خبرنامه ایمیلی موثر را چگونه بنویسیم!

 خبرنامه ایمیلی موثر

خبرنامه ایمیلی موثر

خبرنامه های ایمیلی از جمله رایج‌ترین انواع ایمیل‌های تبلیغاتی به‌شمار می‌روند. و البته، آن‌قدرها هم که بازاریابان کم ‌تجربه تصور می‌کنند، اجرای آن آسان نیست. در این مقاله بررسی می کنیم که چگونه می توان محتوای خبرنامه ایمیلی موثر خود را برای به دست آوردن نتایج، بهبود بخشید.
چرا بسیاری از شرکت های کوچک خبرنامه های ایمیلی عجولانه و نسنجیده می نویسند. و به راحتی آن را برای همه در لیست پستی خود ارسال می کنند؟ ایمیل ممکن است “اختیاری” باشد. اما اگر پیام های اشتباه ارسال کنید، در معرض خطر از دست دادن مشتریان خواهید بود.
اگر محتوای صحیحی برای خبرنامه های ایمیلی خود انتخاب کنید پاداش آن را در استعلام و فروش محصول خود خواهید گرفت! در اینجا چند قانون طلایی برای نوشتن خبرنامه ایمیلی موثر وجود دارد:

پیام های ایمیل خود را مرتبط کنید

مرتبط بودن کلیدی برای محتوای موفق است. ایمیل شما باید به راحتی مرور شود. تا گیرندگان بتوانند در یک نگاه از آن سر دربیاورند. اگر آنها متوجه نشوند که چرا برای آنها پیام ارسال می کنید، ایمیل خود را بلافاصله حذف خواهند کرد. و سپس ممکن است ایمیل های بعدی را بدون حتی باز کردن آنها حذف کنند. شما همچنین باید اطمینان حاصل کنید که همیشه یک گزینه “لغو اشتراک” را برای جلوگیری نقض قانون حفاظت از داده ها اضافه کنید.

زمانبندی خبرنامه های ایمیلی

مشتریان شما می خواهند چند وقت به چند وقت ایمیل دریافت کنند؟ لازم است این موضوع را از آنها بپرسید. و همچنین تناوب های مختلف را امتحان کنید. شاید بهتر باشد هفته ای یکبار یک ایمیل کوتاه ارسال کنید. که مرتبط باشد نه اینکه ارسال ایمیل بعدی یک ماه طول بکشد. تناوب هرگونه که باشد، برای حفظ تماس منظم، ضروری است.

استفاده از خطوط موضوع گیرا

خطوط موضوع مانند سرفصل ها هستند آنها قلاب هایی هستند که باعث می شود مردم ایمیل شما را باز کنند. آنها باید گیرا و واضح باشند. همچنین باید اطمینان حاصل کنید که گیرندگان می توانند در یک نگاه متوجه شوند چه کسی پیام را می فرستد. بنابراین آدرس ایمیل مرموز نداشته باشید. مهم است که خطوط موضوع مختلف را امتحان کنید. تا بدانید چه خطوطی بهترین پاسخ را دریافت می کند. دریافت کنندگان خبرنامه ایمیلی خود را به طور تصادفی به دو گروه تقسیم کنید. به هر گروه یک سرفصل متفاوت بدهید. و سپس سطوح پاسخ را مقایسه کنید. این کار تست تقسیم بندی A / B نامیده می شود. و بسیاری از سیستم های ایمیل می توانند این کار را برای شما انجام دهند.

فراخوان (call to action یا CTA)

فراخوان صریحی در ایمیل، مانند یک پیشنهاد ویژه، داشته باشید. اگر می خواهید دریافت کنندگان پاسخ دهند، اطمینان حاصل کنید که شماره تلفن یا لینک وب کاملا قابل مشاهده است. به سرعت ظاهر می شود و تکرار می شود. لینک ها نه فقط به صفحه اصلی، بلکه به صورت ایده آل باید به یک صفحه هدفِ اختصاص داده شده و مرتبط در وب سایت شما، متصل شوند. و به یاد داشته باشید گزینه “فوروارد” نیز فراهم کنید. مشتریانِ موجود اغلب می توانند بهترین فروشندگان شما باشند!

هدفمند کردن ایمیل ها

محتوا باید کاملا متمرکز باشد. و ایمیل شما باید به گروه خاصی از گیرنده ها هدایت شود. سعی کنید بدانید که مردم می خواهند چه چیزی دریافت کنند. برخی از مشتریان فقط می خواهند پیشنهاد دریافت کنند. و برخی دیگر به دنبال دریافت مشاوره و راهنمایی هستند.

ارتباط شخصی

در تمام انواع بازاریابی، هرچقدر خاص تر بتوانید پیشنهادات خود را به مخاطبان خود ارائه دهید، بیشتر احتمال دارد که آنها پاسخ دهند. در خبرنامه های ایمیلی خود از نام آنها استفاده کنید. و خرید های قبلی را تأیید کنید. – هر چیزی که ایمیل را شخصی تر می سازد، انجام دهید.

طرح بندی ایمیل موفق

شما مجبور نیستید خبرنامه های ایمیلی خود را در html ایجاد کنید. اما اگر این کار را انجام دهید کارتان حرفه ای تر به نظر می رسد. بهترین روش برای طراحی خبرنامه شما این است که آن را به صورت یک صفحه مجله با تصاویر و سرفصل های قوی و بدون متن بیش از حد برای جلب خواننده، تصور کنید. اگر می خواهید دریافت کنندگان آن را بخوانند، یک پیوند در آن به صفحه مربوطه در وب سایت خود اضافه کنید.

اگر ایمیل شما بسیار طولانی است، توصیه می شود مطالب را در بالا فهرست کنید. تا گیرندگان بتوانند بدون نیاز به حرکت به پایین، ببینند که چه چیزی در آن قرار دارد. در نظر داشته باشید، برای کسانی که مرورگرهای ایمیل شان تصاویر را پشتیبانی نمی کند، یک لینک برای یک نسخه از خبرنامه تان به همراه تصاویر ارائه کنید.

پاسخ های خودکار (پاسخگویی اتوماتیک)

اگر از نرم افزار ایمیل تخصصی استفاده می کنید، می توانید کمپین های set and leave” ایمیل ایجاد کنید. شما می توانید یک سری از ایمیل های منظم پیگیری را به صورت خودکار در آورید. تا ارتباط زنده بماند. برای مثال، هنگام ارسال یک پیشنهاد، می توانید یک یادآوری تنظیم کنید. تا به صورت خودکار ارسال شود.
هم اکنون شما می توانید یک خبرنامه ایمیلی موثر طراحی و ارسال نمایید. و به کسب و کار خود رونق ببخشید. اگر به دنبال یک سرویس مناسب برای ارسال ایمیل به مخاطبین و مشتریان خود هستید می توانید از وب سایت های معتبری که به صورت رایگان این امکان را برای شما فراهم کرده اند استفاده نمایید. البته توجه داشته باشید که این سایت ها تا مدتی رایگان هستند و بعد از افزایش تعداد مخاطبین، شما باید مبلغی را به صورت ماهیانه یا سالیانه به این سایت ها پرداخت نمایید.

امیدوارم با استفاده از نکات گفته شده خبرنامه ایمیلی موثر ارسال نمایید. لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

[تعداد: ۴    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

علاقه ای که به مترجمی دارم باعث شد دریچه ی عظیمی به رویم باز بشه و با مباحثی آشنا بشم که به نظرم نقش اصلی رو در تشکیل شخصیت و موفقیت افراد (زندگی شخصی و کسب و کار) داره. امیدوارم همه بتونیم ضامن موفقیت خودمون باشیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar