درباره حقوق و دستمزد خود چطور صحبت کنیم ؟

 

مذاکره درباره حقوق و دستمزد

مذاکره درباره حقوق و دستمزد

یکی از حقایق تأسف بار خصوصاً درباره ی خانم ها این است که با صاحبان کسب و کار درباره ی دستمزد و حقوق خود صحبت نمی کنند! مدیران، کارمندانی را که توانایی و مهارت مذاکره با آن ها را دارند می پسندند.  هر فردی می تواند با جستجو، این مهارت ها را بیاموزد.

در این مقاله ۸ راهنمایی برای مذاکره با مدیر عامل در وقت ملاقات را برای شما توضیح می دهیم. همراهمان باشید.


۱- موقعیت کاری خود را کامل درک کنید

مطمئن شوید که مسئولیت های کار خود را کاملاً درک می کنید و توقعات شما در مقابل این کار چیست.

۲- برای شرکت ایده کافی داشته باشید

متوجه شوید که شرکت چگونه به بررسی عملکرد کارکنان می پردازد. و با چه روندی دنبال افزایش دستمزد آن هاست. این یک موضوع خوب برای بحث و گفتگو با کارکنان منابع انسانی در طول یک مکالمه تلفنی می باشد.

۳- در مورد دستمزدی که شرکت به کارمندان می دهد اطلاعاتی کسب کنید

وقت کوتاهی را برای فهمیدن دستمزد کارمندان شرکت صرف کنید. حقوق و ساعات کاری کارمندان شرکتی که در آن کار می کنید را با کارمندان دیگر شرکت ها که همان کار را دارند، مقایسه کنید.

۴- نقاط قوت خود را بشناسید

چه ویژگی هایی دارید که شما را نسبت به دیگران برتر نشان می دهد؟ به مطالعه انواع تکنیک های نقاط قوت و ضعف خود بپردازید. به این صورت فرصت ها و تهدیدات کاری و زندگی خود را بهتر می شناسید و با مطالعه این موارد می توانید مهارت ها و تجربیات کارکنان را بررسی کنید. به هنگام مذاکره با مدیر از این مهارت ها به نفع خود استفاده کنید.

۵- مبلغ حقوقی که دوست دارید به دست بیاورید را مشخص کنید

درباره ی دستمزد کارهای سابق خود تحقیق کنید، معدل حقوق ها را در اینترنت جستجو کنید، بعد درباره ی مبلغ دستمزدتان با مدیر صحبت کنید.

۶- محدوده مناسبی برای دستمزدتان مشخص کنید

دستمزد کارهایی که مشابه تخصص شماست را در شرکت ها چک کنید و هر کدام از کارها که دستمزد بهتری داشت را انتخاب کنید.

۷- حداقل حقوق را انتخاب کنید

دلایلی که شما را راضی به پذیرش مقدار حقوق تان می کند به مدیر خود ارائه دهید. نوع بازخورد خود را نیز نوشته و به مدیرتان تحویل دهید. شاید نیاز باشد درباره این موضوع با مدیرتان بحث کنید.

۸- آموزش مهارت ها در مذاکره

با یکی از دوستان یا افراد خانواده تمرین کنید. فرض کنید مدیرتان کمترین حقوق را به شما پیشنهاد داده است. شما باید بدانید چه پاسخی به آن بدهید.

  • همیشه به یاد داشته باشید که

به نفع مدیر شرکت است که انواع دوره های آموزشی را برای کارکنان در نظر بگیرد تا به دستمزد کم و زیاد فکر نکنند و بدانند که شرکت به فکر ارتقای مهارت کارمندان  است. همیشه مدیران کمترین مبلغ حقوق را به کارمند پیشنهاد می کنند تا کارمندان با آن ها مذاکره کنند. به یاد داشته باشید که مذاکره مهارتی است که باعث می شود هر چه که بخواهید با آن به دست آورید.


[تعداد: ۳    میانگین: ۳.۷/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar