممکن است سعی کنید نام دامنه ای را انتخاب نمایید که هم نام برند تجارت شما را دربر بگیرد و هم شامل com. باشد.
وابسته به جایی که زندگی می کنید می توانید از دیگر پسوندها نیز انتخاب کنید. برای مثال اگر برند شما در انگلیس پایه گذاری شده هیچ مشکلی ندارد که هر دوی این موارد (یعنی co.uk.) را شامل شود. با همان com. برابری می کند.

با اشاره به مثال هایی که در این بخش ذکر شد، شما دو گزینه ی بسیار عالی را برای انتخاب دارید:

– highstreetplumbers.com
– highstreetplumbers.co.uk

اگر  com. در دسترس برای نام دامنه ای که مدنظرتان هست نیافتید بهترین گزینه ی بعدی شما برای انتخاب net. می باشد. اگر کسب و کارتان غیردولتی ست، org. را هم می توانید درنظر بگیرید.
اگر هم قصد دارید برخی از پسوند های جدید را برای دامنه ی خود امتحان کنید احتمالا به این معنی ست که آن هم از کارهای مناسب برای کسب و کارتان است. لیست کامل دامنه های در دسترس در اینجا ببینید.

۳- آیا انتخاب دامنه بر روی سئو تاثیر دارد؟

در حالت کلی، انتخاب نام دامنه ی شما برای سئو مهم هست، اما احتمالا به اندازه ای که هم اکنون به ذهن تان خطور کرد نیست!
Brian Dean  پستی را در خصوص “عواملی که گوگل برای حساب شما در رنک دهی درنظر می گیرد” به اشتراک گذاشته است.

۶۶۸_-۳۰۷-

 

در تصویر فوق مشاهده می کنید که داشتن کلمات کلیدی در نام دامنه مهم هستند اما نه به اندازه ای که به کار می رود! امروزه بیش تر، کیفیت بالای وب سایت شما اهمیت دارد. یعنی باید ببینید که برای بهبود وضعیت کلی وب سایت خود چه کارهایی باید انجام دهید؟ مهم ترین آن، بهبود کیفیت محتوای وب سایت تان است. برای توسعه ی آن، می توانید با همکاری تیم تولید محتوای مجموعه پدیده فکر مهتر به بهترین سطوح ها دست یابید.

اگر کلمه ی کلیدی خاصی در نام کسب و کار و تجارت خود ندارید جای نگرانی نیست! راه های بسیاری برای ارتقاء سئو وب سایت تان وجود دارد که در وب سایت حاضر نیز مقالاتی قرار گرفته اند که به معرفی بسیاری از راهکارهای آن پرداخته است.

 

۴- آیا در نام دامنه باید هایفن، و یا اعداد وجود داشته باشند؟

در یک سطح گسترده تر، شما باید از استفاده کردن از هایفن و اعداد در نام دامنه ی خود خودداری کنید. به یاد بسپارید که یکی از بزرگ ترین کلیدهای موفقیت برای نام دامنه ی شما، این نکته هست که می خواهید مخاطبان/ مشتریان تان به راحتی نام کسب و کار شما را در ذهن شان ثبت کرده و به سرعت بتوانند آن را تایپ کنند.

[تعداد: ۵    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar