خداحافظی با جنگل

یکی از بزرگ‌ترین نگرانی‌های جهانی قطع درختان است که اخیرا غول تولید کننده کالا‌های مصرفی، Unilever، متعهد به توقف این روند شد. آن‌ها با نمایش یک فیلم زیبا این موضوع حیاتی را به تصویر می کشند. با اجتناب از هر گونه بزرگ نمایی Unilever قصد محافظت از یک میلیون درخت در برزیل و اندونزی را دارد. این ها همه بخشی از یک طرح بزرگ تر به سوی کاهش پنجاه درصدی ردپای زیست محیطی محصولات این برند تا سال ۲۰۲۰ هستند. موعد فوق به سرعت به پایان خود نزدیک می شود. در این میان، آژانس تبلیغاتی Ogilvy & Mather در اندن و محصول جانبی این پروژه یعنی آژانس Ogilvy آرژانتین موسوم به DAVID یک فیلم احساسی را برای تبلیغ این هدف ساختند.

کمپین “خداحافظی با جنگل” با اشاره به این نکته شروع می شود که درختان شاید در شهر بیشتر از جنگل در مقابل خطر قطع شدن در امان بمانند. مشاهده حرکت یک درخت با گام های استوار از میان مناطق شهری راهی بسیار خوب برای ابراز این واقعیت به شمار می رود. با استفاده از جادوی گرافیک استودیو محتوای خلاق “The Mill”، ما شاهد درختی هستیم که سفر خود را به سوی مرکز لندن آغاز می کند. واکنش رهگذران و تعجب از پیاده روی یک درخت عاطفی ترین پاسخ را نشان می دهد.

زیبایی فیلم بدون شک مرهون وجود افراد با استعداد در این پروژه است. کارگردان، نیکو پرز ویگا، بار ها به خاطر کار برای مشتریانی نظیر نایک؛، Orange، هوندا و Ikea جایزه گرفته است. مدیر اجرایی جهانی خلاقیت Ogilvy & Mather، آندره دده لارنتینو، شناخته شده به خاطر این سبک آگهی تبلیغاتی، مسئولیت نظارت بر روی آن را بر عهده داشت.
نتیجه کلی این آگهی تبلیغاتی جدی بودن تهدید جنگل زدایی را نشان می دهد. کنفرانس آتی سازمان ملل متحد درباره تغییرات آب و هوایی می تواند نقطه عطف بزرگی برای نسل آینده باشد. در ادامه با وجود فعالیت یک برند بزرگ مثل Unilever به سوی نیل به اهداف سازمان ملل، دیگران نیز باید این خواسته را دنبال کنند.

 

فرار-از-جنگل-کمپین-پارتیزانی-یونیلیور-۱۹۰۰x700_c

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

سحر اعتباری

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *