حمله ی سایبری ۵۰ میلیون دلار خسارت به TalkTalk زد

 

talktalk-customer-data-breach

 

از زمانی که مشخص شد وب سایت مخابراتی TalkTalk هک شده است، شرکت مخابراتی بریتانیا نقض امنیتی را بررسی می کند. اما در حال حاضر اذعان می کند، تأثیر مالی ناشی از حمله ی سایبری حدود ۵۳ میلیون دلار هزینه برداشته است. شرکت در تلاش است با ارائه ی ارتقاء رایگان سیستم، مشتریان خود را حفظ کند.

اخباری که از شرکت آمده است، مستقیما نتایج نیمه ی اول مذاکرات سهامداران TalkTalk را منتشر کرده که نشان می دهد حمله ی سایبری اخیر به خط پایین شرکت حدود ۳۰ تا ۳۵ میلیون پوند(۵۳-۴۵/۵ میلیون دلار) ضرر زده است.

شرکت افزود: با اینکه برای دادن نتیجه ی قطعی چگونگی تأثیر حمله به مشترکین زود بود، اما نتایج اولیه مثبت است. بیانیه ی شرکت اعلام کرد:«در حالی که ارزیابی تأثیر گسترده ی حمله ی سایبری به کسب و کار زود است، اما داده های اولیه در روزهای پس از هک دلگرم کننده می باشد». او گفت: تعداد کل مشتریانی که به اطلاعات شخصیشان دسترسی پیدا شده ۱۵۶/۹۵۹ نفر بوده و از این تعداد، شماره حساب بانکی ۱۵/۶۵۶ نفر در دسترس قرار گرفته است.

این شرکت همچنین نشان داد: ۲۸ هزار کارت اعتباری در دسترس قرار گرفت اما ادعا کرد، نمی توان از آنها سوء استفاده ی مالی کرد و به این معنیست که مشتریان توسط اطلاعات به سرقت رفته، شناخته نمی شوند.

به گزارش پلیس بریتانیا، سه نفر در ارتباط با پرونده ی هک دستگیر شده اند . دو نوجوان و یک مرد ۲۰ ساله به منظور این اتهام در بازداشت به سر می برند و هیچ اتهامی علیه کس دیگر وارد نیست.

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

درباره نویسنده

Avatar

کارشناس ارشد مهندسی شیمی،که علاقه زیادی به زبان های خارجی دارم

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar